ЗМІ: хмельницький “Новатор” викидають з тендерів фірташовські облгази, які заточені під лічильники виробництва рівненської фірми

Державне підприємство “Новатор” (Хмельницький) не спроможне чесно боротися на тендерах, оголошених облгазами з орбіти олігарха Дмитра Фірташа, оскільки там прописані дисримінаційні умови.

Такі висновки зробили журналісти сайту “Наші гроші”.

“Свого часу НКРЕКП зобов’язав облгази проводити свої закупівлі на «Прозорро». Ті слухняно виконали наказ і почали оголошувати мільйонні тендери. Почали з газових лічильників. Почали рівно так, як звикли – з дискримінаційних умов, заточених під лічильники виробництва рівненської фірми «Самгаз» Андрія Маркова (колишній керівник «Рівнегазбуду», нині прописаний у містечку Черноббіо у італійській провінції Ломбардія).

У відповідь держпідприємство «Новатор» оскаржило дискримінацію у адмінколегії АМКУ з розгляду тендерних скарг. Мовляв, вимагаємо, аби замовник змінив вимоги щодо лічильників”, – зазначено у статті.

Автори публікації пишуть, що у поясненнях облгази вказали, що роторні лічильники «Новатора» вони справді трохи дискримінували. Бо їх можна магнітом відкручувати назад, щоб споживачі могли дурити продавця газу. І на іншу купу претензій в принципі надали пояснення.

Роторний лічильник "Новатора"

Роторний лічильник “Новатора”

 

Ну тобто вийшло так, що облгази дискримінували всіх українських виробників окрім «Самгазу», але вказали що конкуренція в принципі можлива, бо є ще три іноземні виробники у Франції, Німеччині та Польщі з прийнятними облгазам характеристиками мембранних лічильників.

“У колегії АМКУ вийшла дискусія. Закінчилась вона тим, що лише з трьох членів адмінколегії  став на бік прозорих трат облгазів, натомість інших двоє, серед яких і голова адмінколегії, вирішили, що облгази таки – не замовники, і тому скарга на їх тендери не є предметом уваги АМКУ. Мовляв, облгази не наділені спеціальними або ексклюзивними правами, а розподіл газу трубопроводами – то не його транспортування, а значить облгази не потрапляють під закон “Про природні монополії”, – сказано в статті “Наші гроші”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 11

  1. Как обычно бабло победило зло. И товарищ в Италии сможет посадить новую оливковую рощу.

  2. Перемога майдану !

  3. Ну а #улі ви хотіли?! (Картинка з Леонардо Ди Каприо х/ф “Джанго”)

  4. У губернатора є кориш в адміністрації Порошенка на прізвище Ковальчук, звати Вітя. Решалово ще те. От Корнійчука на посаду рішив. То чому б губеру не владнати справу. Але це ж не Облпалєво барижити. Пане Вдовиченко дайте губеру по баксу для нього і кореша з кожного лічильника, дивись і справа піде. А майдан тут ні до чого. Вітаю владу з днем брехуна. А ти Володько, виясняйся конкретніше. Ніхрена не понятно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.