Вибори в ОТГ: “Опора” фіксує порушення правил агітації на Хмельниччині

У населених пунктах, що входять до Олешинської сільської об’єднаної територіальної громади Хмельницької області, розповсюджували агітацію за кандидатку на посаду голови ОТГ без вихідних даних та в неналежних місцях.

Про це повідомляє сайт ГМ “Опора”.

У с. Іванківцях Хмельницького району 21 жовтня біля сільського клубу відбулася зустріч з виборцями кандидатки на посаду сільського голови ОТГ Валентини Базилюк. Під час зустрічі спостерігачі ОПОРИ зафіксували друковані агітаційні матеріали – буклети й листівки – без вихідних  даних. Такі ж агітки були розклеєні на стовпах і автобусній зупинці, лежали на прилавку в сільському магазині.

22 жовтня аналогічні агітаційні матеріали без вихідних даних представники ОПОРИ виявили також у с. Велика Калинівка Хмельницького району.

Сама ж кандидатка та представники її команди, коментуючи ситуацію, зазначили, що це помилка, на яку вони не звернули уваги. До речі, примірники цих агітматеріалів кандидатка передала до ТВК.

bazyliuk_oleshyn_agitacija_1

В “Опорі” додають, що Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює адміністративну відповідальність за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск (стаття 212-13, штраф від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів з громадян, та від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів з посадових осіб), а також порушення порядку надання або отримання фінансової (матеріальної підтримки для здійснення передвиборної агітації (cтаття 212-15 штраф від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів з громадян, та від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів з посадових осіб).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.