Справа Бурлика: прокурор хоче допитати депутатів, а потерпілий завод не орієнтується в деталях

Сьогодні Хмельницький міськрайонний суд відновив підготовче засідання у справі депутата облради від ВО “Свобода” Віктора Бурлика, підозрюваного у хуліганстві. Суддя Олександр Трембач протягом двох місяців не може оцінити обвинувальний акт прокуратури на відповідність нормам КПК через ряд об’єктивних обставин.

Однією з таких слугувала неявка представника потерпілої сторони ПАТ “Завод “Темп”. Цього разу підприємство направило свою людину на судове засідання. Однак з’ясувалося, що вона не володіє матеріалами кримінального провадження.

Так, на запитання захисника Бурлика Романа Гавриленка, яке конкретно майно було знищено, представниця заводу “Темп” спочатку процитувала договір зберігання, підписаний з облдержадміністрацією у листопаді 2016 року, де сказано про обладнання КПП. А далі зачитала акт приймання-передачі, де конкретизовано, що це були: турнікет, пульт управління, вікна та двері металопластикові.

“В обвинувальному акті зазначено, що пошкодження зазнала цілісна конструкція – контрольно-пропускний пункт. При цьому, з документів випливає, що завод передавав на зберігання вікна-двері… Крім цього, у матеріалах досудового розслідування відсутня постанова про визнання потерпілою стороною ПАТ “Завод “Темп”. Через ці неточності обвинувальний акт складений неправильно”, – вважає адвокат.

Суддя Трембач також поцікавився у представниці заводу, чи ознайомлена вона з матеріалами провадження, на що та попросила дати їй додатковий час для повного вивчення. Оскільки справа Бурлика нараховує два томи по 250 аркушів кожен, суд задовольнив клопотання потерпілої сторони і переніс розгляд на 27 листопада.

Крім цього, прокурор Юрій Фомін заявив клопотання про виклик до зали суду 23 свідків пошкодження КПП у Будинку Рад, що відбулося 15 березня. Серед них депутати обласної ради, працівники облдержадміністрації та поліцейські. Водночас суддя уточнив, чи має намір державний обвинувач заслухати в суді пояснення високопосадовця ОДА (ним був т.в.о першого заступника облдержадміністрації Олег Гуменний – НГП), який написав заяву до поліції про скоєне правопорушення. Проте прокурор не дав чіткої відповіді.

Як писав НГП, 30 серпня Апеляційний суд Хмельницької області скасував рішення Хмельницького міськрайонного суду від 11 липня у справі депутата обласної ради від ВО “Свобода” Віктора Бурлика, яким прокуратурі було повернуто обвинувальний акт на доопрацювання.

Більше на цю тему читайте публікації “Будка” губернатора: хроніка одного погрому”, “Ще раз про турнікет, або Диявол криється в деталях”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. ця історія як вялотекущій тріппер…

 2. Решение должно быть гуманным и справедливым- …”дыбил, требующий изоляции от общества.

 3. Закон один для всіх. Представники ВО “Свобода” здається пропагують саме такі цінності. Якщо особа винна у скоєні злочину, відповідно вона повинна понести покарання. В іншому випадку запанує хаос та анархія. Можливо в Бурлика були не погані наміри щодо демонтажу турнікету. Але навіщо це робити в такий спосіб, ніби ти дикун і вибіг щойно з лісу? Для чого псувати чуже майно? Можливо це тупорилий піар, шляхом використання таких осіб як Бурлик. Наврядчи чимось ще може виділитися пан Бурлик як депутат обласної ради. Скоріш за все він звичайний холоп який тупо виконує вказівки. Не раз там проходив, нікому той турнікет не мне заваджав і жодним чином не обмежував доступ до ОДА чи облради. Нацгвардійці що там сиділи навіть не запитували хто ти і куди йдеш.

 4. Микола ти шо, обідився?

 5. Бурликів породжує сама влада. А саме бездіяльністю, та відвертим нехтуванням закону та вседозволеністю. Тому і українцям лишається надіятись на таких Бурликів, які готові справедливість поставити вище закону

 6. Вказана справа – важіль стримування запланованих реформ Свободівців та важіль тиску на фракцію з метою прийняття необхідних рішень!

  • краще поясніть чому свободівець юра смаль кришує гральний бізнес в нашому місті….та поясніть депутату обласної ради як він має поводитися..

   • Ох (як видно з коментарів до більшості інформацій НГП) і не люблять люди ні Свободу (деякі називають Сволотою), ні Бурлика особисто. Та ще і такі звинувачення, як, наприклад Ю.Смаля (“кришування” ігорного бізнесу) чи О.Семчишина. Певно, щось в цьому є… А Онанім про рехформи…

 7. розгублені очі прокурора це безцінно, для всього іншого є мастеркард)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.