За учасниками АТО не сховаєшся – суд зобов’язав хмельницьких земельників не порушувати права інших громадян

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував відмову Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області у виділенні фізичній особі 2 га для ведення особистого селянського господарства.

Про це свідчить постанова суду від 29 червня.

Суть справи у тому, що позивачка Ганна Бабій в січні 2017 року звернулась до ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області із клопотанням про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення із земель державної форми власності для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га. Ділянка розташована за межами населених пунктів Остапковецької сільської ради Городоцького району.

Водночас земельники листом №Б-2453/0-981/6-17 від 15 лютого відповіли, що зверення жінки не підлягає задоволенню, “оскільки, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року №898-р “Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками”, вказана земельна ділянка зарезервована для учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції”.

З цього приводу суд дав власні роз’яснення. На думку судді Олександра Шевчука, згідно з п.6 ч.1 ст.121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства площею не більше 2 гектарів.

В свою чергу, відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 ЗК України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

“З огляду на наявність відмови відповідача, що викладена в листі №Б-2453/0-981/6-17 від 15 лютого 2017 року, позивач не може реалізувати своє право на отримання у власність земельної ділянки сільськогосподарського призначення із земель державної форми власності для ведення особистого селянського господарства”,- наголосив суд.

Таким чином, Хмельницький окружний адмінсуд зобов’язав Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області повторно розглянути заяву пані Бабій та прийняти рішення щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для передачі земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів Остапковецької сільської ради Городоцького району або надати мотивовану відмову у його наданні.

Як писав НГП, з початку реалізації ініціативи про надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих воїнів Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надало 13598 дозволів на розроблення документації із землеустрою на землі загальною площею 21592,6 гектарів.

Найбільша кількість наділів – 11146 буде використана для ведення особистого селянського господарства загальною площею 21286,6 гектарів. Займатись індивідуальним садівництвом військові зможуть на 2452 ділянках площею 305,9 гектарів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Первая ласточка. Все люди одинаковые. Хватит прятаться за “постановы”, закон для всех, еще надо разбираться з “думкою Держгеокадастру про разрешение на приватизацию ТОЛЬКО ОДНОГО УЧАСТКА – БРЕД полнейший. УВАЖЕНИЕ СУДЬЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Адвокати Бабій, якщо такі розумні, то вийдіть на площу Хмельницького та поясніть АТОшникам що земля яка мала бути для них з вашою допомогою передається іншим.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.