ПриватБанк програв суди мешканці Хмельниччини через депозит, який завис в окупованому Криму

Апеляційний суд Хмельницької області зобов’язав стягнути з ПАТ КБ «ПриватБанк» на користь громадянки Галини Молодецької 18 тис. дол. вкладу, який був розміщений на депозитному рахунку.

Про це стало відомо з ухвали суду від 13 вересня, пише Главком».

За матеріалами суду, у січні 2013 року мешканка Хмельницької області поклала на депозит 18 тис. дол. з відсотковою ставкою 8,5% річних у кримському відділенні ПриватБанку. Нарахування відсотків за вкладом стабільно відбувалося кожного місяця.

Ситуація змінилася на початку квітня 2014 року – банк перестав плати здійснювати будь-які нарахування. Офіційне пояснення – нестабільна ситуацію в Україні та Криму, відповідно з’явилися складнощі з обслуговування депозитів та рахунків клієнтів. Більше того представниця ПриватБанку у суді порадила клієнтці звернутися до органа країни-окупанта – «Фонда защиты вкладчиков», що здійснює виплати вкладникам, договори якими були укладені з кримською філією ПриватБанку.

При цьому, ПриватБанк відмовив пані Молодецькій у поверненні коштів, покладених на депозит ще до анексії півострова Крим.

Апеляційний суд Хмельницької області дійшов висновків, що фінустанова порушила договір, укладений з вкладником та статті Цивільного кодексу України (ч. 1 ст. 1058, ч. 2 ст. 1060  ) і Закон України «Про банки і банківську діяльність». Також суд нагадав, що, відповідно до ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території», тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Таким чином, апеляційна інстанція залишила без змін рішення Старосинявського райсуду Хмельницької області від 19 липня і зобов’язала нарахувати та виплатити Галині Молоддецькій відсотки за користування вкладом протягом 11.03.2014 року до 10.01.2015 року включно та компенсувати та 3% річних за прострочення повернення вкладу на суму 25,2 тис. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. правильне рішення суду !!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.