Симчишин: у школах Хмельницького припиняють вивчати російську мову. Але вчителів не звільнятимуть (Доповнено)

В школах Хмельницького більше не вивчатимуть російську мову.

Про це 12 жовтня заявив міський голова Хмельницького свободівець Олександр Симчишин, повідомляється на сайті осередку ВО “Свобода”.

“Із понеділка поточного тижня в Хмельницькому більше немає жодної школи та класу, де б вивчалася російська мова”, – йдеться в повідомленні.

“Далі ми беремося за факультативи. Прошу розуміння й підтримки, бо одномоментно виправити ситуацію неможливо”, ‒ зазначив міський очільник.

У коментарі “Українській правді” директор департаменту освіти і науки Роман Миколаїв зауважив, що до міської влади з цього приводу надійшло близько 20 колективних звернень від батьків та  громадських об’єднань.

За словами Миколаїва, вчителів російської мови у зв’язку зі скасування відповідних уроків не звільнять – вони викладатимуть світову літературу.

Рішення про скасування уроків російської у школах не приймалося на засіданні міської ради, його прийняв департамент.

“Це не є питання відання міської ради взагалі”, – сказав Миколаїв.

Він додав, що російську мову можуть повернути у школи на вимогу батьків, але за двох умов.

“Звісно. І не тільки російську. Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше, ніж 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. У принципі у нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати”, – сказав Миколаїв.

При цьому він додав, що на вимогу батьків з програми не можуть виключити англійську мову, математику чи інший з обов’язкових предмет.

Миколаїв переконаний, що скасування російської мови не утискає права учнів, а “навпаки допомагає державі Україна утвердитись і уникнути розхитувань, які відбуваються саме завдяки російській мові”.

“Не винна сама мова як явище. Вона всесвітня, літературна. Але винні ті люди, які використовують її як інструмент. Ми боремося не проти мови, а прости інструменту, завдяки якому розпочалась війна. Тим більше Хмельницький цілковито україномовний”, – сказав Миколаїв.

Він упевнений, що діти зможуть читати російських класиків в оригіналі, бо “телебачення і радіо у нас суцільно російськомовні”.

Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон “Про освіту”, яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 54

 1. В школах заборонив а в управліннях виконкому говорити на росмові чомусь можна.

 2. Хотелось бы напомнить Роману с истино украинской фамилией – НИКОЛАЕВ,что город Хмельницкий НЕ ПОЛНОСТЬЮ УКРАИНОЯЗЫЧНЫЙ.Соотношение,думаю, где-то 40 на 60.

  • В начале 90-х, в Хмельницком, помню, даже били тех, кто говорил на украинском, но не за украинский язык, а за то, что тогда это были приезжие из сел. То есть если молодой, говорил на украинском, то явно “БыК”(бывший колхозник), и его били)) Уж такая историческая справочка))) Конечно, сегодня приятно, как слышиш что абсолютное большинство деток уже говорят на украинском. И они будут говорить на родном украинском языке, детей своих будут учить через десятки лет. И наверное, никогда своим детям не расскажут, что в их глубокой юности, какие то негодяи спекулировали на защите языка, борьбе и всякой прочей мозгозабивающей белебердой

   • Ніколи нікого виключно за україньку мову не били… ні в 90 ні раніше… проте є бики, яких били.. і мовне питання, то було далеко не головним… не розказуть маячні…

    • Бити може не били, але російськомовні вважали украіномовних другим сортом- рагулями. Хоча самі були російськомовними невихованими дикунами.

 3. Никаким богатством ни русская литература, ни русский яз.к не обладают, то пропаганда, как все поняли, а сегодняшняя агрессия и вовсе показала двуличность людей, населяющих территорию русских орд. Заменить русский классиками цивилизованн.х стран – логично и правильно. Через 10 лет никто и не вспомнит русский. И вина в том самих русских- недолюдей рабской сущности, лижущие путлеровские подметки.

 4. цифры тоже поменяют на палочки, потому что такие же как у русских

  • Россия не имеет никакого отношения к появлению цифр в истории развития человечества. А вот сеять войну по всему миру Россия любит. Дурная страна. Пусть станет цивилизованной и не убивает, тогда к ней сами потянутся. Но она всегда дикая и кровожадная.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.