Віталій Скоцик: «Головне завдання сьогодні – не дати вкрасти землю. Інакше не буде України»

Проведення якісної земельної реформи – це ключ до вирішення більшості гострих соціально-економічних питань в Україні. У цьому переконаний лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик, котрий днями відвідав Хмельниччину.

Земельне питання сьогодні є надважливим для нашої країни. Після приватизації у 90-х у нас вкрали промисловість, Україна отримала десяток олігархів, які безглуздо розпорядились тим, що дісталось їм за копійки. Сьогодні у нас залишився головний ресурс – земля.

4

Віталій Скоцик наголошує, що провадження «дикого» ринку землі – це фактично крадіжка цього останнього ресурсу українського народу.

Україна – єдина держава у світі, що здійснює земельну реформу вже 26 років і досі не має її чіткої стратегії. Ще 27 листопада 2014 року у коаліційній угоді було чітко виписано підготовчих 12 кроків до проведення земельної реформи в Україні. На сьогодні виконано тільки три, інші дев’ять ніхто й не починав робити.

Замість цього 55 народних депутатів звернулись до Конституційного суду про незаконність накладення мораторію про продаж землі.

«Подання до Конституційного суду щодо скасування мораторію показує справжнє обличчя нинішньої Верховної Ради. У бажанні вкрасти в українців землю об’єдналась і влада, й опозиція» – наголошує голова Аграрної партії України.

Аграрна партія за останні два роки вісім разів виходила на національні страйки аби продовжити мораторій на продаж землі.

«Нам не потрібен мораторій заради мораторію. Його прийняття потрібне для того, аби розробити стратегію та повний пакет земельного законодавства, який  об’єднає малого, середнього та великого виробника, а також власника землі, громаду і Українську державу»- акцентував Віталій Скоцик.

За його словами, при аграрній раді партії було створено секцію земельних відносин, де зібрались експерти, виробники, науковці, для розробки тих стратегічних кроків, котрі приведуть до справедливого завершення земельної реформи.

2

Після їх розробки Аграрна партія вирішила презентувати їх українському суспільству. Дорожня карта реформи, запропонована аграріями, чітко окреслює мету – підвищення рівня життя селян, розвиток сільських територій. Важливим результатом реформи має бути поява сильного середнього класу на селі, потужних фермерських господарств.

Презентація стратегії уже відбулась на форумах в Харкові, Кропивницькому, Львові. Наступний –  у Полтаві. Під час цих форумів проходить обговорення та дискусія навколо тих чи інших питань.

Останній форум буде проведено у Києві 24 березня цього року, де Аграрна партія презентує повну стратегію завершення земельної реформи та свої подальші кроки у цьому напрямку.

«На Хмельниччині ми не провидили великого форуму. Однак у Старокостянтинові зібралось близько трьохсот депутатів різних рівнів, аграріїв, де ми обговорили питання земельної реформи та партійної стратегії у цьому напрямку» – розповів Віталій Скоцик.

3

Нинішні реалії такі, що більшість українців виїжджає за кордон, аби забезпечити свої сім’ї. Тому, на жаль, складається ситуація, що коли запускають виробництво, то відсутні кваліфіковані працівники.

У той же час, більшість питань земельної реформи стосуються місцевих громад. Зокрема, це проведення інвентаризації землі та передача громадянам від Держгеокадастру права розпоряджатися землею за межами територіальних громад. Це наведення ладу у земельному законодавстві, що знищить корупцію та рейдерство та дасть поштовх до розвитку підприємництва не лише на сільських територіях, а по всій Україні.

Тому голова Аграрної партії наголосив, що головне завдання сьогодні – не дати вкрасти землю. Інакше не буде України.

Окрім того, Віталій Скоцик зазначив,  що Аграрна партія – це партія, що пройшла всі перипетії історії України за останні двадцять років. Сьогодні вона наповнилася іншими людьми, які дійсно своєю справою творять економіку своєї країни. І не лише економіку.

«Сьогодні всі заслужено критикують владу, але ніхто не пропонує чітку відповідь на питання, що робити. Ми формулюємо цю відповідь і пропонуємо свій план суспільству» – наголошує Віталій Скоцик.

Аграрна партія, за словами її лідера, сьогодні в активній роботі, на марші, готується до наступних парламентських виборів, коли б вони не були. На місцевих виборах перемогли 3,5 тисячі депутатів від Аграрної партії, а після виборів ще добрали майже 200. Тобто нині 3700 депутатів партії в постійному активному режимі.

«У нас є чіткі меседжі, з якими ми йдемо. Перше – земля. Ми повинні гарантувати громадянам, що землю не вкрадуть в українського народу так, як крали промисловість. Друге – ми повинні зупинити падіння рівня життя в тому числі на сільських територіях. Тобто ми повинні знайти шлях, як зберегти українське село. Третє – нині кожна країна у світовій економічній системі вибирає собі конкурентну перевагу. Німці – автомобілебудівники, японці виробляють електроніку. А у нас є єдина – аграрна галузь, яка в умілих руках може зупинити падіння економіки і дати можливість країні розвиватися. І зароблені нею гроші треба направити на відновлення пріоритетних галузей» – наголосив Віталій Скоцик.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.