Радіостанції Хмельниччини перевищили квоту щодо трансляції пісень українською мовою

З листопада 2016 року радіостанції зобов’язані транслювати не менше ніж 25% пісень українською мовою, у тому числі з 7.00 до 14.00 год. та з 15.00 до 22.00 год., а обсяг ведення передач українською мовою має становити не менше ніж 50%. Нещодавно Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення представила результати дотримання радіостанціями запроваджених торік квот пісень та ведення передач українською мовою, повідомляє Хмельницька ОДА.

Проведені Національною радою у період із січня по липень цього року шість хвиль моніторингів засвідчили, що фактично всі радіостанції – загальнонаціональні, регіональні та місцеві – виконують закон про квоти української мови.

За інформацією члена Національної ради Сергія Костинського, в середньому загальнонаціональні радіостанції перевищують квоту щодо трансляції україномовних пісень на 7%, а щодо ведення передач державною мовою – на 30%.

Регіональні та місцеві мовники більш потужно перевиконують вимоги закону, ніж загальнонаціональні радіостанції. Квота українських пісень більша за встановлений мінімум на 20%, частка ведення передач державною мовою – на 38%.

Радіостанції Хмельниччини у І півріччі 2017 року перевищили квоту щодо трансляції пісень українською мовою на 21%, щодо обсягу ведення передач українською мовою – на 24%.

Зауважимо, що з 08 листопада 2017 року обсяг пісень українською мовою має становити 30%, обсяг ведення передач – 55%, а з 08 листопада 2018 року ці показники збільшаться відповідно до 35% і 60%.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. От і чудово. Краще квоти – на 100% українські пісні.

  2. Тепер закриють

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.