Нардеп вичитав Симчишина за неефективне використання бюджетних коштів

Член бюджетного комітету Верховної Ради і голова підкомітету з питань державних інвестиційних проектів та аналізу ефективності управління підприємствами державного сектору економіки Богдан Дубневич різко відрегував на виступ хмельницького мера Олександра Симчишина.

Фото НГП

Фото НГП

Це сталося сьогодні під час виїзного засідання парламентського комітету у Хмельницькому.

Міський голова Хмельницького доповідав про стан використання коштів на добудову другої нитки Чернелівського водогону. У своєму виступі Симчишин просив довиділити цьогоріч з держбюджету 10 млн. грн. Загалом, загальна потреба у завершенні реконструкції водогону становить 220 млн. грн.

Крім цього, мер звернувся до першого заступника Мінрегіону дозволити муніципалітетам претендувати на кошти державного фонду регіонального розвитку шляхом подачі інвестиційних проектів.

“Багато добрих речей, які ми подаємо на обласну владу, нею нівелюються. Та ж сама Чернелівка, яка заглохла б, якби не допомога народного депутата Сергія Мельника, який зумів вибити 20 млн. грн”, – наголосив Симчишин.

Спочатку з критикою мера виступив перший заступник міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода, заявивши, що на банківських депозитах Хмельницький тримає 180 млн. грн.

Далі нардеп Богдан Дубневич поцікавився у Симчишина сумою невикористаних грошей за 2016 рік. Як стало відомо, загальна сума таких коштів становила 120 млн. грн. А на кінець 2017-го планується недоосвоїти 20 млн. грн.

“Олександре, про що ти тут розповідаєш… Наприкінці року Мінфін дає Прем’єр-міністру інформацію про суми невикористаних коштів на рахунках міських бюджетів. І спробуй вклади в голову Прем’єра, що від вас не треба забирати грошей. Так ви не вмієте ними користуватися! Хлопці, гроші – це інструмент, і поки це дійде до вашої голови, ці гроші треба від вас забирати і направляти на ремонт доріг”, – вважає Дубневич.

Інший член бюджетного комітету Олег Медуниця зазначив, що всі міністерства намагаються освоїти виділені кошти, оскільки будь-які вільні лишки автоматично повертатимуться до державного бюджету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 51

 1. Трохи професійного коментаря, якщо кому цікаво.

  За січень-серпень держбюджет заробив 145 млн грн на депозитах. Це значить, що вони на депозитах мінімум 5 млрд грн тримають. То про що мова??? Які можуть бути питання до Хмельницького?

  • Короче, так можно и дойти до Америки. там тоже на депозит ложат. Только депозит не совсем то, на что конкретно обращается внимание. Размываете профессионально тему. Если кто еще не понял, что спросил Дубиневичь,
   Далі нардеп Богдан Дубневич поцікавився у Симчишина сумою невикористаних грошей за 2016 рік. Як стало відомо, загальна сума таких коштів становила 120 млн. Вот что!!

   • Розвиваємо далі професійно тему про 120 млн грн.

    Є таке поняття як “перехідний залишок”. Звісно, таким далеким від бюджету людям як Дубневич воно невідоме. Якщо є хоч найменше розуміння в бюджеті, то надходження в січні мінімальні. А вже з 10 січня необхідно виплачувати аванси людям і проводити фінансування. У Хмельницького місячна сума фінансування орієнтовно 100 млн грн і вище. Тому на кінець року з метою упередження зривів фінансування формується “перехідний залишок”, який освоюється ще на початку січня. Тому 120 млн грн залишків на кінець року в Хмельницькому міському бюджеті аж ніяк не можна називати “невикористаними” чи “вільними” коштами.

    • А про “генія” бюджету Дубневича мені тут розповідати не треба. Вже два роки спостерігаю його роботу на засіданнях бюджету комітету. Нардепу треба змінити помічники, бо крім теми з депозитами він більше нічого вигадати не може. Трішки вже нудить слухати одну й ту ж його репліку.

     Ну а завдання Негоди абсолютно зрозуміле – змусити місцеві бюджети тримати кошти на казначейських рахунках, щоб можна було ними користуватися для покриття тимчасових касових розривів держбюджету. Якщо поцікавитесь звітами Рахункової палати про виконання держбюджету за доходами – то там повний капець.

    • А не хочете професійно уточнити: якого фонду міського бюджету вільний залишок? Чи не бюджету розвитку, з якого заробітна плата не виплачується, а здійснюються виключно видатки капітального характеру? Досить маніпуляцій!!!!!!

 2. Про те, як міністерства “освоюють кошти”. Теж трохи реалій, а не красивого популізму, якщо кому цікаво.

  Протягом листопада-грудня у “свинячий виск” міністерства перекидають десятки, а то і сотні мільйонів з бюджету розвитку на “канцелярку”. І замість “мамографів” купують “скрепки та олівці”. Але ж кошти освоєні, правда. Не вірите? Подивіться останні розпорядження Кабміну на кінець минулого року. Та не думаю, що ви це зробите… Вам на то пофіг.

  Виходяди з більшості коментарів, хмельничани хочуть, щоб Симчишин замість провести новий тендер і закупити тролейбуси – накупив “степлерів” на весь виконком. А що? Гроші ж освоють!

  Головою думайте, а не ж…

  • Фу! Анечка! Сравнивать “г” и “ж”. Это вы к кому обращаетесь? К Народу или к власти? Там, на этажах власти не все так гладко, поверьте. А тут, ниже Майдана, тоже не дураки живут, видят, анализируют и способны думать “Г”, а не “т” (хотя, как говорил один мой друг: “Большой тухес тоже нахес!”)

  • добре давайте подумаємо над таким питанням – чи продаються тролейбуси в кінці року – чи не сезон?

  • Судячи з презентації уточнення бюджету на черговій сесії, влада дослухалась до вашої поради щодо придбання степлерів.

 3. Анна, не одна ви працюєте з бюджетом Хмельницької міської ради…. А ви знаєте, що в представників політичної сили “свободних мерів” Хмельницького, Тернополя, Франківська завдання заробляти кошти партіі за рах. ваших депозитів і лишків? Зрівнюйте Тернопіль та Хмельницький там багато цікавого є… якщо ви в тому берете участь, то раджу кидати цю справу, бо рано чи пізно люд візьме вила…

 4. Гроші фонду регіонально розвитку стали інструментом підкупу мажоритарників Порошенком і його адміністрації. А ті в свою чергу користуються кошти для своїх політичних девідендів. Тому там чекати чогось іншого не прийдеться

  • За вашою логікою витратна частина будь-якого бюджету є інструментом підкупу виборця.

  • В нашому місті, за рік також виділили на допомогу по лікуванню рекордну сумму. це теж непрямий підкуп, і до речі у Львові свободівці дуже нападали на Садового за це під час виборчої кампанії. Так що якщо хтось-то “злодюги”, якщо те саме вони-то “найкращі”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.