Ремонт доріг Хмельниччини: білоруських фірм недопускають, не зважаючи на добро Порошенка

Начальник Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Петро Гнидюк поскаржився депутатам обласної ради на білоруські компанії, через яких в області блокуються дорожні тендера.

“Нині маємо єдину проблему: білоруські фірми зайшли на дорожні тендера Хмельниччини, але не мають підтверджень, що можуть виконати ці роботи. При цьому, вимагають від нас внести зміни до тендерної документації, які порушуватимуть чинне законодавство”, – сказав він на засіданні бюджетної комісії у четвер.

Як з’ясував “Незалежний громадський портал”, посадовець мав на увазі два тендера очікуваною вартістю 580 млн. грн. Це – поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-05 Городище – Рівне – Старокостянтинів (окремими ділянками) за 302,9 млн. грн і поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Житомир-Чернівці (окремими ділянками) – 277,7 млн. грн. Наразі торги заблоковані, не зважаючи на те, що Служба автомобільних доріг області спробувала їх частково відмінити.

Претензії до замовника висловило ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6” (Гродно, Білорусь), заявивши про дискримінаційні вимоги у тендерній документації. Білоруси вважають, що Служба автодору звузила коло учасників, вимагаючи довідку про досвід подібних робіт за останніх 5 років (2012-2016 роки). Так, “трестівці” повідомили, що протягом 2011-2014 років проводили капітальний ремонт автомобільної дороги міжнародного значення першої категорії М-6 Мінськ-Гродно- кордон Республіки Польща. Загальна сума договору становила 79,1 млн. грн., у 2014 році було виконано робіт на суму 41,5 млн. грн.

По-друге, підрядник з Білорусії наполягає на тому, що замовник неправомірно встановив вимогу про надання учасниками у складі пропозиції інформації про субпідрядників.

“Предметом закупівлі є послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги, а Закон України «Про публічні закупівлі» не надає замовнику права вимагати інформацію про субпідрядника під час закупівлі послуг”, – зазначили у ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6”.

Третя їхня претензія – під час встановлення вимоги як надання у складі пропозиції розрахунку договірної ціни, Служба автодоріг порушила принципи відкритості та прозорості, об’єктивності та неупередженості під час процедури закупівлі. І додає: “замовник сплутав поняття учасника та переможця торгів, та, не надавши чіткої відповіді про необхідність чи відсутність необхідності подавати підтверджуючі розрахунки до ціни пропозиції, відповідно до СОУ 42.1- 37641918-050:2012 саме учасником, на стадії подання тендерної пропозиції, штучно створив умови для додаткових підстав відхилення тендерної пропозиції потенційних учасників”.

14 червня Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення закодавства у сфері публічних закупівель задовольнила дві скарги білоруської фірми. І зобов’язала Службу автомобільних доріг у Хмельницькій області внести відповідні зміни до тендерних документацій.

Дорожники Хмельниччини відреагували по-своєму – обидва тендера частково відмінили, застосувавши статтю 31 Закону України “Про публічні закупівлі” (відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг). Натомість система ProZorro заблокувала самі закупівлі.

Також є скарга ВАТ “Дорожно-будівельний трест №6” до Антимонопольної колегії щодо розіграшу поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення Р-48 Кам’янець-Подільський – Сатанів – Війтівці – Білогір’я. Ціна питання – 9 млн. грн. Білоруси знову кажуть, що замовник порушив законодавство і виписав дискримінаційні вимоги у тендерній документації. Розгляд цієї скарги поки триває.

Як відомо, у квітні Президент України Петро Порошенко закликав білоруські підприємства брати участь у тендерах з будівництва доріг в Україні.

“Ми домовилися про те, щоб розширити ринки Білорусі для українських товарів, послуг. На взаємній основі. Ми чекаємо білоруські підприємства в тендерах з будівництва доріг на території України, а українських будівельників чекають на різних тендерах з будівництва на території Білорусі”, – про це він заявив на спільному брифінгу з президентом Білорусі Олександром Лукашенко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Наші налагодили систему PROZORRO працювати, а тут конкуренти…неподобство, але можливо перемогти на тендері за умови дешевше і якісніше…

  2. Зачем нам дороги как в Белорусии, лучше наши – Лобазюковские…………………….

  3. Нам поруч как всегда построит дороги. Правда весной они сойдут вместе со снегом.

  4. Краще хай нiмцi будують.

  5. гнида вона і в африці гнида

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.