Урядовці практично продовжили термін експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС

Програма підготовки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС до експлуатації у понаднормовий термін доопрацьована і направлана на погодження до Держатомрегулювання.

Про це сказано у відповіді на інформаційний запит Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Відповідно до Програми, заплановано узгодити 36 рішень щодо продовження терміну експлуатації елементів і конструкцій енергоблоку (з них погоджено 11). Роботи йдуть за графіком, крім елементів реакторної установки через відсутність договору.

Крім цього, у системі “Прозорро” оголошувалися торги з виконання періодичної переоцінки безпеки для обґрунтування продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ВП ХАЕС вартістю 8,3 млн. грн та оцінки технічного стану і перепризначення терміну експлуатації устаткування і трубопроводів 1 контуру реакторної установки енергоблоку № 1 Хмельницької АЕС – 12,5 млн. грн. Однак вони були відмінені.

Як відомо, термін експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС вичерпується 2017 року.

Довідково. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західному регіоні України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. Енергоблок №1 Хмельницької АЕС
  Дата введення в експлуатацію 22.12.1987
  ПРОЕКТНА дата ЗАКІНЧЕННЯ ТЕРМІНУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ 13.12.2018 (відповідно до рішення №1.ТС.1783.ТР-ОZ «Про приведення етапу життєвого циклу «Експлуатація» енергоблока №1 Хмельницької АЕС у відповідності до вимог чинних норм та правил – дата приймання енергоблока у промислову експлуатацію – 13.12.1988). Наразі на даний час ПРОГРАМА підготовки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС до експлуатації у понаднормовий термін направлана на погодження до Держатомрегулювання.

  • Термін маневрової експлуатації закінчується саме в цьому році. До кінця грудня 18 року паливо має вигоріти і реактор має бути повністю готовий до консервації. Просто так продовжити роботу блока неможливо. Деформація твелових трубок повинна бути усунена. Технологією яка дозволяє продовжити роботу реактора цього типу володіє Россія. Подібну операцію робили на першому блоці ЛАЕС, а саме розсверлювали твелові трубки. Також Россія володіє технологією не просто консервації а повного демонтажу енергоблоків. Так як у нас нічого подібного навіть в книжках не пишуть – йдемо на поклон царю. Це краще ніж Чорнобиль.

   • Отож, а я про цю небезпеку вже кілька років пишу і ніхто з ні з наших можновладців, ні з наших пересічних громадян, не звертає на це увагу.
    А на вказану небезпеку, як техногенну і екологічну, так і економічну, наражається не тільки Україна, а і вся Європа. Катастрофа дійсно може набагато перевищити “Чорнобиль”. Тобто, скільки таких реакторів, стільки може бути і катастроф.

 2. На даний час більше 60 % (це в зв’язку зі катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що там в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС, раніше було трошки більше 50 %) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років, що пітведжується інформацією Надії Петрівни) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС (планувався майже повний цикл).
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
  І причина в тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» (а насправді розкраданням) створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків ні хто не думає про це, як і про підтримання в належному стані та розвиток іншої інфраструктури.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.