На Хмельниччині поки не буде таких доріг, як в Білорусії – автодорівці продовжують “рубати” учасника-нерезидента

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області продовжує практику недопуску до дорожніх тендерів ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6″ (Гродно, Білорусь).

Про це пише моніторинговий портал DoZorro.

Маються на увазі, електронні закупівлі з поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення Н-03 Житомир -Чернівці (окремими ділянками) очікуваною вартістю 67,5 млн. грн.

На тендер заявилося 5 учасників, серед яких і білоруси. Документи, яких не побачив замовник, білоруський підрядник подав по-своєму. Так, він обмежився положенням комісії з протидії корупційних проявів, яка створена при цьому ВАТ, а також надав план її роботи. І зіслався на Закон Республіки Білорусії “Про боротьбу з корупцією” від 15 липня 2015 року. Що стосується витягу з єдиного реєстру, то “Дорожно-будівельний трест №6” надав довідку про підприємство у довільній формі. Пікантність ситуації у тому, що білоруська фірма є учасником-нерезидентом і природньо, що дані про неї не відображаються у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців України.

Крім цього, ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6” направив нові дві скарги до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Учасник звинувачує Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області в порушенні законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у тендерній документації.

Цього разу дорожні тендера не такі ласі, як попередні, де “зарубали” білорусів. Перший з них стосується поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення Р-48 Кам’янець-Подільський-Сатанів –Війтівці-Білогір’я км 27+100 – км 28+950 вартістю 9 млн. грн. Інший – поточний середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення О231402 Об’їзна м. Старокостянтинів (окремими ділянками) попередньою оцінкою 10,5 млн. грн.

Як відомо, ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6” (Гродно) входить до білоруського державного холдингу “Белавтодор”.

Як писав НГП, начальник Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Петро Гнидюк поскаржився депутатам обласної ради на білоруські компанії, через яких в області блокуються дорожні тендера.

“Нині маємо єдину проблему: білоруські фірми зайшли на дорожні тендера Хмельниччини, але не мають підтверджень, що можуть виконати ці роботи. При цьому, вимагають від нас внести зміни до тендерної документації, які порушуватимуть чинне законодавство”, – сказав він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Обидели бедного Петра, какая жалость.

  2. А лобзик пилит бюджет дальше.

  3. Їх і не буде….бо крадуть…

  4. лобзик потратился на некудышние фотосесии рейтинги графики праздники (по селам)….теперь надо отбиватся …на фиг те белорусы..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.