Газета «Наддністрянська правда»: втручання влади у діяльність редакції в період роздержавлення є протиправним

Шановні колеги!

Звертаємося до вас у зв’язку з останніми подіями, що склалися навколо процесу роздержавлення Новоушицької районної газети «Наддністрянська правда» та розцінюються нами як такі, що  перешкоджають роботі і нормальному функціонуванню видання, просимо допомоги й захисту.

Сподіваємося, що завдяки співпраці матимемо змогу успішно завершити процес роздержавлення, ефективно працювати над створенням творчого журналістського продукту – газети –  без втручання сторонніх осіб.

Із набранням чинності з 1 січня 2016 р. Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» трудовий колектив влився у процес реформування. 5 січня 2016 року на загальних зборах трудового колективу одноголосно було прийнято рішення про участь у першому етапі реформування газети «Наддністрянська правда», дотримуючись вимог Закону.

Повідомлення про таке рішення направлено засновникам газети – районній раді, райдержадміністрації, Державному комітету телебачення і радіомовлення України та Національній Спілці журналістів України, відповідно до вимог Закону. Однак, 28 січня, вже після початку процесу реформування, районна рада оголосила черговий конкурс на заміщення вакантної посади редактора газети.

Розпорядженням голови райдержадміністрації Ю.С. Танасійчука від 5 лютого 2016 р. райдержадміністрація вийшла зі складу співзасновників газети. 25 лютого на сесії районної ради прийнято рішення про вихід зі складу співзасновників газети районної ради.

Окрім того, протягом останніх двох років засновники фінансово не підтримували газету. За цей час не було виділено жодних дотацій. Видання існувало за рахунок власних надходжень, за рахунок поліпшення зв’язку з читачами та фінансово-господарській політиці колективу редакції.  Так, лише у 2016 році редакція газети «Наддністрянська правда» сплатила 106 276 грн податків, зокрема, податок на доходи, отриманий з фізичних осіб – 45 764 грн; військовий збір – 3 829 грн; єдиний внесок – 46 400 грн; земельний податок – 853 грн; податок на дохід – 7 380 грн; частина чистого прибутку – 2 050 грн.

28 січня 2016 р. на позачерговій сесії районної ради рішенням вилучено з 1 січня (заднім числом) з повного господарського відання редакції газети приміщення колишньої друкарні, які були передані «Наддністрянській правді» рішенням районної ради від 1 липня 2010 р. «безкоштовно в повне господарське відання і вважалися внеском районної ради в статутний капітал редакції, майно Новоушицької районної друкарні».

Враховуючи те, що в.о. редактора С.А. Грубеляс звільнилася з роботи, колишніх засновників повідомлено про те, що рішенням зборів трудового колективу уповноваженою особою з роздержавлення газети обрано кандидатуру працівника редакції, т.в.о. редактора Новоушицької районної газети «Наддністрянська правда» обрано Мирославу Миколаївну Гоцуляк.

Однак, після низки проведених і передбачених Законом заходів щодо процесу реформування, на колектив редакції продовжують здійснювати тиск. Неодноразові, подекуди протиправні дії голови районної ради О.Д. Проциша, першого заступника голови районної державної адміністрації П.А. Мазура, депутата обласної ради В.Є. Гладій цілеспрямовані на те, щоб загальмувати процес роздержавлення. Здійснюється тиск на колектив та редактора. Чи не щотижня керівника газети викликають у «владні» кабінети, де далекі від журналістської справи особистості не аргументовано критикують видання, висувають необґрунтовані та безпідставні обвинувачення на адресу колективу, принижують честь та гідність працівників редакції, що свідчить про втручання у діяльність видання…  Депутат обласної ради, головний лікар центральної районної лікарні В.Є. Гладій, до речі, довірена особа народного депутата В.В. Мельниченка, голова районної ради О.Д. Проциш незаконно втручаються у роботу трудового колективу, його фінансову та творчу діяльність, намагаються нав’язати свої пропозиції, зокрема, щодо влаштування на роботу колишнього редактора-пенсіонера, який з 28 травня 2014 перебуває на заслуженому відпочинку, наразі – помічник вищеназваного депутата обласної ради В.Є. Гладій. Крім того, чиновники висловили бажання контролювати фінансову ситуацію редакції,  погрожують унеможливленням продовження процесу роздержавлення видання.

Підтвердженням цього слугує той факт, що районна рада, з ініціативи керівництва  ради та районної державної адміністрації, депутата обласної ради,   вже вдруге знімають з розгляду на сесії районної ради питання про внесення змін до статуту редакції щодо введення колективу редакції у склад співзасновників. Адже саме це, зі слів районного державного реєстратора, гальмує подальші кроки із завершення реформування газети.

Не дивлячись на усі негаразди, колектив редакції намагається працювати творчо, висвітлюючи на сторінках газети життя району, трудових колективів, громад, окремих людей, намагається удосконалюватися щономера.  Про те, що районна газета має підтримку серед читачів, свідчить стан передплати на 2017 рік, який складає 4 644 примірники, це на 300 більше, ніж торік і майже на 700, ніж у 2015 р. та на 1 184, як за колишнього редактора. Окрім того трудовий колектив поповнився двома магістрами журналістики, які здатні примножити здобутки газети, популяризувати її серед жителів району. Загалом, над створенням видання працює 6 осіб.

