На відновлення та розвиток хмельницького аеропорту необхідно витратити 774,4 млн. грн.
Про це зазначено у проекті відповідної програми на 2018-2022 роки, яка 22 грудня включена до порядку денного сесії облради.
Левову частину ремонтних робіт розробники програми (департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА і комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький») кладуть на плечі потенційних інвесторів. Згідно їхніх розрахунків, у 2020-2021 роках планується проведення реконструкції злітно-посадкової смуги із збільшенням товщини на 12 см вартістю 317 млн. грн. Ще 97,2 млн. грн інвестори мають викласти на будівництво з продовженням злітно-посадкової смуги на 18 тис. кв. м.
Також солідні суми передбачені на встановлення світлосигнального обладнання САТ-І ІСАО (з двох напрямків посадки) – 210,6 млн. грн, реконструкції перону площею 27 тис. кв. м – 73 млн. грн, стоянки літаків – 19,4 млн. грн, руліжної доріжки площею 3,7 тис. кв. м – 10,2 млн. грн, проведення модернізації аварійно- рятувальної станції – 6,7 млн. грн.
У проекті Програми наголошується: якщо вдасться реалізувати задумані плани, то на Хмельниччину прийдуть авіаційні перевізники, які працюють за моделлю «лоу-кост», а загальний пасажиропотік зросте до 100 тис. осіб.
Як писав НГП, у висновку головного конструктора хмельницького філіалу державного науково-дослідного інституту “НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ” А.Антонюка сказано, що злітно-посадкова смуга “Аеропорту Хмельницький”, яка має 2,2 км довжини і 42 м ширини, непридатна до експлуатації. А усунення дефектів практично неможливе.
При цьому, Державна авіаційна служба України назвала недіючий хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.
На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.
Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі.
Також комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.