Директор комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” Валерій Сорока навів попередні розрахунки пасажиропотоку у разі відновлення роботи хмельницького аеропорту,
Про це він заявив в інтерв’ю НГП.
“У вересні 2016 року департамент економіки облдержадміністрації замовив відповідне соціологічне опитування. Анкетуванням охоплено 1345 респондентів Хмельниччини і 85% з них підтвердили готовність користуватися послугами авіаперевезень хмельницького аеропорту. Також вдалося сформувати попередній проект маршрутів. Крім цього, є конкретна статистика руху наших туристів за межі країни. За даними місцевих туроператорів, протягом 2016 року 16,5 тис. хмельничан відвідали Туреччину, Єгипет, Грецію і Болгарію. 75% туристів добиралися літаками. Тобто приблизно 12,5 тис. осіб — це по суті відправна точка для підрахунку пасажиропотоку”, – зазначив він.
Крім цього, за даними хмельницької митниці, 2016 року 1250 підприємців області відвідали Пекін. До початку подій на Донбасі більшість із них літали через Москву. Нині ж вони добираються до Пекіну через Стамбул і Варшаву.
“Що заважає нам спростити їм дорогу, відкривши повітряний хаб у хмельницькому аеропорту з прямим авіасполученням? Однак це вже перспективи 2019 року”, – сказав Сорока.
Як писав НГП, 22 грудня депутати обласної ради затвердили програму відновлення та розвитку комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” на 2018-2022 роки із загальним обсягом фінансування 774 млн. грн.
Довідка НГП. Хмельницький аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.
Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв.м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).