“Стопкор” просить поліцію Хмельниччини перевірити можливе шахрайство з громадськими ініціативами

Голова хмельницького осередку “Стоп корупції” Артур Сторожук звернувся із заявою про вчинення злочину з боку керівництва низки громадських організацій міста до управління захисту економіки ГУНП у Хмельницькій області.

Про це повідомляє сайт організації.

За його словами, рішенням шостої сесії Хмельницької міської ради від 18.05.2016 р. № 7 “Про затвердження Програми “Громадські ініціативи” м. Хмельницького на 2016 – 2020 роки” було затверджено Положення про порядок проведення конкурсу громадських ініціатив в червні 2016 року. Завдання цієї програми – організація і проведення конкурсів для визначення одержувачів бюджетних коштів на реалізацію мікропроектів, а також співфінансування коштом бюджету м. Хмельницького мікропроектів громадських організацій, інших неприбуткових організацій та ініціативних груп громадян. Відповідно до п. 1.3 Положення, з урахуванням змін, внесених рішенням восьмої сесії Хмельницької міської ради №2 від 21.09.2016 року, на участь в конкурсі мали право громадські організації, інші неприбуткові організації, за винятком політичних партій та бюджетних установ, діючі на території м. Хмельницького.

Проте після отримання коштів в рамках Програми, за даними “Стоп корупції”, велика частина організацій виконала свою частину фінансових зобов’язань у значно меншому об’ємі, ніж вказано в аплікаційній формі, що подавалась на конкурс. Загальна сума недофінансування становить 454,4 тис. грн.

“За таких обставин можна зазначити про те, що посадові особи громадських організацій, з метою незаконного отримання коштів з міського бюджету, ввели виконавчий комітет Хмельницької міської ради в оману шляхом подання фіктивних даних про особистий внесок в співфінансування, чим завдали значні збитки державі. Я вбачаю в таких діях ознаки шахрайства, службового підроблення. Окрім того, посадові особи Хмельницької міської ради не вжили зусиль для примусу вказаних громадських організацій до виконання своїх зобов’язань за Програмою, в чому я вбачаю ознаки зловживання (змови) або халатності (службової недбалості)”, – зауважив Артур Сторожук.

Як писав НГП, 18 травня Хмельницька міська рада ухвалила програму “Громадські ініціативи на 2016-2020 роки” з кошторисом 21 млн грн.

Метою програми є підтримка громадських ініціатив, спрямованих на акумуляцію ресурсів міської влади та громадськості для створення базисів сталого соціально-економічного розвитку міста або вирішення конкретних проблем, що його стимулюють.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. сумашедшая видимость работы стоп кора.как контроль за грушком идет?читал про “молодое поколение”.сильно придумано.нехватает масовки.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.