У Хмельницькому хочуть затвердити герб, прапор та хоругву міського голови

Депутатам міської ради запропонують затвердити герб, прапор та хоругву міського голови міста Хмельницького.

Таке рішення прийняли під час засідання виконавчого комітету міськради.

“Після рішення сесії ми розробимо положення, в якому опишемо, яким чином підприємці, громадяни чи організації зможуть отримати дозвіл на використання символіки міста, – пояснює міський голова Олександр Симчишин. – Ми зацікавлені у промоції Хмельницького, але не хочемо, щоб символи міста з’являлися там, де це не є етичним”.

Отже, за пропозицією геральдичної комісії, герб являє собою гербовий щит з фігурою – три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня – вістрям донизу, дві – під кутом 90 градусів – вістрям вгору на синьому тлі. Обрамлення щита золоте (жовте). Форма гербового щита – іспанський закруглений щит і його варіанти. Співвідношення ширини гербового щита до його довжини 2:2,8. Фігура розташована посередині щита і займає (по середній стрілі) 2/3 довжини щита. Щит герба обрамлено золотим (жовтим) декоративним картушем, увінчаним срібною мурованою короною з трьома зубцями.

Прапор міста Хмельницького являє собою прямокутне полотнище синього кольору співвідношенням сторін 2:3. В центрі розміщено головний елемент міського герба (три схрещені стріли), оточений по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, розміром 1/3 довжини прапора.

Хоругва (штандарт) міського голови являє собою квадратне полотнище (розміром 100х100 см) синього кольору. В центрі розміщено головний елемент міського герба (три схрещених стріли), оточений по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає як стилізоване зображення сонця, давнього символу подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький. Полотнище хоругви (штандарта) обрамлене золотою прямою лиштвою шириною 3 см.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 19

 1. Ещё не забудьте бюст героя в бронзе и фотографии во всех школах и госучреждениях

 2. Весеннее обострение- тут поможет только бригада санитаров.)))

 3. А про корону, скипетр, державу і мантію забули? Якийсь мер в нас буде не понтовий! 🙂

 4. Ранее много было коментариев о таком атрибуте как кастрюля. Почему забыли такой важный елемент ?

 5. це п..здець!
  Симчишин себе відчув королем?
  Народ гнати його треба. Чоловік не відчуває землі під ногами. Він напевно як Пшонка собі вже картини малює

  • При чому тут Симчишин? Хлопці, заспокойтесь, ви програли минулі вибори – це ясно всім і тому ніяк не можете заспокоїтись. Але на тих, минулих, виборах хмельничани підтримали Свободу і Симчишина. Покажіть свою роботу і на наступних виборах ви переможете. А щодо символіки міста, то герб, прапор і хоругва є в усіх містах України та світу. Та й у Хмельницькому такі символи є. Зараз їх хочуть всього-на-всього офіційно затвердити. І все.

 6. Дурні, в Хмельницькому з 1990 року є герб, прапор і хоругва міського голови (це прапор, який заносять на сесії міської ради).
  Тепер символи міста впорядкували і прийняли нормативні акти, що все було в правовому полі.

  • А до этого , что царило бесправие????

   • Та ні, просто положення про символи не було. написали положення, щоб впорядкувати і все.

  • Оце тепер заживемо! Остання проблема міста буде вирішена!

  • Ви там в міськвиконкомі “включайте думалку” – такі речі потрібно робити в сприятливий для цього час. А так тільки збурюєте людей. Дороги розбиті, місто засрате і в цей час ви про символи згадали. Можна ж підібрати момент, коли міська влада буде звітувати про здобутки і досягнення у благоустрої, відремонтовані шляхи і т.д. десь там в кінці згадати і про символи мера? По великому рахунку містянам на ті символи чхати.

 7. 1.Пра́пор Хмельни́цького був затверджений на сесії Хмельницької міської ради 22 скликання 29 жовтня 1997 року. Автор прапора — художник В. М. Ільїнський (голова обласного відділення Українського геральдичного товариства)
  Опис
  Прапор являє собою квадратне полотнище, на синьому тлі, що символізує поле, зображене жовте сонце (давній символ Поділля) з синім колом всередині. В колі розташовані три перехрещені жовті стріли, такі ж, як і на гербі Хмельницького. Вертикальна стріла має вістря спрямоване донизу, тоді як дві похилені на 45 градусів до вертикалі мають вістря вгору. Синє поле оточене зі всіх сторін жовтою рамкою з шириною в 3% від ширини всієї хоругви. (Вікіпедія)
  2.Герб Хмельни́цького — офіційний символ міста Хмельницького, затверджений на сесії міської ради 27 вересня 1990 року.
  Опис
  Гербовий щит має форму іспанського закругленого щита та золоте обрамлення. На синьому тлі щита розташовані (як і на прапорі Хмельницького) три перехрещені стріли золотого кольору. Вертикальна стріла, довжина якої становить 2/3 від довжини щита), має вістря спрямоване донизу, тоді як дві похилені на 45 градусів до вертикалі мають вістря вгору.(Вікіпедія)
  3.Про хоругву и бюст героя в Википедии и других источниках ничего не нашел. Может кто знает?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.