Хмельницькі тарифи на пасажирські перевезення перевірять експерти з Києва

Хмельницький міськрайонний суд призначив судово-економічну експертизу з підтвердження обгрунтованості підвищення тарифів на проїзд у міських маршрутках та автобусах до 4 гривень, які мали вступити в силу з 1 березня цього року.

Фото НГП

Фото НГП

Таку ухвалу сьогодні виніс суддя Олег Карплюк, задовольнивши клопотання позивича-хмельничанина Івана Кульгука.

Згідно з рішенням, вивчати тарифоутворення доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз. Столичні спеціалісти мають відповісти на такі питання:

1) Чи підтверджується документально кількість перевезених пасажирів та вартість загально виробничих витрат по кожному маршруті та перевізнику при обгрунтуванні необхідності підняття тарифів виконавчим комітетом Хмельницької міської ради?

2) Якою є собівартість перевезення одного пасажира з документальним підтвердженням витрат та загальної кількості перевезених пасажирів?

Оплатити замовлену експертизу мусить пан Кульгук.

Крім цього, суд відмомив у задовленні трьох клопотань. Зокрема, перевізників (ФОП Віталій Марценюк, ТОВ “Рембуд-транс”, ЗАТ “Хмельницьке таксі”, ФОП Олександр Мішин) не долучили до процесу у якості третьої сторони. Аналогічну відмову одержало міське управління транспорту.

Розгляд судової справи зупинено на невизначений термін допоки не надійдуть висновки київської експертизи.

Суддя Карплюк зауважив, що протягом 5 днів з часу оголошення цієї ухвали можна подати апеляцію до вінницького суду.

Як писав НГП, Хмельницький міськрайонний суд 28 лютого зупинив рішення виконкому про підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті з 1 березня цього року.

До суду звернувся хмельничанин Іван Кульгук, який просить визнати нечинним рішення виконкому від 23 лютого про здорожчання проїзду. Позивач вважає, що влада з порушенням процедури і вимог закону про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності підняла тарифи, що “принесе збитки мешканцям Хмельницького і гостям”.

Додамо, що пан Кульгук вже судився за дешевший проїзд у хмельницьких маршрутках. У 2016 році він вимагав зменшити вартість проїзду у маршрутних таксі з 3,5 грн – до 3 грн. У результаті програв суди першої та апеляційної інстанцій.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Справедливо, щодо призначення експертизи. Молодець Карплюк! І те що не залучив перевізників, також. Зараз у Вінниці бутуть “рішати”, щоб скасувати призначення експертизи, бо в противному випадку жоден експерт не скаже що розрахунки правильні….

  • Ви знаєте, хто такий Кульгук ???
   Читайте сторінки Інтернету. Не хочу коментувати.
   А Карплюк справді молодець: не побоявся зупинити рішення, пішов проти системи.

 2. а якщо експерт нарахує економічно обгрунтовані тарифи на рівні 6-7 гривень, як просили перевізники? що тоді будемо робити?
  чи не гра це на їхню руку?

  • Экспертиза дай бог чтобы 3 гривны насчитала. Барыги перевозчики все в черную делают и скрывают реальные доходы. Сопли пускают только когда про затраты говорят.

   • Жора, ти економіку вчив, хоч трохи? Якщо порахують все по нормах і вимогах, то буде точно більше за 5 грн

    • Ну коль ты проффэсор экономики то давай делай экономическое обоснование, а я тебя поправлю.

 3. Тоді будемо їздити на тролейбусах… будемо ігнорувати маршрутчиків….

 4. Ці декілька перевізників, монополізували перевезення і диктують свої умови, а міська влада ім потурає, бо має з цього зиск. Маючи відповідну техніку для перевезення, сторонній особі нереально зайти на цей ринок. В апеляції перевізники за бабло домовляться, компаньйон Мороза (Хмельницьк Таксі) колишній голова апеляц суду Ковтун домовиться і Кульгук програє.

 5. Зараз перевізники скидаються, щоб пробашляти експертизу

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.