Комунальники Кам’янця-Подільського відмовилися від російського газу

З 2014 року Кам’янець-Подільське КП «Міськтепловоденергія» вирішило за декілька років максимально відмовитися від використання російського газу та перейти на альтернативні види палива. Про це повідомляє «Вечірній Кам’янець».

З того періоду у Кам’янці-Подільському запрацювало шість котелень на альтернативних видах палива.

В результаті вже в березні 2017 року підприємство планує повністю відмовитися від газу та виробляти теплову енергію виключно завдяки твердим видам палива.

3 березня депутати Кам’янець-Подільської міської ради разом із секретарем міської ради, керуючою справами виконавчого комітету та заступником міського голови ознайомились з роботою твердопаливних котелень по вулиці Миколи Гордійчука та вулиці Тімірязєва та теплоелектростанцію, по вулиці Крип’якевича, де наразі відбувається будівництво.

Котельня на вулиці Тімірязєва працює на трісці деревини та забезпечує теплом і гарячою водою  близько 50 житлових будинків, 6 шкіл та стільки ж дитячих садків в районі Черемушок. Вартість такого проекту становить 8,360 млн. грн., які були виділені з державного фонду регіонального розвитку та бюджету міста.

На котельні по вулиці Миколи Гордійчука, на якій цьогоріч було завершено  переобладнання котлів на альтернативні види палива, працює два твердопаливних котли, які забезпечуватимуть теплопостачанням та гарячою водою мешканців мікрорайону Жовтневого, а це 102 житлових будинки, 3 школи та 5 дитячих садочків.

На теплоелектростанції по вулиці Крип’якевича наразі відбувається будівництво. Тут буде встановлено два твердопаливних котли, які також працюватимуть на трісці та біопелетах. На ТЕС буде встановлено унікальну турбіну з модулем ORS.

Варто зазначити, що цей проект заслуговує на звання ексклюзивного, адже Кам’янець-Подільський стане 5 у світі і лише 3 у Європі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва теплової енергії.

Монтаж системи ORS планується завершити до 2018 року. Загальна вартість проекту становить 9,6 млн. доларів, реалізується проект за кошти Світового банку.

Загалом новітня ТЕС дозволить зменшити споживання газу та зекономити 37,5 млн. гривень.

Також директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук зазначив, що в результаті відмови від російського газу, підприємство цього року зможе зекономити 105 млн. гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

  1. ха ха ха ха ха ха ха !!!!!!!!!!!!!!

  2. тепер роттердам+

  3. 1800 гривень за 1 тонну.

  4. Уголь антрацит семечко 4100 гривень тонна.Марка г (газовый)3300 гривень тонна.

  5. А хмельничанам пропонують відмовитися від пролісків

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.