«Аграрний бюджет» на наступний рік має сприяти розвитку сільських територій – Сергій Лабазюк

«Аграрний бюджет» на наступний рік має сприяти розвитку сільських територій та агросектору загалом. Таку думку висловив народний депутат Сергій Лабазюк у коментарі.

Як зазначив політик, профільний парламентський комітет детально проаналізував проект Держбюджету-2018.

«До 1 жовтня маємо можливість підготувати свої пропозиції. Власне, цим зараз і займаємося. Разом із фермерами, експертами, профільними асоціаціями готуємо їх, задля того, аби «аграрний бюджет» став ефективним для галузі і сприяв реальному розвитку агросектору загалом у майбутньому», – зазначив нардеп.

За словами С. Лабазюка, після попереднього аналізу проекту Держбюджету від Кабміну вже можна сказати, що аграрії потребують підтримки садівництва. Оскільки в проекті держбюджету – взагалі відсутня державна підтримка розвитку та закладення молодих садів. С. Лабазюк нагадав, що у зв’язку із заморозками в квітні та на початку травня цього року садівники України опинилися в критичній ситуації через втрату врожаю. В результаті – в поточному році прогнозується критична ситуація з урожаєм. Загальні втрати можуть сягнути 1-1,2 млн. тон.

Окрім цього, зазначив політик, в проекті кошторису на 2018 рік істотно скорочено фінансування програми зі здешевлення кредитів: воно і в минулому році було невеликим 300 млн. грн, а на 2018 – 66 млн. грн.

«Галузь АПК – одна із бюджетоутворюючих в нашій країні. Щоб галузь не занепадала, їй потрібна ефективна підтримка з боку держави. А то виходить, що ми «ріжемо курку, яка несе золоті яйця». Тому ми наполягатимемо, аби ряд наших пропозицій були враховані», – додав нардеп.

Як відомо, Уряд подав до Верховної Ради проект Держбюджету на 2018 рік. На наступний рік в бюджет планують закласти 6,3 млрд. грн. на державну підтримку сільгоспвиробників. Нагадаємо, що в 2017 році на підтримку сектора заклали 5,5 млрд грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Хоча загнати собі пару десятків лямів!

  2. А що буде сприяти твоєму розвитку лобзік? Черговий мільйон вкрадений на ремонті доріг області.Та куплений після цього преміум автомобіль своїй лярві. В розсоші тебе й закопають під лісом.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.