Громадські активісти вважають відмінну безкоштовних груп продовженого дня у школах Хмельницького порушенням закону

Громадська організація «Нагляд» опублікувала у мережі Фейсбук допис, щодо доцільності та законності відміни безкоштовних груп продовженого дня у школах Хмельницького.

«Міська влада, відмінивши безкоштовні групи та збільшивши в 2-3 рази плату за них, порушила п.3 Положення про групу продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого Постановою КМУ від 5.10.2009 року №1121, який передбачає здійснення функціонування груп за кошти відповідного бюджету, отже, орган місцевого самоврядування зобов’язаний це забезпечити.

При цьому знущанням над батьками школярів виглядає озвучена причина такого рішення: відсутність грошей в бюджеті міста. Виглядає так, що в бюджеті є гроші на все, окрім дітей. Ви знаєте, до прикладу, що з бюджету міста в цьому році більше ніж на 3 млн. грн. надається фінансова підтримка державним органам, які згідно до Закону України «Про Державний бюджет», фінансуються з державного бюджету? Є в бюджеті 13 млн. грн. на матеріальну допомогу. Є астрономічні суми на «ремонти» доріг – 106 млн. грн. А на групи продовженого дня – немає! При чому голова називає можливість фінансування груп з бюджету «нанесенням збитків бюджету»….

Тут починається найцікавіше: влада надумала, як зробити «ефективним» і механізм функціонування в місті груп продовженого дня. Для початку групи продовженого дня перейменовують в додаткові платні послуги. Хоча в Постанові, яка затверджує виключний перелік платних послуг в освіті, такого виду платної послуги немає. Далі: вираховує вартість утримання однієї групи в 9275 грн. на місяць. Хоча Міністерство освіти вирахувало іншу вартість – 5084 грн. Мабуть, хмельницька освіта вже сягає європейського рівня, отже є найдорожчою в Україні (при цьому начальник департаменту освіти Миколаїв розповідає, що в ГПД працюють вчителі найнижчого тарифного розряду і, відповідно, ставки). Спеціально натаскані директори шкіл вперто називають групи продовженого дня додатковими платними послугами, і сміливо озвучують вартість перебування в них дітей для батьків на рівні 270 – 450 грн. з дитини. А якщо до цього додати вартість харчування, яке вже є платним на законних підставах – 280 грн., то можна порахувати, яким навантаженням для сім’ї навіть з двома дітьми є таке утримання: від 1100 грн. до 1460 грн. в місяць!

Не до кінця зрозумілими є: ні обрахована владою, а навіяна музикою директору департаменту освіти, вартість для бюджету однієї групи в місяць, ні ціна утримання однієї дитини для батьків, тим більше, така різниця у запропонованому розмірі плати по різних школах. Ми обов’язково зробимо запит з цього приводу на владу.

А поки що риторичне питання (бо навряд чи хтось скаже правду, навіть якщо запитати): якщо управління освіти стягує з батьків плату з розрахунку 9275 грн., а не 5084 грн, як рахує Міносвіти, то різниця (переплата), стягнута за весь рік по 70 групах продовженого дня становитиме приблизно 3,5 млн.грн. (!!) То в парі з незаконними поборами з батьків (які вже знову відновлено, бо бачите, «так сі стало»), ці вражаючі суми точно виглядають прибутком для бюджету, головне не забути спитати, куди їх використали (і куди зникли ті розпіарені по 100 бюджетних грн. на кожну дитину, які мали компенсувати добровільно-примусові батьківські внески).

В інтерв’ю Миколаїв каже, що бюджет жодного міста не витримає навантаження у вигляді фінансування ГПД. При цьому ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницький» з’ясувало, що не тільки інші міста України, але й районні центри Хмельницької області фінансують із своїх бюджетів групи продовженого дня. І лише «найбідніший» Хмельницький, з 180 мільйонами грн. на депозиті в банку, не може собі дозволити витратити на соціальну гарантію для дітей 2-3 млн.грн. (якщо рахувати як всі це роблять, а не за окремою хмельницькою схемою). Але зверніть увагу, міський голова з директором департаменту освіти не знають як порахувати потребу в коштах на ГПД. Радимо їм попросити допомоги у спеціалістів, якщо своїх досі немає (аудит роботи комунальних підприємств вже роблять залучені за кошти бюджету фірми)».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. Дякуемо Симчишину

 2. Так це ж члени Нагляду і відмінили. Степанова колишній начфін. Важко НГП хоч раз спробувати з’ясувати правду? За чинної влади кількість безплатних груп збільшили в 2 рази.

