Церковники Хмельницького засудили святкування Хелловіну

Духовна Рада Хмельницького, куди входять представники християнських церков, засудили та наполягають докласти всіх зусиль щодо призупинення розповсюдження у місті, в школах та навчальних закладах приготування та святкування Хелловіну.

Про це свідчить офіційна заява церковників.

У ній зазначається, що Хелловін є суто язичницьким святом, а від християнства в нього залишилась тільки назва. Святкування християнами цього свята є богохульним, так як в день поминання святих влаштовуються своєрідні шабаші переповнені язичницькими обрядами, вважає Духовна Рада.

“В ніч з 31 жовтня на 1 листопада можна побачити дітей, підлітків, студентів та навіть дорослих переодягнених у костюми різної нечисті. У школах та ВУЗах організовувались в честь цього «свята» вечірки. Тільки варто поглянути, як у приміщенні на стінах якого висять павутиння, кажани та інша мерзота, бігають діти з відрубаними головами ляльок, танцюючи в колі переодягнені у чаклунів, відьом та іншу нечисту силу. Попиваючи при цьому виноградний сік, який символізує кров. Все це здалека нагадує звичайнісінький шабаш тільки в дитячій формі. Найгірше те що це святкування зараз масово проводиться в школах, як інтернаціональне і жартівливе. Але нічого позитивного в цьому святі немає”, – переконані церковники.

І додають: Хелловін і подібні до нього свята суперечать тому, чого вчить Біблія. Зокоема, у ній сказано: «Нехай не знайдеться між тобою такий, хто… ворожить ворожбу, хто ворожить по хмарах, і хто ворожить по птахах, і хто чарівник, і хто чорнокнижник, і хто викликає духа померлого та духа віщого, і хто питає померлих» (Повтор.18:10, 11; Лев.19:31; Гал.5:19—21).

“Це свято зла, яке прославляє сатану, пропагує жорстокість, ідолопоклонство, розпусту, сатанинські ритуали та навіть людські жертвоприношення. Це святкування – висміювання християнського розуміння смерті, святості, вічного життя, тощо. Християнин не може брати участь у святкуванні Хелловіна, бо тим зраджує Господа Ісуса Христа. Поширення цього свята суперечить покликанню нашої душі, будь-яка участь із цим є гріх”, – йдеться у заяві.

Довідково. Хелловін походить від стародавнього кельтського свята жнив та днів мертвих. Традиція виникла понад дві тисячі років тому. Древні кельти, які жили на території сучасної Великої Британії, ділили рік на дві частини – світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (наприкінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Традиційними кольорами Хелловіну є чорний, який символізує смерть і темноту ночі, і помаранчевий – символ збору урожаю в році, що минає.

Після прийняття християнства у IX столітті 1 листопада почали відзначати День усіх святих. Дата збіглася із язичницьким Самайном. В англійській мові цей день має назву “All Hallow’s Eve” і якщо скоротити, виходить Halloween.

До США Хелловін привезли емігранти з Великої Британії наприкінці ХХ століття. Сьогодні наймасовіше у світі цей день відзначають у Великій Британії, Ірландії, США та Канаді. У Сполучених Штатах, не будучи державним святом, Хелловін поступається хіба що Різдву за популярністю.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Уроки хай учать.

 2. Попики пусть лучше баблом скинуться и детский садик построят. Барыги от религии.

  • Згідний на 100 %.
   До революціїї 1917-року в селах церкви і кабаки.
   Після були побудовані школи, лікарні, клуби, бібліотеки, дитячі садочки … .
   Зараз за незалежності після “рехформ” знову тільки церкви та кабаки. Навіть збудовані “за (такого поганого) царя” цукрові заводи порізали.
   Хто скаже, що я брешу?

  • Лехаим, шлемазл. Таки сколько денег на строительство садиков вы дали в долг гоям?

 3. Ти брехун В.В.Путенко. Вчи історію, ато віє совком примітивним. Церкви давали освіту століттями, а в Україні особливо.

  • Знову цей шелудивий з підворотні. Я питав нормальних людей, а не тебе, хісторику… (А може це сам Семчишин?).
   За твоїм рівнем інтелекту помітно, що ти освіту отримав …
   під церквою і бовдуром та хамом залишився.
   Ато АТО… Начувайся…

  • С Путенком согласен.

 4. путенко – ти бовдур несусвітній, церква завжди в Україні була культурним та освітнім центром. Недоумку не лізь туди де ти невіглас.

 5. Нехай собі молодь хоч так розважиться. Принаймні, не влаштовують перегони на машинах і не вбивають людей. А церкві нічого пхати свого носа в усі шпарини. Треба бути гнучкішими, а не перетворювати храм на юдоль, де тільки й знають, що лякають людей потойбічними карами. Живіть так, як вам совість підказує. І все буде добре!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.