Державні субвенції: хто і скільки з мажоритарників Хмельниччини “напросив” на округ

Громадянська мережа “Опора” дослідила, як використовується субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2016 році (постанова КМУ №395) у розрізі областей і що роблять народні депутати, щоб ці кошти отримати.

За даними аналізу, найбільшу кількість субвенцій, як у грошовому, так і в кількісному еквіваленті отримали 72 округи депутатів-мажоритарників від фракції “Блоку Петра Порошенка” – 1 мільярд 62 мільйони гривень та 1 837 субвенцій відповідно. На другому місці – 26 округів нардепів з групи “Партія “Відродження” із 446 мільйонами гривень та 361 субвенцією.

Трохи більше, ніж 322 мільйони гривень було направлено до 18 мажоритарних округів фракції “Народного фронту”, в той час як до 41-го округу позафракційних народних обранців сукупно надійшла приблизно така ж сума – 290 мільйонів гривень субвенцій. У свою чергу, 19 округів нардепів з групи “Воля народу” змогли використати 239 мільйонів гривень.

Незважаючи на значну кількість мажоритарників (16), фактично не отримали субвенцій округи депутатів від фракції “Опозиційного блоку” – лише 46 мільйонів гривень.

Лише 26 мільйонів гривень були направлені до 4 мажоритарних округів, чиї інтереси у Раді представляють члени фракції “ВО “Батьківщина” і лише 5,5 мільйонів гривень до 2 округів нардепів від “Самопомочі”.

Для Хмельницької області нардепи-мажоритарники “вибили” 107 млн. грн державної субвенції. У розрізі виборчих округів це виглядає так: 188 округ Сергія Лабазюка з групи “Воля народу” одержав 19,4 млн. грн, 189 округ Андрія Шиньковича (БПП “Солідарність”) – 12 млн. грн, 190 округ Романа Мацоли (БПП “Солідарність”) – 25,3 млн. грн, 191 округ Віктора Бондара (група “Партія “Відродження”) – 28,2 млн. грн, 192 округ позафракційного Олександра Герега – нуль гривень, 193 округ Володимира Мельниченка (БПП “Солідарність”) – 17 млн. грн.

При цьому, “Опора” не дає інформації про заведені кошти мажоритарником із 187 округу Сергієм Мельником (БПП “Солідарність”). Після публікації цієї інформації “Опора” уточнила НГП: з карти “злетів” округ Мельника. Загальна сума субвенції, яку пролобіював мажоритарник, становить 5,8 млн. грн.

subvencii_2016_po_oblastiah

 

У коментарі ГМ “Опора” нардеп Роман Мацола заперечив існування переваг для конкретних депутатів.

“Що стосується  якихось преференції, чи квот – то мені про таке невідомо. Залучені з держбюджету кошти – це підсумок налагодженої співпраці між мешканцями, органами місцевого самоврядування, органами державної влади та мною як народним депутатом”, – зазначив він.

У рамках цього дослідження аналітики “Опори” дійшли трьох висновків. По-перше, процес виділення даних субвенцій з державного бюджету є значно “політизованим”. По-друге, механізми формування та процедури затвердження переліку об’єктів (заходів), на які виділяються кошти, є непрозорими та значною мірою незрозумілими. По-третє, суми коштів, що виділяються на різні регіони України, є абсолютно нерівномірними.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Герега – 0 гривень. АХАХААХХА! Смоктайте, лохторат. Він потім вам з вашої кішені виділить!

 2. Олександром Герегою на Хмельницьку область виділено субвенції з державного біджету:
  1 440 тис. грн. – Реконструкція каналізаційних очисних споруд потужністю 500 м.куб/добу в м. Старо Костянтин і в, Хмельницької області, розробка проектної документації;
  10 000 тис. грн. – Придбання мобільного цифрового апарату ренгенангіографії, ультразвукового апарату високого експертного класу та портативного УЗД-апарату для Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

 3. Олександром Герегою для Городоцького району виділено субвенції з державного біджету:
  1 250 тис. грн. – Реконструкція мереж вуличного освітлення по вул. Витовського, вул. 1 Травня, вул. Ціолковського, пров. Свердлова, пров. Чапаєва, пров. Маяковського, пров. Річний, 5 у м.Городок Хмельницької області;
  З 000 тис. грн. – Будівництво лікувального корпусу на 120 ліжок та харчоблоку по вул. Шевченка, 40 у м.Городок Хмельницької області;
  241 тис. грн. – Реконструкція мереж вуличного освітлення по
  вул. Мархалівська, вул. Сагайдачного, вул. Коцюбинського, вул. 8 Березня, вул. Ковпака, вул. Комсомольська, вул. Лізи Чайкіної, вул. Новодвірська, вул. Станційна в м. Городок Хмельницької області.

 4. А , что выбил ксеня Жук ? А Сырожа Мельник?

  • ксенжук тне мажоритарщик, то как бы и не отслеживается. а Мельник да, чего то не сработал

 5. Шановна “Опора” будьте обєктивними до усіх народних депутатів, а то вам на окремих ніби град очі повибивав.Герега залучив на 192 в.о. понад 10, 3 млн.грн державної субвенції окрім того починаючи з 2006 року витратив на обєкти соціокультурної сфери і.т.д десятки млн.грн зі свого карману.(і це навіть не не враховуючи кошти на спортивні комплекси)ОПОРА БУДЬТЕ УВАЖНИМИ І ПИЛЬНИМИ!

 6. Необьективно, с ошибками, значит и не дрстоверно. Не интересно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.