Тому вважаємо, що окремим посадовцям, які за логікою та своїми обов’язками мали б сприяти розвитку районної газети та виконанню законодавства щодо роздержавлення друкованих ЗМІ, не гоже своїми протиправними діями розбурхувати ситуацію навколо і всередині невеликого, але дружнього колективу редакції.

Процес реформування не зупинити. Минулого не повернути. Наразі «Наддністрянська правда» – єдина газета в Новоушицькому районі, унікальний продукт журналістського характеру. Впевнені, що закон на нашій стороні. Сподіваємося на допомогу і підтримку від колег НСЖУ щодо засудження дій влади на шляху реформування ЗМІ, зокрема, колективу редакції районної газети «Наддністрянська правда».

 

З повагою від імені колективу редакції газети «Наддністрянська правда»,

т.в.о. редактора Мирослава Гоцуляк.

 

У коментарі НГП секретар Хмельницької обласної організації НСЖУ Володимир Дмитрик зазначив, що втручання влади у діяльність та кадрову політику редакції, котра увійшла в процес роздержавлення, є порушенням закону. Якщо влада продовжуватиме протиправні дії відносно колективу редакції, спілка журналістів відповідно реагуватиме.

Т.в.о редактора газети «Наддністрянська правда» Мирослава Гоцуляк додала, що влада до сьогодні вважає, що має право впливати на діяльність редакції. Окрім того, останнім часом до неї та співробітників редакції телефонують невідомі та чинять психологічний тиск. У зв’язку з цим редакція вирішила звернутись до правоохоронних органів.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 53

 1. Роздержавлення ЗМІ – це приХватизація. Навіть дурням зрозуміло. Просто хочуть захапати ласий шматок: і приміщення в центрі, і газета, і прибуток… А про людей у нашій країні, тим більше у районі, ніхто не думає. Згадайте колгоспи, радгоспи, заводи…
  Газета – єдине, що в нас залишилося. У ній – частинка кожного читача. Хочуть знищити. Зупиніться!

  • Допоки в нашій державі є такі активісти як Ви, Вікторе, нічого в ній не зміниться на краще. Сумно, що таких ще багато, але радує, що меншає. Ваше зауваження щодо колгоспів, запізнилось років на 40 і не має нічого спільного з громадою, швидше з комунізмом, який є утопією, казкою. Це доведено на практиці. ЗМІ, які належать державі, НІКОЛИ не висвітлюватимуть реальної ситуації. Державна ЗМІ – це засіб маніпуляції людьми. На сьогоднішній день “Надністрянська правда” – це збірник хвалебних од працівницам райдержадміністрації. І щось мені мало віриться у те, що ці оди писані від щирого захоплення їхньою роботою.
   А щодо прибутку – не смішіть)) Районна газета і прибуток – хі-хі. А про приміщення пишете так, наче це в центрі Києва! Які там ще були аргументи? А, так, щось про закордон. Це вже перехід на особисту сферу життя, до такого вдаються лише ті, яким більше нема чого сказати. Я теж далеко не прихильник Мирослави Миколаївни, особливо щодо її думки про закриття сільських шкіл. АЛЕ ГАЗЕТА НЕ МОЖЕ БУТИ ДЕРЖАВНОЮ!!!

 2. Так, так, Грубеляс – ще та штучка!!! Від неї нічого доброго не чекай. Плела і плете інтриги, де б не була. Може, пора схаменутися???

 3. Мирославо Миколаївно! Не звертайте уваги на усі образливі слова недолугих, заздрісних, не грамотних, злих людей, у яких не тільки одяг промах нафталіном, а й мізки!

 4. Якби кожний керівник відповідально ставився до роботи, а не так, як М. Гоцуляк та її крешувальники, то “нам би не довелося тремтіти від страху за наступний день”. Творити газету – це не викаблучуватися по закордонах. Газета – це дзеркало, у ній – відображення того, що маємо. Отак і живемо… Невесело…

 5. Сьогодні газета Наддністрянська правда є монополіст на території всього Новоушицького району. Закон про роздержавлення тупий та лобіський. Доведу свою думку. 1. Бренд газети та назва , тим більше майно , неналежить так званому колективу – він належить громаді !!! 2. Я підтримую владу району – хочете газету , журналісти – магістри , створіть свою !!!3. Раз у суспільстві та державі вирішили що у влади неповинно бути рупору, справедливо булоби ліквідувати таку редакцію !ВСЕ!

 6. Дуже слушна думка. Все готове – найлегше “захапати”, створіть свою газету. Покажіть, на що здатні, магістри! Вперед!!!

  • Кому показувати? І чому вони повинні комусь щось доказувати чи показувати. От людство: все не те, всі не ті, добре, що самі – цяці мальовані.

