Рішення не вивчати російську мову приймають батьки школярів – нардеп Заліщук

Мер Хмельницького Олександр Симчишин, який заявив про припинення вивчення в школах міста російської мови, не має повноважень для таких кроків. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” сказала нардеп від Блоку Петра Порошенко Світлана Заліщук.

“У нас не можна просто взяти і припинити вивчення тієї чи іншої мови. В українському законодавстві чітко говориться: якщо є сформовані класи, в яких діти виявляють бажання вивчати якусь мову, їм зобов’язані надати таку можливість. Це після четвертого класу. Якщо говорити про початкову школу, то національні меншини мають повне право навчатися рідною мовою. І будь-яка заборона є незаконною. Мер Хмельницького не може заборонити вивчення російської мови. Таке рішення приймається тільки батьками самих школярів. Нам точно зашкодить, якщо влада буде намагатися вирішити питання більшості шляхом дискримінації чи обмеження прав меншин “, – підкреслила нардеп.

За її словами, знання громадянами України державної мови є запорукою безпеки країни.

“Я особисто голосувала за закон” Про освіту “. Ми повинні відстоювати свої інтереси. При цьому не можна допускати дестабілізації в Західній Україні. У зв’язку з тим, що там багато людей взагалі не розмовляють українською мовою, йде війна паспортизації, в якій нам протистоять Румунія і Угорщина. Захист мови – це питання державної безпеки, забезпечення ідентичності і збереження територіальної цілісності України. Ми – європейська країна, яка хоче стати членом ЄС. А один з основоположних принципів життя Євросоюзу – це повага до прав людини, до нацменшин і їх мов. Тому ми повинні поважати право громадян вчитися на своїй мові “, – резюмувала Заліщук.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 32

 1. Заліщук – красава!!!
  Я голосувала, а меру – нізззяя!

 2. Погавкають і перестануть. Підтримую мера.

 3. Меру подобається будоражити народ а свою сраку ховати в кріслі.
  Нехай інші воюють, вмирають а він буде на траурних мітингах красуватися.
  Це людина яка тільки руйнує і нищить нічого не створивши. За винятком породив синів, які прийде час і його називатимуть ,,совком,,. Тому що життя бумеранг..

  • Що ти пишеш, приморочене? Симчишин за 2 роки набудував більше ніж за всі роки до нього. Садочки, стадіони, майданчики, дороги, парки, сквери, фонтани, тролейбуси.

   • Все в стилі приморочених свободівців.
    Більше від інших ваш мер не набудував і навіть не все закінчує будувати розпочате іншими.
    Молодий та спритний, краде по старих схемах – зариваючи в землю.
    Не щадить ні дітей в ГПД ні старих та немічних.

    • ти думаєш люди сліпі? люди все бачать. роботи робиться набагато більше. місто нарешті ожило і розвивається.

   • додай ще скільки тролейбусів спалив. Скільки людей загинуло.

   • А який дохід був у попередніх мерів? Просто змінили закон і прийшли гроші. Правда, батьки в школах всеодно платять, бо на це в міста нема грошей. Симчишин- ще те гімно. Все робить на показуху, а де мало бачать, то туди грошей не дає.

 4. Точно приморочені. Скільки можна вішати лапшу на вуха хмельничанам. До відома, бюджет розвитку таких ненавісних свободівцям “попередників” становив близько 50-70 млн.грн., а сьогодні більше 500 млн. грн. Відчуваєте різницю. І це виключно за рахунок бюджетної децентралізації, проведеної в державі, до якої Симчишин не має ніякого відношення. А от до чого має, то це до забезпечення ефективного витрачання бюджетних коштів. Результати роботи вже починають прояснятись – кримінальна справа по управлінню житлово-комунального господарства яскравий цьому приклад, або призупинення будівництва садочку в Лезневому. Сподіваємось на належну роботу правоохоронних органів. І найближчим часом матимемо численні факти порушень, корупції та розкрадання коштів.

  • є така штука сайт міської ради, там є всі бюджети за всі роки.
   в 2014 році бюджет розвитку 146 мільйонів. це 17 мільйонів доларів. в 2016 році бюджет розвитку 432 мільйони, це 16 мільйонів доларів.
   дурню, яка децентралізація. 5 років назад тролейбус коштував трохи більше мільйона, а зараз 5 мільйонів.

   • Придурок це і є децентралізація. Ні хера симчишин не заробляє. Просто киів менше бере

 5. “Розумний” фінансисте. Скинь, ссилку де ти побачив на сайті міської ради такі цифри. Немає. При цьому, оперуєш цифрами бюджету за 3 роки, а вартістю тролейбуса – за 5 років. Нажаль дурню це ти. Спочатку навчись рахувати і аналізувати інформацію, а потім будеш давати коментарі. Бо на визначення “фінансист” явно не тянеш.

 6. Для “розумного” фінансиста. Бюджет розвитку 2014 р. орієнтовно складав в середньому 6,5 млн. дол. США (курс на січень – 8,0 грн. за 1 дол., на грудень – 15,0 грн. за 1 дол.). А сьогодні – 19,5 млн. дол. США. А тролейбуси в 2014 році коштували близько 1,8 – 2,0 млн. грн. Вчись рахувати ідіот.

  • Им лиш бы брехать про перемоги, про стройки века, про пятилетки за три года.ю свобода это кпсс наоборот.

  • Ему не обьясняй, ему обьяснили побратимы все наоборот, что это у Мельника бюджет был 16 мил.долл., и он ничего не делал, а у Симчишина 7 милл.дол. и он очень много сделал. А они патриотические примитивы, им этого хватает, что бы свято верить

  • Візьми калькулятор і поділи. До вересня курс був 8, потім 12-13. Бюджет був 146 мільйонів. Виходить 17 мільйонів. Далі поділи 432 на 26.

 7. мер все правильно робить. За багато років в нас перший нормальний мер. А совкам – вдавіться

 8. Шавка, еще раз, при своем прибрехании, будеш обзывать людей, я тебе на языке выцарапаю ” слава жопе”

 9. совки-засранці валіть нахе. в рашку.

 10. совок задрипаний, валіть з мого міста

 11. Йди в рашку проповідуй, совок це і є загроза сучасної України. А всі хто за нього – запроданці або окупанти. Ти хто?

  • Совка вже не має, він в гробу, і той хто його ворушить, чи лякає ним, як загрозою, і є совком, по новому

 12. От ти і є совок. Хто захищає продовження російського впливу як при совку, той і є вишкребок совковий.

  • Де захищав? В чьому?, в тому що написав про теперишніх націоналістів)) як про націоналізм по совковому

 13. Симчишин за рік зробив більше чим його попередники за 10. Так що можете лопнути, але це свята правда

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.