Експерт: частина районів Хмельниччини слабші фінансово, ніж новоутворені ОТГ

На Хмельниччині частина районів сьогодні менші чисельно і слабші фінансово, ніж новоутворені об’єднані територіальні громади.

Про це пише у статті “Дзеркала тижня” головний експерт групи “Децентралізація Ренімаційного пакета реформ” Анатолій Ткачук.

179862

Він зазначив, що ситуація стосовно фінансів ще більш промовиста. Зокрема, доходи Волочиського районного бюджету на поточний рік становлять 248,4 млн грн, з них податкові надходження — 5,94 млн грн; державні трансферти — 236,9 млн грн! Власні надходження — 2,5% від загального бюджету.

Тим часом доходи бюджету Волочиської міської об’єднаної територіальної громади — 173,29 млн грн, податкові надходження — 85,3 млн грн державні трансферти — 83,8 млн грн.

Гірша ситуація із власними надходженнями в Летичівському та Старосинявському районах, адже в Летичівському районі — дві ОТГ, а в Старосинявському — одна ОТГ покриває весь район. Тому там власних податкових надходжень на районному рівні, практично, немає.

Старосинявська об’єднана територіальна громада утворилась на основі всіх 17 сільських та селищної територіальних громад району, площа 662,2 км², чисельність населення — 20 433 осіб. Селищна рада — 26 депутатів. Старосинявська районна рада  теж складається з 26 депутатів, апарат районної ради зараз налічує 7 осіб (у 2016 р. — 10), видатки на утримання апарату в 2017 р. плануються в розмірі 239 тис. грн. (у 2016 р. — 799,8 тис. грн).

“Слід сказати, що в 2016 р. селищна рада ОТГ перерахувала кошти на утримання районної ради. Але, з огляду на не надто гармонійні стосунки, в 2017 році така благодійність не планується. Тому плановий дефіцит коштів становить 494,6 тис. грн, зокрема на оплату праці — 373,6 тис. грн (7 місячних фондів) та енергоносіїв — 48 тис. грн, реальних джерел для його покриття немає. На 01.06.2017 вже обліковується заборгованість із заробітної плати й нарахувань за другу половину травня на суму 12 тис. грн. Фактично, в Україні через намагання політиків не конфліктувати з районним рівнем складається дуже тривожна ситуація: паралельне існування на одній території двох представницьких органів — ради ОТГ та районної ради, причому районна рада не має вже ні владних повноважень, ні ресурсів на своє утримання, але існує”, – зазначив Ткачук.

Як писав НГП, минулого року об’єднані тергромади Хмельницької області більше фінансували периферійні населені пункти, ніж центри громади.

Довідка НГП. Зараз на Хмельниччині створено 26 об’єднаних територіальних громад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Красилівський сила … !!! тут ця центролохозація не потрібна. Деякі сільські ради мають багато фінресурсів і ложи..и болт на вашу субвенцію…….

  2. Яцківський в посьпіху і для звіту,підробивши рішення сходу села,один ,,за,,решта ,,проти,, намагався приєднати с.Гута Чемеровецького р-на до Чемеровецькоі ,,громади,,Відстань між населеними пунктами – 35 км.Мешканці с.Гута пішли до суду з вимогою приєднатися до Смотрича, до якого 3 км.По ,,показниках ,,хмельниччина на 1місці в Украіні по ,,створенню,, теротиріальних громад.На жаль і 1місце з корупціі.

    • Якщо все робиться поспіхом не продумано і через одне чорне місце… бо їм так показали з верху…. а не думають вони що дуже скоро вилізе їм боком…це центролохозація!
      Я розумію-дуже хочеться зосередити адмінресурсу у одних руках-так легко проводити вибори та різні махінації із ресурсами….. ганьба

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.