У Красилові виборці голосували без кандидата у бюлетені

Сьогодні під час голосування за депутатів до Красилівської міської об’днаної міської територіальної громади спостерігачі виявили порушення виборчого законодаства.

Як повідомив “Незалежному громадському порталу” голова обласного осередку Комітету виборців України Юрій Ануфрієв, на окрузі №1, де працює дільниця №680578, близько 12.00 члени комісії виявили відсутність у виборчому бюлетені прізвища кандидата у депутати від партії “Укроп”.

“Тобто частина виборців уже проголосувала. При цьому, ТВК ухвалює рішення передрукувати бюлетені з метою ліквідації поліграфічної помилки. До того ж процес волевиявлення продовжується, а члени комісії попередили виборців: якщо хочете проголосувати за відсутнього кандидата, зачейте поки довезуть нові бюлетені”, – зазначив представник КВУ.

Голосування в ОТГ Хмельниччини. Фото ГМ "Опора"

Голосування в ОТГ Хмельниччини. Фото ГМ “Опора”

Пан Ануфрієв заявив, що комісія, яка не зрозуміло чим керувалася, визнає недійними 70 бюлетенів, раніше кинутих у скриньки.

“Який сенс продовжувати волевиявлення на цій дільниці? Вибори слід визнавати недійними. Адже до 12 години дня люди проголосували за неправильними бюлетенями, відповідно не має можливості виправити цю помилку. За моєї пам’яті подібний випадок мав пристуність на місцевих виборах 2015 року. Тоді у виборчих бюлетенях неправильно надрукували по-батькові одного з кандидатів і за нього проголосували. У підсумку вибори на цій дільниці були визнані недійсними”, – наголосив він.

У громадянській мережі “Опора” також підтвердили такий факт. За їхними даними, в усіх бюлетенях був відсутній №8 (партія “Укроп”), хоча в затвердженому тексті бюлетеня такої помилки не було. Кількість людей які встигли проголосувати бракованими бюлетенями, становила близько 200 осіб (загальна кількість бюлетенів 846).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Закон України “Про місцеві вибори”
  Стаття 74. Виборчі бюлетені
  2. Виборчі бюлетені є документами суворої звітності.
  3. Текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування.
  Стаття 75. Порядок виготовлення виборчих бюлетенів та їх передачі виборчим комісіям
  1. Територіальна виборча комісія на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах
  Стаття 75. Порядок виготовлення виборчих бюлетенів та їх передачі виборчим комісіям
  10. Приймання виборчих бюлетенів територіальною, дільничною виборчою комісією відбувається на засіданні відповідної виборчої комісії невідкладно після прибуття членів виборчої комісії, які отримали бюлетені.
  При прийнятті бюлетенів дільничною виборчою комісією секретар дільничної виборчої комісії, а у разі його відсутності – визначений рішенням комісії член комісії розпаковує упаковку підприємства-виготовлювача та проставляє у визначених місцях кожного виборчого бюлетеня печатку дільничної виборчої комісії. Визначений рішенням дільничної виборчої комісії член дільничної виборчої комісії за необхідності проставляє на кожному виборчому бюлетені у визначеному місці номер виборчої дільниці, інший визначений рішенням дільничної виборчої комісії член дільничної виборчої комісії перераховує отримані виборчі бюлетені для кожних місцевих виборів окремо та для кожного виборчого округу, перевіряючи відповідність номерів (позначень) виборчого округу, до якого належить виборча дільниця, що отримала виборчі бюлетені. При підрахунку виборчих бюлетенів визначений виборчою комісією член комісії рахує виборчі бюлетені вголос. Інші члени комісії спостерігають за підрахунком. При підрахунку виборчих бюлетенів забороняється поділ комісії на кілька груп, кожна з яких підраховує частину бюлетенів. (кінець цитати)
  РЕЗЮМЕ
  1.Вибори на дільниці недійсні
  2.Суб”єкти виборчого процесу мають право на оскарження дій (бездіяльності) відповідної ТВК в суді
  3.Нацполіції (СБУ?) вчинити передбачені Законом дії щодо виявлення порушників виборчого законодавства (а це- ТВК і відповідне поліграфічне підприємство). Далі – відповідне покарання винних

