Відновлення хмельницького аеропорту затягне 774 млн. грн

На відновлення та розвиток хмельницького аеропорту необхідно витратити 774,4 млн. грн.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Про це зазначено у проекті відповідної програми на 2018-2022 роки, яка 22 грудня включена до порядку денного сесії облради.

Левову частину ремонтних робіт розробники програми (департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА і комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький») кладуть на плечі потенційних інвесторів. Згідно їхніх розрахунків, у 2020-2021 роках планується проведення реконструкції злітно-посадкової смуги із збільшенням товщини на 12 см вартістю 317 млн. грн. Ще 97,2 млн. грн інвестори мають викласти на будівництво з продовженням злітно-посадкової смуги на 18 тис. кв. м.

Також солідні суми передбачені на встановлення світлосигнального обладнання САТ-І ІСАО (з двох напрямків посадки) – 210,6 млн. грн, реконструкції перону площею 27 тис. кв. м – 73 млн. грн, стоянки літаків – 19,4 млн. грн, руліжної доріжки площею 3,7 тис. кв. м – 10,2 млн. грн, проведення модернізації аварійно- рятувальної станції – 6,7 млн. грн.

У проекті Програми наголошується: якщо вдасться реалізувати задумані плани, то на Хмельниччину прийдуть авіаційні перевізники, які працюють за моделлю «лоу-кост», а загальний пасажиропотік зросте до 100 тис. осіб.

Як писав НГП, у висновку головного конструктора хмельницького філіалу державного науково-дослідного інституту “НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ” А.Антонюка сказано, що злітно-посадкова смуга “Аеропорту Хмельницький”, яка має 2,2 км довжини і 42 м ширини, непридатна до експлуатації. А усунення дефектів практично неможливе.

При цьому, Державна авіаційна служба України назвала недіючий хмельницький аеропорт базовим у Західному регіоні.

На сьогодні «Аеропорт Хмельницький» не діє. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

Крім того, в аеропорту забрали метеорологічне обладнання, без якого польоти неможливі.

Також комунальне підприємство “Аеропорт Хмельницький” не ввійшло до державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, яку 24 лютого цього року ухвалив Кабмін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Після незавершеного ремонту злітно-посадкової смуги аеродрому у 2013 році, на що передбачалося 981,5 тис. грн, на злітній смузі утворилися вибоїни і ями. Це унеможливлює посадку літаків.

  Як таке можна писати? Там видно, що перерили злітну смугу, які ще “вибоїни і ями”? Ви бачили??

 2. ну і нахрєна він нам за такі гроші? ще й щороку комунальних дотацій з’їдатиме на пару десятків мільйонів, за ці гроші всі дороги міста можна встелити ідеальним асфальтом

  • Аеропорт не у власності міста. І тому міряти ремонт аеропорту кілометрами міського асфальту трохи не те. Щороку десятки мільйонів гривень обласного бюджету направляються і …………………………….. Аеропорт у спільній власності територіальних громад області і рішення буде приймати обласна рада як власник. Можна по різному до цього підходити, висловлювати думки. Але все буде залежати від політичної волі депутатів

 3. “загальний пасажиропотік зросте до 100 тисяч”.
  трішки математики:
  774 млн. грн. розкладемо на 10 років. Нехай боги дали безпроцентні кредити на цей час. За 10 років планується обслужити 1 млн. хмельничан (по 300 щодня, декілька авіарейсів). Отже, вартість будь-якого квитка у нас буде на 774+ гривень вища, ніж при вильоті з Вінниці, Львова, Києва. Чи я десь помиляюся?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.