Хмельничанам пропонують відмовитись від пролісків та черемши

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області організовано посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу із залученням працівників Національної поліції, лісової охорони, а також засобами масової інформації та громадськості. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Хмельниччини.

Запропоновано місцевим органам виконавчої влади прийняти відповідні рішення щодо охорони рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами. Оперативну роботу зосереджено в місцях збору, транспортування та збуту рослин, на шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України» також передбачена відповідальність за статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу, а саме:

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу –тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, –тягнуть за собою накладення штрафу від ста (300 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Кожного року навесні триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Це – підсніжники, білоцвіт, цикламен, шафран різних видів та інші. Отже, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад:

–         черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн.,

–         шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду,

–         сон трава – від 37 до 62 грн. у залежності від виду.

Звертаємось до громадян з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.