Багатії та злидні Хмельницької обласної ради – аналіз кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО

Координатор кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО на Хмельниччині Олег Черненко опублікував рейтинг заможних та бідних депутатів Хмельницької обласної ради.

Двоє найбільш заможних депутатів Хмельницької обласної ради — обранці від “Аграрної партії України”.

Найбагатшим депутатом Хмельницької обласної ради, відповідно до електронної декларації, став директор ТОВ “Агрокрай” Олег Білявець (статки – 23 766 398 грн). Цікаво, що найбільші статки депутат зберігає у готівці та не тримає значних сум у банках.

«Займаюсь підприємницькою діяльністю і бізнесом з 1997 року, вже 20 років. Створив декілька підприємств “з нуля”. Акцій не викупав, не віджимав. Починав з однієї пічки. На сьогодні створено підприємство “Мамин хліб”. Створено сітку магазинів та кафе-кондитерських по області та аплікуємо їх далі. Створено сільгосппідприємство на 2200 га землі, запускається завод насіннєвий.  Я думаю, що цього достатньо, щоб не оправдовуватись, я не є державний службовець, ніколи не отримував дотацій. Мені приховувати немає чого. Враховуючи останні події з банками, я як підприємець прийняв таке рішення», — каже Білявець.

Андрій Гордійчук (20 020 496 грн), який за підсумками відвідування засідань сесій та комісій ради у 2016 році є кандидатом на відкликання, посів друге місце за розмірами статків у депутатському корпусі.

Найбільше коштів депутат тримає у готівці та позичив третій особі більше 10 млн грн.

Коментар Андрія Гордійчука ЧЕСНО отримати не вдалося.

Обранець від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Олександр Миклуш (12 157 573) грн.увійшов до п’ятірки найбагатших завдяки продажу нерухомого майна вартістю 2 млн грн.

Заможних депутатів має у своєму складі Об’єднання “Самопоміч”. Зокрема четверте місце за рівнем статків зайняв Олександр Палій (11 809 712 грн). Заступник начальника управління з персоналу ПАТ «Хмельницькгаз» усі свої збереження,а їх 11,8млн грн. тримає у готівці.

Депутат від партії «За конкретні справи» Віталій Олуйко (11 660 803 грн) зайняв п’яте місце за статками серед колег по обласній раді. Цікаво, що усі статки депутат тримає на банківських рахунках.

Половина злиднів — “свободівці”

Як і у Хмельницькій міській раді, найбільше обласних обранців, які жили рік із доходом нижче прожиткового мінімуму, у фракції ВО “Свобода”.

Жодної інформації про доходи та статки не вказав у своїй декларації за 2016 рік депутат ВО «Свобода» Віктор Бурлик. У документі вказано лише місце реєстрації та депутатство. Решта інформації відсутня.

У депутатки від Об’єднання “Самопоміч” Наталії Коваль дохід родини був значно нижчим від мінімально необхідного для прожиття: «У мене дитина неповнолітня, і на неї ідуть виплати, тому я наразі не працюю. А у чоловіка 20 тис. грн — це офіційна заробітна плата, тому що він працевлаштований на заводі».

Ще одна обраниця обласної ради. Але вже від партії “За конкретні справи” Наталія Вишнівська потрапила у перелік депутатів із доходом нижче за прожитковий мінімум.

«Так склалося, що я не можу знайти достойної роботи, маючи дві вищих освіти. У мене є дві кредитки. Так живу, так багато людей в Україні живе. До речі, зараз їду в інше місто на роботу» — коментує дані своєї декларації Вишнівська.

Депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка” Олексій Левицький основний дохід родини отримав зі своєї пенсії та пенсії дружини. Попри те, що обранець є приватним підприємцем, заробити з цієї діяльності він зміг лише трохи більше 8 тис. грн за рік.

«Получилося так, що пенсія в мене сама мінімальна, хоч я працював інженером, директором і тим всім. А зараз ні лівого, ні правого доходу не маю. Займаюся ягідництвом, що практично не рентабельно в даний момент», — пояснює  ситуацію Олексій Левицький.

Колишній комендант Хмельницького майдану, а нині депутат Хмельницької обласної ради від ВО «Свобода» Юрій Смаль теж опинився у переліку злиднів за підсумками доходів у 2016 році. Жив депутат, судячи з декларації, лише на пенсію і отримав лише 14,7 тис. грн.

