На Білогірщині борються, аби школа-довгобуд стала опорною. Не вистачає 25 млн. грн

Загальноосвітня школа у селі Залужжя Білогірського району, будівництво якої зупинилося 1992 року, розглядається місцевою владою та райвідділом освіти як потенційна опорна школа. За задумом, її добудова повинна покращити якість навчання дітей з 9 населених пунктів Білогірського району і одного села Ізяславського району.

В обгрунтуванні начальника освіти Ольги Баранчук вказано, що діюча ЗОШ у Залужжі, є найбільшою сільською школою в районі (102 учні, 25 працюючих). Проте вона не повністю відповідає вимогам навчального процесу.

освіта

освіта2

Зокрема, там не створені  належні санітарно-гігієнічні умови для навчання дітей, відсутня матеріальна база для забезпечення дітей фізичною культурою (є спортивна кімната, де стоїть тенісний стіл – НГП).

Діюча залузька школа після зовнішнього ремонту. Фото НГП

Діюча залузька школа після зовнішнього ремонту. Фото НГП

Приміщення початкової школи (навчаються 1-2 класи), яке сусідствує з головним навчальним корпусом, знаходиться в аварійному стані (зокрема, немає внутрішніх туалетів – НГП). 9 червня 2009 року районна комісія провела обстеження будівель і склала відповідний акт.

Початкова школа у Залужжі. Фото НГП

Початкова школа у Залужжі. Фото НГП

Голова Білогірської райдержадміністрації Роман Муляр вважає єдиним виходом із цієї ситуації завершити будівництво школи-довгобуд. Останнє корегування проектно-кошторисної документації показало – необхідно 25 млн. грн.

Школа-довгобуд у Залужжі. Фото НГП

Школа-довгобуд у Залужжі. Фото НГП

IMG_20170319_101017

Наразі залузька школа є серед інвестиційних проектів, які можуть фінансуватися за рахунок фонду регіонального розвитку (ДФРР). Розробники програми пропонують такий алгоритм (якщо у 2017 році пройде проект): 6,3 млн. грн – це кошти ДФРР, 700 тис. грн – виділяє районний бюджет.

Наразі немає узгодженої позиції обласної комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

Як відомо, Міністерство освіти та науки виступило за створення добре обладнаних опорних шкіл, до яких з навколишніх сіл приїжджатимуть учні від 5 до 11 класу. Молодші школярі мають залишитися у школах поблизу дому. Основних критеріїв відбору, за словами міністра освіти Лілії Гриневич, два. Така школа повинна визначити свої філії і бути центром, куди підвозять дітей базової і старшої школи з інших населених пунктів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.