Стало відомо, які мери міст Хмельниччини відмовляли Садовому у розміщені львівського сміття

Дев’ять мерів міст Хмельниччини відмовляли міському голові Львова Андрію Садовому у розміщені львівського сміття на своїх полігонах.

Про це свідчать копії листів посадовців, датовані лютим 2017 року, які у “Фейсбуці” розмістив Садовий.

Зокрема, хмельницький мер Олександр Симчишин у відповіді на лист-прохання львівської влади заявив, що місцевий полігон твердих побутових відходів переповнений.

“Ще у 80-х роках на різних владних рівнях обговорювалось питання закриття цього полігону, проте, до цього часу воно не вирішено. На превеликий жаль полігон Хмельницького немає ні сортувальної лінії, ні заводу”, – костатував він.

хм_Симчишин

Градоначальник Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич зазначив, що тамтешньому сміттєзвалищі захоронено 9,5 млн. куб. відходів, висота складування яких наближається до критичної.

кам_Сімашкевич

Міський голвоа Нетішина Олександр Супрунюк повідомив, що його полігон потребує реконструкції і перезавантажений на 186% від проектної потужності.

Нет_Супрунюк

Мер Шепетівки Михайло Полодюк пообіцяв у перспективі брати відходи зі Львова, оскільки місто готує виділення нової ділянки під полігон.

Шеп_Полодюк

Міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук відповів, що на лютий 2017 року тамтешній полігон перезавантажений і немає можливості додатково прийняти частину львівських відходів для захоронення.

Старкон_Мельничук

Однак пізніше Старокостянтинів почав активно завозити відходи зі Львова, навіть підписавши відповідну угоду. Мельничук тоді заявив, що “львів’яни не винні у тому, що терплять незручності від сміття, і їх потрібно підтримати”.

Загалом, за словами Садового, Львів відправив 495 звернень до обласних та місцевих органів влади, з яких місто отримало 229 офіційних відмов та 257 звернень залишились без відповідей. На 9 звернень мерія отримала позитивні відповіді.

Довідка НГП. У Хмельницькій області нараховується 842 сміттєзвалища та полігона твердих побутових відходів. Вісім з них потребують закриття або розширення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. Я думаю что нечем хвастаться!!! Ели бы каждый из этих мэров принял на “свою” свалку по 10 грузовиков (200 тонн ) то в первую очередь выручили б своего коллегу и облегчили ситуацию львовян. Ведь явно что Садового БППешники просто нагинают. Это чистая политика!!! Что бы губернатор не мог решить данной проблемы…. просто смешно.

    • куда прийняти? де в Хмельницькому прийняти?

    • Смішно читати ВАаш коментар, у них свого сміття не має? Не бачу проблеми для такого міста як Львів, з його то бюджетом відкрити сортувальну лінію, або навіть завод. Але все ж йде через відкати. Фірма з Чехії точно хотіла відкрити завод, але Садовий відмовив, вгадайте через що?

  2. Переробка побутових відходів в електрику і тепло у Швеції набрала таких обертів, що на звалища країни відправляється тільки 4% сміття, а сміттєпереробний завод немає на чому працювати. Тепер Швеція буде щорічно забирати у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття.

  3. Хай у Швецію возять сміття – ті знають, що робити з ним.

  4. Добрі шведи! Заберіть львівське сміття собі в котельні!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.