Хмельницькі тролейбусники відмовилися від російських моторів заради російської електроніки?

Комунальне підприємство “Хмельницькелектротранс” заявило про намір укласти угоду з ДП АСЗ 1 “АТ “АК “Богдан Моторс” (Луцьк) на закупілю 7 тролейбусів.

Про це пише моніторинговий портал публічних закупівель DoZorro.

9 жовтня тендерний комітет офіційно визнав нового переможця тендера, відхиливши доступнішу пропозицію ТОВ “БКМ-Україна”, який позиціонує себе офіційним дилером білоруських тролейбусів виробництва “Белкоммунмаш”. Підставою став абзац 1 п.п.1 п.1 ст.30 Закону України “Про публічні закупівлі”. Замість обґрунтування замовник обмежився цитуванням законодавства, проігнорувавши поширену практику у сфері публічних закупівель.

Нас засмутив сертифікат відповідності щодо кількості місць. І, крім цього, ми знаємо, що там (на білоруських тролейбусах) стоять російські двигуни”, – прокоментувала ГО “ЖАР” голова тендерного комітету і заступник директора КП Оксана Вовк.

Разом з тим, присутність “російського сліду” було виявлено у луцього переможця “Богдан Моторс”. Тролейбус “Богдан” Т70117, який виробник заявив на тендер, фарширується деталями науково-технічного підприємства “Чергос” із Санкт-Петербургу. За відомостями “Вікіпедії”, “Богдан” Т70117 випускається з 2013 року з системою керуванням Чергос.

Сайт російської компанії також підтверджує співпрацю з луцьким “Богданом”, заявивши про поставки електронного обладнання.

59df66b09f460596394067

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 16

 1. Та всі вони фаршируються імпортними комплектуючими. Ні одна країна не має замкнутого виробництва. Тут питання, де буде задіяне основне виробництво з робочими місцями – в Україні чи в іншій країні?

 2. Я ж ще тижня два назад казав, що Симчишин см.. че в вальсмана.. і білоруських тролейбусів нам не бачити…. тендер відмінять … причину знайшли…. свобода вся зав”язана з новою злочинною владою… КЛОУНИ ТА ЗЛОДІЇ… слава Україні…

 3. Один хрен, лиш би робили. В нас половина автомобілів російського виробництва.

  • А ще “тяговий” склад нашої залізниці (вантажні електровози) мають марку ВЛ (Володимир Ленін). Так от, відповідно до чинного законодавства необхідно їх “декомунізувати”, тобто заборонити їх використання.

 4. та ні Володька.. тут головне кому кеш в кишеню піде…

 5. правильно зробили, там російські двигуни і всі російська електроніка
  нема чого підтримувати агресора. Краще вже Богдани, а ще краще Електрони

  • Подивися на скриншот – на якому електротранс з міста Львів співпрацює з С-П підприємством… Лунь ти недороблений

 6. Теперь кляты москали через дыры в оборудовании смогут знать куда едут наши тралики! Ганьбааааа !!! Симчишин тебе черти ночью сниться будут и злой тягнибык!

  • срезать всю москальскую проводку, запряч бурлика, и пускай тащит от остановки к остановки.

   • Класна ідея!!!
    Але ж який налигач тоді буде потрібен? І тендер на його закупівлю треба буде проводити.
    А може електричним ошійником можна буде обійтись. Але всерівно буде ж дорого бо треба ж буде гейропейського виробництва за єври купувати (російського ж не можна).

 7. Ну, якщо голова тендерного комітету Вовк, то переможців будуть крутити так як схочуть і скажуть Сем.

 8. нема чого годувати окупантів

 9. правильне рішення

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.