Мешканці Старокостянтинова попередили про протестні акції щодо будівництва заводу “Кернел”

Мешканці Старокостянтинова, що на другому вокзалі, зустрілися з депутатами міської ради з метою обговорити питання будівництва заводу з виробництва соняшникової олії.

Як повідомляє “Старокостянтинів небайдужий”, люди не мають жодної інформації про майбутній завод, який планують будувати фактично на їхніх городах. Кажуть, що дізналися про будівництво випадково, через те, що до них почали звертатися з пропозиціями продати земельні ділянки.

“Виробництво на 500 робочих місць, ми за робочі місця в місті, та проблема трохи в іншому. Як відомо завод має будувати компанія “Кернел”, яка є власником Кононівського елеватору, що працює тут з 2012 року. За цей час люди не раз зустрічалися з проблемами від діяльності цієї компанії. В цьому районі постійна екологічна проблема, всі подвір’я засипає лушпинням від кукурудзи яку сушить елеватор, людям важко дихати”, – говорить місцевий депутат Світлана Івонько.

Крім того, за її інформацією, Кононівський елеватор до цього часу не сплатив пайову участь в бюджет міста в сумі 1 млн. 200 тис. грн.

“В нашому мікрорайоні 11 важких підприємств, ми змушені жити в таких умовах. В нас немає ні доріг, ні каналізації, у нас освітлення постійно вимикають. Кругом поля, що обробляються отрутою, що йде в землю. І ми тут живемо, то нам ще потрібно цього заводу?” – запитує місцева мешканка Людмила.

Люди одностайно висловлюються проти будівництва нового заводу в їх мікрорайоні. Однією з основних причин цього, як вони кажуть, є постійний обман влади і керівників зазначених підприємств.

“Якби ж це все було правдою, що кажуть. Нас обманули з акумуляторним заводом, висіла велика таблиця де писало, що це буде склад готової продукції, а що вийшло? Ви б хотіли так жити?” – обурюються мешканці.

Під час зустрічі депутат міської ради Олександр Возний повідомив, що депутатському корпусу також нічого не відомо про майбутній завод.

“Будь-якої інформації чи документації про будівництво заводу немає, ні в архітектурі, ні в архбудконтролі, ні в екології немає. З текстом меморандуму ми також не ознайомлені”, – сказав голова земельної комісії.

У розпачі від ситуації, громада мікрорайону звернулася до депутатів, до міського голови і керівництва заводу з письмовим зверненням.

Як писав НГП, 11 жовтня голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук та директор з управління виробничими активами компанії Кернел Юрій Пугач підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва заводу з виробництва соняшникової олії у Старокостянтинові.

Завод планують побудувати на базі діючого елеватора Кернел у Старокостянтинові і запустити в експлуатацію у 2020 році.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Дармоедам работу дают, а они носом крутят. Поедут все в Польские теплицы дышать свежими химикалиями.

 2. Це ж олійний завод, ні викидів, ні забруднення. 500 робичих місць, це для майже всього мікрорайону. Але дійсно краще на польщу їхати, а потім скаржитись як все погано. Це ж податки-дороги-інфраструктура. Повірте мені завод який коштує 20 млн проведе світло.

 3. Правильно роблять нехер людям вышати лапшу а ти абрам грошей уже накрав що не хочеш ъхати на заробытки.

 4. Треба будувати заводи, створювати робочі міста. Це розвиток, це те, що не змусить дітей виіжджати. Що за люди? Дякуйте, що у вас будують. А не хотять, то побудуйте а іншому місці. Інші області вже набудували заводів, розвиваються. А цих тупо купляють брехнею, а вони тупо продаються. Потім знов будете казати що все не так. У всьому світі за інвестором бігають, а тут просто тупизна.

 5. Скажіть!В європі також будують такі заводи, чи ми є постачальниками олії для них? А німці, французи…,бережуть свою землю та дбають про свій народ.

 6. А мені байдуже! Я не Скоп з альфагазу, який продає свою земельку для завода за 100 тис. доларів, але 10 соток своїх теж спихну. А шо всі візьмуть грошенят Корней, Микола, Степашко, а я чим гірший. А люди з голим задом нехай по калабанях скачуть дальше і стірку свою перестірують по пару раз від ше одного мега суперового комбікормового заводу, який належить тим самим власникам. 2-й вокзал в статус зони відчуження!

 7. Чому ви захищаєте Кернел?? Ви уявити не можете яке це страшний Агрохолдинг, люди для них це бидло , про які робочі місця ви говорите? Все буде автоматизовано де буде працювати 10 чоловік і те з іншого району, а людям дихай та травися, а Кернел в мішки гроші складає на людських смертях

  • Да ви праві, я там працювала керівництво каже Кернела що ми тварі сільські, в них все куплено якщо не в області то по рішають в Києві

 8. Не хочуть мешканці Старокостянтиніва то Полонська громада непроти

 9. в старконі кілька сильних підприємств,але щось не скажеш що в місті освоюються кошти..,,в повному обсязі
  А щодо Кернела-це яничари яким колись блока булька дала гарний старт з бюджетних коштів…. тепер вони все за наш рахунок купляють строять

 10. при будівництві подібних обєктів на відстані 500-750 м ніякого житла не повинно бути! при проектуванні міській раді треба читати ДБН!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.