Стала відома кількість пасажирів, які готові літати з хмельницького аеропорту

Директор комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” Валерій Сорока навів попередні розрахунки пасажиропотоку у разі відновлення роботи хмельницького аеропорту,

Про це він заявив в інтерв’ю НГП.

“У вересні 2016 року департамент економіки облдержадміністрації замовив відповідне соціологічне опитування. Анкетуванням охоплено 1345 респондентів Хмельниччини і 85% з них підтвердили готовність користуватися послугами авіаперевезень хмельницького аеропорту. Також вдалося сформувати попередній проект маршрутів. Крім цього, є конкретна статистика руху наших туристів за межі країни. За даними місцевих туроператорів, протягом 2016 року 16,5 тис. хмельничан відвідали Туреччину, Єгипет, Грецію і Болгарію. 75% туристів добиралися літаками. Тобто приблизно 12,5 тис. осіб — це по суті відправна точка для підрахунку пасажиропотоку”, – зазначив він.

Крім цього, за даними хмельницької митниці, 2016 року 1250 підприємців області відвідали Пекін. До початку подій на Донбасі більшість із них літали через Москву. Нині ж вони добираються до Пекіну через Стамбул і Варшаву.

“Що заважає нам спростити їм дорогу, відкривши повітряний хаб у хмельницькому аеропорту з прямим авіасполученням? Однак це вже перспективи 2019 року”, – сказав Сорока.

Як писав НГП, 22 грудня депутати обласної ради затвердили програму відновлення та розвитку комунального підприємства “Аеропорт-Хмельницький” на 2018-2022 роки із загальним обсягом фінансування 774 млн. грн.

Довідка НГП. Хмельницький аеропорт розташований на відстані 7 км на південний захід від Хмельницького. Загальна площа земельної ділянки, на якій розміщений аеропорт, – 127,63 га, у тому числі летовище – 13,2 гектара.

Аеропортовий комплекс аеродрому складається з приміщення для обслуговування пасажирів загальною площею 700 кв.м (розташоване на одному поверсі адміністративної будівлі) та пункту пропуску через державний кордон площею 800 кв. метрів (окрема будівля).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 13

 1. Помечтать не запрещено!

 2. Я тоже хочу літати, тільки не маю грошей

 3. Де цього О.Бендера знайшли? Нью-Васюки зробить з Хмельницького! ха-ха! З Києва в Пекін не літають, а з Хмельницького цей бовдур запустить! Це тобі не райдержадміністрацією керувати , тут мозги потрібні!

  • Один знайомий раніше був полетів через Москву. Так йому прийшлось поатити за ввезення товару в Росію, а потім потягом в Україну. Транзит не хотіли признавати так як боялись що частину товару продасть в Росії.

 4. Все очень не просто! Пока,пока пройдет время!Пусть Загордний думает!

 5. Готовність скористатись послугами – не факт наявності можливостей ними користуватись. Кожен із нас готовий злітати у космос аде це не означає що ми туди полетимо…. Шановна владо це мрії- спрямуйте кошти у потрібніше русло

 6. проста математика:
  774 млн. грн. нехай розкинемо на 10 років по 15 тисяч пасажирів.
  750 млн / 150 тис = 5000 грн. – мінімальне здорожчення кожної пари квитків порівняно з Вінницею, Львовом, Києвом.
  Ці 15000 пасажирів літатимуть за наші податки.

 7. Аеропорт повинне відновлювати не місто, а бізнес. Бізнесу це не вигідно, а для держави – це бездонна яма по зливанню наших з вами грошей, відкатам та “своїм” освоювачам бюджетів.

 8. В більшості обласних центрів аеропорти працюють. Чому хмельничани повинні добиратися в інші області щоб полетіти куди потрібно? Для розвитку бізнесу і туризму потрібна робота аеропорту.

 9. На сьогодні аеропорт для Хмельницького це цяця в яку потрібно вбухати солідні кошти, яких немає і в найближчому майбутньому не буде. Якщо для бізнесових структур аеропорт потрібен то будь-ласка за кошт бізнесу. Бюджет області навіть на партнерських умовах не зможе це підтримати.

 10. Может полетят,лет эдак через 50!

 11. дурний думкой багатие

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.