 7. Бачу цим пристарілим пліткаркам дуже магістри перешкоджають! Заздрите молодшим, сучаснішим , креативнішим! Зрозумійте – ваш час минув!!!

 8. Закон про роздержавлення- єдиний для всіх, подобається комусь, чи ні!

 9. газета виходить регулярно. Вона негірша, ніж була кілька років тому. Основне, що зап’яталось, що тоді там регулярно нагадували нам, що завдяки ВІктору Федоровичу сходить Сонце, приходить весна, літо, осінь, зима. І на 2-3 сторінки друкувались якісь звіти, виступи і т.п. І чи менше було висвітлення діяльності органів влади, як тут закидають? Газета не гірша за інші. Кажуть, що “загнеться”, все можливо. Хоча вже кілька років газета живе на власні кошти, а раніше їй виділялись десятки тися грн, і якщо не помиляюсь і більше. Згадайте ціни і курс валют. Та й примусову підписку ще не забули. А чому мовчите за інші, більш вагомі підприємства. Після приватизації (прихватизації) яких деякі інціатори нападок на редакцію мають можливість існувати безбідно. Тим більш, є чіткі рамки як може використовуватись майно газети (здається 2-3 невеличкі кімнатки). Роздержавлення це не видумка працівників газети, це вимога Закону України, який вони мусять виконувати. Або закриватись. Такий закон. І не важливо хто очолює на даний час газету. Була б Гнатуць і вона б це робила, що й вона і домагається.

  • Редакція не здає жодної кімнати. Ті кімнати, що редакція здавала в оренду, у них забрала райрада собі на зарплату

  • Мушу не согласитсь. Газета набагато гірша чим раньше. Газета живе на власні кошти. бо там кишить рекламою. по телевізору то саме. і всі постійно жалуються шо нема шо дивитьсь одна реклама. Шо ж там читати у тій вашій газеті. хто продає корову. чи в кого імініни. писали б хоть адрес. чи кафе де імінінік має празднувати днюху. тоді зовсім друге діло. тоді газету висисували в кожному селі

 10. Лесю, яка газета? Підлиза пані Г…, яка хоче поставити тебе для реалізації своїх гнилих планів. Шкода лікарню нашу районну, в якій під керівництвом цієї губошльопалки не те, що лікуватися – кров не буде де здати. А її три шакала в пірї вбрані за її подачою – не знають як вислужитися, підтримують усі її хворі і амбіційні плани. Шкода що ці люди прийшли до влади кровю тих, хто стояв на майдані. Отже, Лесю, ви помічник та маріонетка дияволиці, яка руйнує все що бачить ( будувати вона не вміє, нажаль), тому не місце тобі в редакції. Розберуться без вас!

 11. А за Гоцуляк газета стала більш цікавою та ближче до людей. І виписують її люди зараз не тому, що їх змушують ( як за часів Ярославівни), а за власним бажанням. Люди будьте розумними, майте свою думку і не підтримуйте тих, хто нічого не збудував, а лише руйнує! Оцінюйте людей по їх роботі, результаті роботи, а не по тому скільки слів в хвилину вони вимовляють.

 12. Той хто пише що зараз краща газета, ніж будь-коли, читав її чи хоч тримав у руках? Той, хто несе такі нісенітниці, сам підлиза і провокатор і ніякого стосунку до розуміння газети не знає. Так, так. Зараз в газеті – тільки вітання іменинникам та продаж корів, а ще вихваляння голови громади. От наробив, як кіт наплакав. Що ж змінилося? А ніц. Як може бути газета ближча до людей, як в ній людей нема? Лише вовки, вівці та собаки на сіні… Гав-гав!!!
  Отож, писаки, майте свою думку і оцінюйте людей не за красиві очі, а за те, що людина зробила в цьому житті. А зараз дійсно газета на межі руїни. Ганьба Мирославо М І С.Г.!!!

  • Це ви, ” шановний” писанка на межі руїни, і маєте надмір жовчі!!! І ганьба вам за те, що виконуєте чужі накази оббріхування і наклепів! Слідкуйте за своєю роботою і своїм особистим життям,а не життям і діяльністю Мирославо Миколаївни! Т. Ч. К.

   • Говоріть, говорітть! А газету пора закривати. Легше туалетний папір купити, ніж вашу газету виписувати. Більше ні для чоо вона не годиться.

 13. нормальні люди давно туал. папером користуються, а газету (будь-яку) читають

 14. Шановні, чому ті хто кричать про нинішніх працівників і керівників газети не подивляться на себе в дзеркало. Вся проблема в наступних виборах, бо без зомбування населення району і особливо жителів сіл, вибори не пройдуть так як попередні. І люди запитають, “а що ви зробили керовники?”. Чим може похвалитися керівництво району, адміністрації. Де ви добилися хоча б позитивних зрушень?… Коли кричати перед селищною радою на Барчишина, який він нетакий – могли? А оказується, що самі йому в підмітки не годитеся ні голова ні заступники. В районній раді керівника як і в адміністрації нема… є маріонетки, які виконують слабі ідеї їх духовних наставниць… ганьба

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.