У Кам’янці-Подільському топонімісти провалили декомунізацію вулиці Суворова та провулку Піонерського

У сесійні залі Кам’янець-Подільської міської ради 11 жовтня відбулося чергове засідання топонімічної комісії, на порядок денний якого вкотре було винесено питання про перейменування вулиці Суворова та провулку Піонерського.

Як повідомляє “Вдало. інфо”, категорично проти перейменування Суворова знову виступили жителі вулиці, які запевняють, що звернулися до Інституту історії України та отримали відповідь про те, що «будь-які об’єкти, вулиці, провулки пов’язані з іменем Суворова не підлягають закону про декомунізацію», зазначили у прес-службі міськради.

Водночас, декілька членів комісії, серед яких – представники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, дотримуються протилежної думки та наполягають на перейменуванні. Після обговорення члени топонімічної комісії тричі голосували з даного питання, та все ж не дійшли спільної думки. Саме тому перейменування вул. Суворова винесуть на розсуд  депутатів міськради.

Також на чергову сесію міської ради буде винесено рішення про перейменування провулку Піонерського. На топонімічній комісії запропонували три альтернативні назви – Скаутський, Затишний та Наталі Забіли. Свою пропозицію за декілька днів нададуть і мешканці провулку, які більш схильні до «нейтральної назви».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Пропоную такі нейтральні назви – провулок Хамелеонський або провулок Пристосуванський. Це якщо прийдуть москалі, ляхи чи румуни – то щоб не жарили в сраку мешканців цього провулка.

  2. А коли у нас вже щось назвуть іменем останього синка Б.Хмельницького Юрка, якій в свій час був підвасальним турецькому султану “Сатматським князем”, за часів “правління” якого “автохтонне” населення Поділля було майже повністю винищене (звідки тут тоді українці?). Адже за однією із версій його стратили саме у Кам’янці.(Для довідки: Це “князівство” існувало у 2-ій половині ХVІІ-го століття на територіїї сучасного Поділля. Воно було створене та підпорядковувалося турецькій Османській імперії)
    А мо щось назвати іменами Гітлера, Чінгіз-хана, султана Сулеймана …?

  3. СУВОРОВ – коммунист? Слово пионер – СОВЕТСКОЕ?
    Так,что ОНИ,декоммунизируют? 18 век и США?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.