«То шо держава дає на пенсію, так і є», — коротко коментує декларацію Юрій Смаль.

Ще одна депутатка від ВО “Свобода” Надія Новосельська жила минулого року з доходом нижче прожиткового мінімуму. На двох із сином їм минулого року вдалось отримати 33,5 тис. грн.

«Вот так і прожила, ви що думаєте? Я тільки цього місяця заплатила 700 грн за тепло. Я розкинула цей борг на 12 місяців і в цьому місяці я погасила борг. І так і живемо. Мені як приватному підприємцю потрібно закриватися. Для того, щоб працювала людина, їй треба багато платити, вона на 3 000 працювати не буде. І коли ви порахуєте світло, воду і все це, то так і живемо», — пояснює Надія Новосельська.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 21

 1. Зачем нам бедные депутаты? Если себя не обеспечили, не смогли, то как они что то полезное сделают для общества? Это же аксиома!!! Ну что, не так?

  • А це не “бідні депутати”-а смердючі ішаки із ДЕБІЛОІДНОІ СВОБОДИ. Це промосковські суки такі самі як і іх ” фюрер” Тягнибик, який має маєток в Канаді, та зустрічався а Франціі з Люпен(легко знайти в інтернеті). ЛЮДИ, ВКЛЮЧІТЬ СВІЙ МОЗОК І ГОНІТЬ З МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ТА ОБЛАСТІ ЦИХ СМЕРДОХВОСТІВ СВОБОДІВЦІВ, ЯК ЦЕ ЗРОБИЛИ ЛЬВІВ’ЯНИ.

 2. Ой , брешуть депутати , брешуть ! А Ви вірте , люди !

  • відносно того крав чи не крав ЮРА СМАЛЬ можете запитати в НІНИ Бенюк… вони разом були в штабі “НАШОЇ УКРАЇНИ” під час ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ….

   • Тогда Юра мутил бабосик. но тож не людей обкрадывал, а гадов, которые людей обокрали))) и влаживались что бы больше иметь

 3. А за які “шиші ” Бурлик магазини повідкривав у Тернополі ?

  • Щодо рецепту відносно Бурлика.1.Цей “херой” Майдану і “підріот” УКРАІНИ, панічно боіться військомату. 2.Один тик під дихало цего клоуна і внього одразу “мокрі штани” і псяча покірність. Так що ці його понти це дійсно понти. Весь цей тягнибиківський кодляк дуже добре пустив коріння в Тернополі. Але на ни там теж вже “зуби точать”. Один з іхніх хероів в Єгипті вже накупався. Я думаю ДУРЛИКОВІ теж недовго осталось. Не туди цей дебіл впхнув своє рило.

   • За якою адресою на “диких свободівців” можна придбати ліцензію. Незабаром полювання на копитних, а ці мерзотники погірше любоі скотини.

 4. звідки багатомільйонні статки у Олуйка. Все життя працював чиновником, ректором. звідки гроші?

  • а про юру смаля годі говорити…. весь час крав… краде ..та буде красти…та прибіднятися !!!

   • Ні він не крав, але і не працював, а жив за рахунок дружини-підприємця на речовому ринку.

    • НАСКІЛЬКИ Я ЗНАЮ– ДРУЖИНА ПРИВАТНИЙ СТОМАТОЛОГ В ПЕРШІЙ ПОЛІКЛІНІЦІ… А НЕ БАЗАРНИЦЯ… ЧИ В СМАЛЯ ДЕКІЛЬКА ЖІНОК… ОДНИМ СЛОВОМ- АЛЬФОНС !!!

     • Смаль не альфонс-а злодюга як і остальні “ДЕБІЛЬНІ ТЯГНИБИКІВЦІ”. КІЛКИ В РУКИ І ТЯГНИБИКІВСЬКУ МЕРЗОТУ ТУДИ ЗА ЗБРУЧ.

  • Так ректором же “працював”!

 5. Олуйко – злодій… на вила його ….!!!!!!!!!!

 6. А співак де це ж теж міліардер в гривні?

 7. І це вони показують тільки 20 %

 8. А де фрідман, гладуняк?

 9. Шкода що громаді тра було 2 роки щоб зрозуміти хто такі “свободівці” Ну і терпіти цих крадіїв таж не варто.

 10. Последний злидень Бурлик став директором! Чудово пречудово! Вчитись не хоче,а директором бути хоче!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.