Понад третина сімей Хмельниччини тісниться в житлі, що нижче санітарної норми

Більше третини домогосподарств Хмельницької області тісняться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 кв. м), а в кожній восьмій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 кв. м.

Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Головним управлінням статистики в області.

За результатами обстеження майже кожна четверта родина краю мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках минулого століття і раніше, кожна шоста – у 60-х роках, близько половини родин мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках. У нових будівлях, зведених у 2001 році і пізніше, проживає лише п’ять домогосподарств області зі ста.

На Хмельниччині більше третини родин області мешкають у двокімнатних оселях, 31% – у трикімнатних, понад чверть домогосподарств займають житло з чотирьох та більше кімнат. Водночас кожна п’ятнадцята родина мешкає в однокімнатних помешканнях, причому в 40% з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше.

За міжнародними стандартами для повноцінного життя людей необхідні житлові умови, які передбачають наявність у помешканні чистої питної води. Серед мешканців Хмельниччини 48% домогосподарств для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Два домогосподарства з п’яти беруть воду з криниці або колонки в своєму дворі, кожне восьме – з громадської колонки або криниці.

В цілому, підсумки опитування свідчать про те, що більше половини краян (53%) задоволені своїми житловими умовами (по Україні – 56%), дещо більше третини – не дуже задоволені (по Україні – 30%), водночас у кожному дев’ятому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.