Справа Бурлика: прокуратура одержала карт-бланш від апеляції. Депутат каже, що його замовили

Апеляційний суд Хмельницької області скасував рішення Хмельницького міськрайонного суду від 11 липня у справі депутата обласної ради від ВО “Свобода” Віктора Бурлика, яким прокуратурі було повернуто обвинувальний акт на доопрацювання.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Відповідну ухвалу сьогодні винесла колегія апеляційної інстанції.

На нинішньому засіданні сторону державного обвинувачення представляли двоє прокурорів: Юрій Фомін з хмельницької місцевої і Володимир Павлишин – з обласної. Обоє правоохоронців наполягали на тому, що суддя Хмельницького міськрайонного суду Володимир Навроцький виніс незаконну ухвалу. Їхні аргументи зводилися до того, що суддя не мав повноважень повертати обвинувальний акт, оскільки це було лише підготовче засідання, а не розгляд справи по суті.

Далі більше – прокурор Фомін вважає (зіславшись на норми КПК), що Навроцький мав зачитати текст ухвали у присутності ще двох суддів (тобто, рішення мало виноситися колегією суддів, а не одноособово – НГП). При цьому, автоматизована система обрала на розгляд справи Бурлика лише одного служителя Феміди.

До того ж у прокурора Фоміна стався несподіваний інцидент. Він стверджує, що прийшов до хмельницького суду, де йому надали копію ухвали. Натомість суддя Навроцький у письмових поясненнях зазначив, що учасники процесу не з’явилися на заслуховування повного тексту ухвали.

У процесі виступу державного обвинувача виліз ще один факт. Головуюча суддя Валентина Бондар намагалася з’ясувати відомості щодо завдання шкоди або збитків Хмельницькій облдержадміністрації внаслідок хуліганських дій депутата Бурлика. Прокурор Фомін відповів, що в обвинувальному акті нічого про це не сказано.

Інший правоохоронець Володимир Павлишин скептично відреагував на твердження суду першої інстації стосовно того, що досудове розслідування не з’ясувало, де Бурлик взяв кувалду, якою потім пошкодив майно.

“На жаль, дії Бурлика не кваліфіковано за частиною 4 статті 296 ККУ (грубе порушення громадського порядку із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета – НГП), а тому не обов’язково зазначати, за яких обставин він взяв цей молот. Маємо сам факт порушення громадського порядку і заподіяння шкоди, зокрема, було зірвано роботу облдержадміністрації”, – пояснив він.

Представниця облдержадміністрації Людвик наполягала, що Бурлик паралізував діяльність органу державної влади. Водночас вона не дала ствердної відповіді на запитання апеляційного суду, хто конкретно з держслужбовців скаржився на робочі незручності.

Захисник обранця Роман Гавриленко зробив сенсаційну заяву: завод “Темп” передав на зберігання облдержадміністрації вікна і двері, а не контрольно-пропускний пункт з турнікетом. І натякнув, що тут може попахувати корупцією.

“Хто дав право зберігачу майна (облдержадміністрації – НГП) самовільно змонтувати контрольно-пропускний пункт? Вони мали зберігати вікна і двері без права використання, яке тягне за собою оренду. Якщо ж це оренда майна, то необхідно проводити тенерні процедури”, – переконаний адвокат.

Під час зачитування ухвали апеляційного суду головуюча Валентина Бондар зауважила, що у цьому рішенні прописана її окрема думка.

У коментарі місцевим журналістам депутат Віктор Бурлик, заявив, що його справа є політичним замовленням голови ОДА Олександра Корнійчука. Щодо своїх можливих хуліганських дій, то він заявив, що виконував волю громади та депутатського корпусу, а тому демонтував турнікет саме таким способом.

Більше на цю тему читайте публікації “Будка” губернатора: хроніка одного погрому”, “Ще раз про турнікет, або Диявол криється в деталях”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 25

 1. бурлика замовили)))) продали пару кг бананов и на вырученные деньги замовылы))

 2. Саме через таких горе патротів маємо і війну в крані

 3. по кругу пустили…))

 4. посадити “козла” треба з тої “козлободи”. в місті проїхати не можливо так докерувались недоумки. який хер голосував за них.

 5. “””мене замовили””””…..ну да….и кувалда зглазила…….витя а ты не думал по тихому разобрать…..а не ломать …..

 6. Колегія суддів- ще ті шльондри…..

 7. а хто замовив? корней?

 8. Краще подивіться як у Бурлика лице “обезображено Ынтеллектом” тай все стане на місце.

 9. бурлику и это решение выгодно……витя шоу мен…..его плющит на публичность….посмотрите фото на его странице ф.б. без прапора и соколят ну прямь никуда………а с его “новой работой” особо не попиаришься……а так по кругу пустили…..бабки заработает (или братья помогут) за турникет возместит….но это мелочи….а впереди один пиар….может витя сам себя заказал…..одни сомнения….

 10. витя ты де? будь конкретный… дай коментарий…..хто тебя заказал?

 11. посмотрел видео…все ясно…корней…..хорошо хоть ты понимаешь что майно пошкодив……то корней тебе рекламу продлил….занеси ему магарыч….

 12. коли щось ломати-то тут як тут,а якщо взяти на себе відповідальність за поломане…то не винен …і купа адвокатів, які зїли більше грошей ніж вартість поломаного в рази…..ну і стосовно паралічу роботи держадміністрації,то все вилиється у пшик дурнів.оскільки ці дурбецала ортимували зарплатню в ПОВНОМУ ОБЄМІ,що не виправдовує винного….полюбляють у нас штетловські ліворуціонери безкарність та цупити спільне….

 13. Такої роботи, як показує свободівська влада у місті ще не було ніколи, от порох і його команда біснують

  • ті правильно сказал. именно показывают. Если бы не показывали, а делали не заметно, то большинство так и не почувствовали работу. показывают на миллион, а работы на тысячу.

 14. Бери опять кувалду и вали дальше собачьи будки в суде и прокуратуре. А заодно и кабану старконовскому по макушке заедь.

 15. раду Майдану корней развалил….сокола по кругу пустил……а корней сунет вас дети…….а забыл.. корней наверное и приемную заминировал….не слышно про акции…..

 16. А де коментар Шлеппера ? Невже це все по барабану ?

 17. А що в робочий час робить там начальник культури Ромасюков? З такою командою можна не працювати,а робити вигляд! Давай,давай фестиваль! Чинуша!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.