На Хмельниччині 64% домогосподарств користуються субсидіями для оплати за газ

За рік на Хмельниччині майже в півтора рази зросла кількість тих споживачів, які не можуть розрахуватися за газ без допомоги держави.

За даними ТОВ “Хмельницькгаз збут”, в порівнянні з минулим роком, у 2017 році кількість отримувачів субсидії зросла на 38%. Про це повідомляє БізнесЦензор з посиланням на прес-службу компанії.

Якщо в 2016 році субсидію на газ отримували 184 тис. подолян, то вже на початок цього року цю цифру становила 255 тис. І на сьогодні на Хмельниччині понад 64% жителів отримують державну допомогу на послуги з газопостачання.

У той же час, через стрімке зростання вартості природного газу, зросли і витрати на субсидії з держбюджету. У свою чергу, накопичилися багатотисячні борги за спожитий газ перед постачальником газу на Хмельниччині – ТОВ “Хмельницькгаз збут”. Так, заборгованість державного бюджету перед ТОВ “Хмельницькгаз збут” станом на 1 березня становить близько 820 млн грн.

“Через підвищення тарифів на природний газ, постійно зростають як борги населення, так і заборгованість державного бюджету за невідшкодовані пільги і субсидії перед нашою газопостачальної компанією. Така ситуація не дає нам можливості провести в повному обсязі розрахунки за поставлений газ з постачальником НАК” Нафтогаз Україна “. Через це постачальник нараховує нам штрафні санкції, для погашення яких ми не маємо необхідних джерел покриття”, – прокоментувала директор ТОВ “Хмельницькгаз збут” Олександра Панькевич.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.