У Хмельницькому роздали 1,5 млн. грн на громадські проекти. Не обійшлося без лобістів від влади

Сьогодні конкурсна комісія визначила 17 переможців програми «Громадські ініціативи» Хмельницького, які отримають фінансування з міського бюджету.

Найбільш витратними стали проекти “Центр соціальної допомоги” (благодійний фонд “Хесед Бешт”), -“Соціальні послуги особам, які звільняються з місць позбавлення волі – жителів міста Хмельницький, шляхом створення Громадського центру “Допомога” (БФ “Cіон”), “Активна країна”, “Інтерактивна дитяча зона “Веселі гірки” – по 100 тис. грн кожен.

Загалом, з бюджету виділять 1,5 млн. грн на реалізаціюгромадських проектів, що пройшли відбір.

Питання, яке викликало бурхливу дискусію, стосувалося фінансування з бюджету проекту “Центр соціальної допомоги”, який запропонував фонд “Хесед Бешт”. За словами голови комісії і заступника міського голови Володимира Гончарука, на попердньому засіданні більшість членів комісії забракували цю ініціативу через порушення пункту 2.8 відповідного Порядку оцінювання (не фінансуються об’єкти, що знаходяться у державній чи приватній власності). Йшлося про виділення бюджетних грошей на систему опалювання.

Цього разу за проект “Хесед Бешту” заступився начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Слов’ян Воронецький. Він переконував членів повторно його розглянути, оскільки “Центр необхідно добудувати, і є домовленості на рівні Міністра соціальної політики”.

Пізніше стало відомо, що розробник не переробив свій проект, чим загнав конкурсну комісію у глухий кут.

Рятувати ситуацію взявся керівник “Хесед Бешту і за сумісництвом член виконавчого комітету міської ради Ігор Ратушний. Він повідомив, що запуск Центу соціальної допомоги вартує 5 млн. грн, і від міської влади потрібно лише 100 тисяч.

“Звісно, якщо це дуже потрібно місту”, – резюмував керівник фонду.

Натомість член комісії і голова фракції Всеукраїнського Об’єднання “Свобода” Тетяна Калюжна розкритикувала ініціаторів за підміну понять і спроби повторно підсадити проект на бюджетні кошти.

“У нас є буква закону і її не можна переступати… Даруйте, але мова йде про цільове виділення коштів з бюджету на громадські проекти”, – наголосила вона.

У результаті проект “Хесед Бешт” пройшов конкурсний відбір, одержавши 24,47 балів.

рейтинг

рейтинг2

Перелік громадських проектів Хмельницького, які реалізовувалися 2016 року за цим посиланням – https://ngp-ua.info/2016/07/28387 

Як писав НГП, 18 травня 2016 року Хмельницька міська рада ухвалила програму “Громадські ініціативи на 2016-2020 роки” з кошторисом 21 млн грн.

Метою програми є підтримка громадських ініціатив, спрямованих на акумуляцію ресурсів міської влади та громадськості для створення базисів сталого соціально-економічного розвитку міста або вирішення конкретних проблем, що його стимулюють.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 46

 1. Є тільки сім’я міста сімя країни а не сімя свободи!!!!! То що якщо ви свмя то тільки вам треба!!!!

  • По перше. Подивіться чиї підприємства є найбільшими работодавцями в місті, і сплачують найбілшу сумму податків!!! Там власники евреї. Тому, нічого дивного що виділяють маленьку частку з їх же сплаченних податків. Це обьективно.

 2. Яке відношення має Свобода чи мер до цього голосування.
  22 члени комісії, депутати всіх фракцій Самопоміч, Батьківщина, Поруч, БПП, Конкретні справи. громадські активісти.
  Від влади – 7 людей. Від Свободи 4 людини.

  • Типа Ратушный не сказал бывшему своему работнику Симчишину, что бы тот был не против

 3. Дякую що тут є обективні люди слава нації смерть ворогам!!!!

 4. Треба голосувати за БПП- офіційну жидо-масонську ложу в м. Хмельницькому та Хмельницькій області. Вони та тільки вони спасуть Нашу Державу від занепаду та зубожіння, бо Євреї, вони ж не можуть жити в болоті…

 5. Все вы еврей и ето правда все люди в Украине еврей все должны ето знать !!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.