  • Схоже на певну технологію. Існує думка, що винуватці – члени ДВК, але я особисто не бачу в Законі прямої норми для членів ДВК перевірити “правильність” бюлетенів. ДВК – стрілочник?
   Закон України “Про місцеві вибори”
   Стаття 26. Повноваження дільничної виборчої комісії
   1. Дільнична виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.
   2. Дільнична виборча комісія:
   1) здійснює в межах території відповідної виборчої дільниці контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори;
   2) отримує список виборців від органу ведення Державного реєстру виборців, складає список виборців у випадках, передбачених цим Законом, надає його для загального ознайомлення та у випадках, передбачених цим Законом, вносить до нього зміни;
   3) забезпечує можливість ознайомлення виборців з відомостями про кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі, та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости а також з рішеннями, опублікованими або оприлюдненими в інший спосіб Центральною виборчою комісією, відповідними територіальними виборчими комісіями, власними рішеннями та повідомленнями;
   4) завчасно вручає або надсилає кожному виборцю отримані від органу ведення Державного реєстру виборців іменні запрошення із зазначенням дати проведення місцевих виборів, адреси приміщення для голосування, часу початку і закінчення голосування;
   5) забезпечує підготовку приміщення для голосування та виборчих скриньок;

   6) у випадках, передбачених цим Законом, вносить зміни до виборчого бюлетеня;
   7) організовує голосування на виборчій дільниці;
   8) здійснює підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці;
   9) складає протоколи про підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці;
   10) визнає недійсним голосування на виборчій дільниці у випадках, передбачених цим Законом;
   11) розглядає звернення з питань підготовки місцевих виборів, організації голосування на виборчій дільниці та в межах своїх повноважень приймає щодо них рішення;
   12) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України. (кінець цитати)

   • Щодо визнання виборів на дільниці недійсними.
    Закон України “Про місцеві вибори”
    Стаття 81. Визнання дільничною виборчою комісією голосування на виборчій дільниці недійсним
    1. Дільнична виборча комісія приймає рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців, лише за таких обставин:
    1) виявлення фактів незаконного голосування (вкидання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених цим Законом; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцем більше одного разу) у кількості, що перевищує п’ять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;
    2) знищення або пошкодження виборчої скриньки (скриньок), що унеможливлює встановлення змісту виборчих бюлетенів, якщо кількість цих бюлетенів перевищує десять відсотків від кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці;
    3) виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на п’ять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.
    А тепер відкриємо Конституцію – Основний Закон України.
    Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
    Стаття 68. Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
    Право кандидата порушено? Порушено. Права виборців, які хотіли бачити депутатом саме цього кандидата, порушені? Так. Норми Конституції мають пряму дію.

 2. На цій виборчій дільниці, мені взагалі не видали бюлетння для голосування за депутата, і словом необмовились про це.

  • про те, що має бути два бюлетня (не всі люди в нас обізнанні скільки і чого мають видавати), видавали тільки по одному на голосування голови отг, я була там об 11 годині, я так зрозуміла головне щоб підпис був проставлений, а там вже самі вирішать за кого проставити 🙁

 3. голова комісіі на цвинтарі?

 4. В першу чергу – це вина голови ТВК, яка халатно віднеслась до виборчого процесу у місті! Знаючи проблему на цій дільниці – вирішила її не нагально, а у післяобідню пору, та не прийнято відповідного рішення по усуненню проблеми.
  Чи мали право члени ДВК на чолі з головою ДВК прийняти рішення, що і “нові”, і “старі” бюлетені вважати дійсними та, якщо всі бюлетені дійсні, на якій підставі людям не видавались бюлетені, які визнані дійсними?

  • Закон України “Про місцеві вибори”
   27. Недійсними вважаються виборчі бюлетені:
   1) на яких відсутня печатка цієї дільничної виборчої комісії;
   2) на яких зроблено більш як одну позначку;
   3) на яких не поставлено жодної позначки;
   4) в яких не відірвано контрольний талон;
   5) з яких неможливо з інших причин установити зміст волевиявлення виборця;
   6) до яких не внесено зміни, передбачені частиною тринадцятою статті 75 цього Закону, або внесено зміни без відповідного рішення чи внесено зміни невідповідно до такого рішення.

   Стаття 75. Порядок виготовлення виборчих бюлетенів та їх передачі виборчим комісіям
   3. Технічні відходи, поліграфічний брак, виборчі бюлетені, в яких за рішенням територіальної виборчої комісії виявлені помилки, а також друкарські форми знищуються поліграфічним підприємством в порядку та у строки, визначені умовами договору про виготовлення виборчих бюлетенів, про що складається акт у двох примірниках.
   Контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснюється контрольною комісією, яка утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, не пізніш як у день затвердження тексту виборчого бюлетеня.
   Ось така “картина маслом”. Я не учасник цих процесів, на жаль не бачу повної картини, а тому покладаюсь тільки на Конституцію і Закон

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.