 3. До чого тут члени Нагляду?
  В березні 2017 року міську освіту, за поданням НАБУ, перевіряла Державна інспекція навчальних закладів (колишня незалежна інспекція закладів освіти) МОНу. Комісією, у ході вивчення питання організації груп продовженого дня виявлено ряд порушень вимог законодавства щодо надання навчальними закладами платних освітніх послуг, зокрема у частині організації груп продовженого дня (далі — ГПД) на комерційній (платній) основі. Так, Положенням про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1121, передбачено, що ГПД ЗНЗ державної та комунальної форми власності функціонує за рахунок коштів відповідних бюджетів. Якщо говорити доступною мовою, то робота вчителя групи продовженого дня повинна оплачуватись за рахунок міського бюджету, і це – норма українського законодавства. Міська влада, під час формування річного бюджету свідомо не закладала , і не закладає на теперішній час, коштів на оплату праці вихователів груп продовженого дня, а платні групи, які працюють за рахунок батьківської плати, школи оформляли як додаткові освітні послуги.

  • Слава Симчишину!!!

  • до того, що члени Нагляду, Стєпанова Наталія відмінила безкоштовні групи продовженого дня в Хмельницькому. і разом з Мельником та Олійником придумали додаткові платні послуги.
   А ну хто скаже коли це сталося?
   нова влада з кожним роком збільшує кількість груп продовженого дня. і виправляє недолугу політику колишніх злодюг!

 4. Що таке 180,0 млн.грн коштів міста на дипозиті в банку?! Це більше 1 млн. грн відкату кешем кожний місять владі і навіщо їм ваші діти з продовжиним днем. Люди(!) ви сліпі і тупі якщо не бачити чим займається ця “Сволота” при владі. Це хапуги похлєще Мельника а тай бабтіст і проповідник Миколаїв баран бо в освіті ніколи не працював, почитайте його писанину у фейзбуці і зрозумієте що це гнидник і продажна шкура яка підтримує владу МАСОНІВ і вихваляє АТО і москалів. Х
  лопці які сьогодні воюють на фронті всі повиходили з довбаної Свободи.

  • Хапуги, на свою рекламу, виділяють мільйони, а на дітей незаможних батьків зажали. В цей тролейбус зайдеш, вже вуха вянуть від “мер зробив” міська влада зробила. Хоча б раз пустили новини про обшук в ЖКГ, про підозру в посадовців міської влади в розпилі з армянами мільйонів

 5. Свобода прийшла=лайно принесла.

 6. Треба невідкладно виправляти помилку 2015 року – вимагати від депутатів відправити Симчишина у відставку, провести професійну кадрову політику, а то ще пару років і буде катастрофа з цими діячами.

 7. А чому ж до цього часу, ніхто з правоохоронних органів не зареєстрував кримінальне провадження по цьому факту, за ознаками ч.2ст. 183 незаконна вимога оплати за навчання у державних чи комунальних закладах”, відносно міського голови і директора департамента освіти?

 8. І для цього ми на майдані стояли, щоб ця сволота піднімала тарифи, збільшувала оплату всього, що можливо і сама жиріла.. кому така свобода потрібна… собода в тому щоб заплатити міській владі на 100 рублів а двісті… чи ще більше як вони скажуть… НА ГИЛЯКУ СВОЛОТУ..

  • “Майданутому” та іншим:
   Невже ви не розумієте, що все це (прихід їх до влади, і як наслідок, збільшення тарифів та т.п.), а ще “необ’явлена війна”, загибель людей та руйнування створених в основному не вами основних фондів, якраз через те, що ви стояли / скакали на майдані. І “це ще ні вечір”, як кажуть, “у поганій ямі дна немає”.

 9. Оце істинне обличчя брехливого мера та його підлизня вообразившого себе богом сонця. Циніки, які зазіхають на освіту дітей. Де в місті батьки можуть заробити такі гроші аби заплатити за ГПД. Тепер ясно чому тільки прийшла до влади ця банда зразу ж міняли директорів.
  Призначали своіх, які справно знають закони ділення.
  Якщо такі принципи в освіті, то нічого вже говорити про комунальні підпоиємства. Кругом кругова порука. Злодюги ще гірші попередників. Навіть дітей не щадять. Проте закон бумеранга ніхто не відміняв. Уже бачимо яку дорогу своім дітям стелять такі батьки мери і начальники.

 10. Зате в нас дороги роблять, найнищий за вартістю проізд, комунальні послуги, досьойні зарплати працівників місьради, там буде скоро сучасна техніка, нові тролейбуси.

 11. Треба, щоб діти навчалися дистанційно. Бо вже набридли ці знущання. Усім давати

 12. Народ, поймите ГЛАВНОЕ !!! Влада делает только то на чём можна получить откат. Ну как с учителя получить 20% назад? Никак, потому что учитель спит и видит как “поиметь” родителей, а тут еще и откатить надо. А на асфальте и на тротуарной плитке это раз плюнуть. Вот и пускают пыль в глаза.

 13. Сейчас много денег с налогов остается на местах и не идут в Киев. Поэтому такие возможности по ремонту дорог и всего на чем валит откат. И ошибочно говорить что предшественники ничего не делали. Просто денег у нынешней влады гораздо больше. Так что согласен что эта вся работа это “пыль в глаза” Идет работа на карман Свободы и эьо очевидно!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.