Екологи просять владу посприяти у створенні умов по зарибленню водних об’єктів області

Вже не один рік поспіль через відсутність бюджетного фінансування на Хмельниччині майже не відбувається зариблення водойм, повідомляє Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області.

Основну водну артерію області – річку Дністер – майже всю перегородили дамбами, перетворивши в каскад водосховищ. Дамби призводять до зникнення природних течій і накопичення в водах отруйних речовин. Що тільки не потрапляє в річки та ставки області разом з виробничими і побутовими стоками. По малих річках в водосховища стікає хімія, що змивається дощами з полів. Всі ці фактори говорять про те, що екосистема водоймищ під впливом зовнішніх факторів змінюється.

Вода в водосховищах малопроточна, а це сприяє розростанню водної рослинності. Сотні ставків сьогодні покриті нею. Риб’ячі зграї рідіють прямо на очах. Там, де раніше були природні нерестовища, сьогодні суцільний килим з водного горіха. У його заростях життя немає, так як він, в прямому сенсі, «випиває» весь розчинений у воді кисень. Для того щоб допомогти у відновленні популяцій риби, їм необхідно створити умови для самовідтворення.

З цією метою дбайливі господарі проводять зариблення водойм, основна мета якого полягає у знищенні рибами синьо-зеленої водорості. Риби-меліоратори допомагають контролювати заростання водойм, розвиток небажаних організмів, а також боротися з цвітінням води. Зазвичай такі роботи проводять восени, адже осінній мальок найкраще пристосовується до природних умов.

Яскравим прикладом такого підходу є Хмельницька АЕС, яка щороку проводить зариблення водойми-охолоджувача.. Атомна електростанція і водойма-охолоджувач утворюють єдину природно-техногенну систему, функціонування основних елементів якої взаємопов’язані і взаємозумовлені. Зариблення дозволяє підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму водойми – охолоджувача, що забезпечують безпечну роботу АЕС. Кожен вид риб у водосховищі виконує свої функції: білий амур добре поїдає водяну рослинність, яка може створити небажані проблеми під час експлуатації енергоблоків, а товстолоб має здатність фільтрувати воду. Завдяки такому вдалому поєднанню співіснування водних мешканців, водосховище атомної станції має високі екологічні характеристики.

Сьогодні зариблення – це стратегічно важливий напрямок для економіки, який  дасть змогу створити сприятливі умови для нарощування виробництва конкурентоспроможної продукції з прісноводної риби з метою гарантування продовольчої безпеки області та задоволення потреб населення у рибній продукції за цінами, доступними для населення з різним рівнем доходів.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області звертається до обласної влади, керівників територіальних громад, голів сільських та селищних рад звернути увагу на дане питання та сприяти у створенні умов по зарибленню водних об’єктів рідного краю. Якщо вчасно не почати цю роботу, то незабаром про питну воду з наших річок можна буде забути.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Треба берегти нерест, а не патякати.

  • Екологи говорять діло, а ти якщо не знаєш то не патякай, оскільки білий амур і товстолоб в нашій місцевості не нерестяться, а лише інкубуються в силу несприятливих для нересту погодніх умов

  • Нехай екологи збережуть 80 відсотків ставків області від не законного спуску пат хмельницькрибгосп разом із жирною пикою корнійчука усіх голів рад та сільських рад – які кришують цю лайку бариг…. після того поліція УТМР та інші органи будуть охороняти СТАВИ тоді зариблювати їх буде не потрібно…. риба сама за 2 – 3 роки розведеться
   А зараз бардак і позор ви усі лузери разом із владою області ….. пока

 2. Нехай екологи збережуть 80 відсотків ставків області від не законного спуску пат хмельницькрибгосп разом із жирною пикою корнійчука усіх голів рад та сільських рад – які кришують цю лайку бариг…. після того поліція УТМР та інші органи будуть охороняти СТАВИ тоді зариблювати їх буде не потрібно…. риба сама за 2 – 3 роки розведеться
  А зараз бардак і позор ви усі лузери разом із владою області ….. пока

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.