У Загородного дадуть перших 10 млн. грн на перетворення облкардіодиспансеру в центр кардіології

Депутатам Хмельницької обласної ради пропонують спрямувати 10 млн. грн на початок реорганізації Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

Фото НГП

Фото НГП

Такий проект рішення з внесення змін до обласного бюджету виноситься на чергову сесію 23 березня.

Так, на початок проведення реконструкції приміщення обласного кардіодиспансеру для створення обласного центру кардіології та кардіохірургії виділять 5 млн. грн.

У пояснювальній записці зазначено, що з метою удосконалення надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги планується об’єднати зусилля кардіологів та кардіохірургів області для більш ефективного і своєчасного надання висококваліфікованої та сучасної допомоги пацієнтам кардіологічного профілю.

“Необхідним є створення обласного центру кардіології та кардіохірургії, що дало би можливість отримати весь спектр допомоги в одному закладі на європейському рівні. Сучасні стандарти лікування свідчать, що європейська кардіологія функціонує лише у тісній співпраці із кардіохірургією”, – сказано в інформації.

Також 4,9 млн. грн направлять на співфінансування придбання ангіографічного обладнання для обласного кардіодиспансеру.

Загалом, на проведення робіт з реконструкції приміщення обласного кардіодиспансеру в центр кардіології і кардіохірургії передбачено виділити 33 млн. 969,4 тис. грн.

Раніше зазначалося, що у 2015 році Асоціація кардіологів України висловила занепокоєння з приводу необґрунтованої реорганізації  Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

На їхню думку, кардіохірургія потребує підтримки та подальшого вдосконалення. Однак цей напрямок в структурі загальної кардіологічної допомоги займає близько 10 відсотків. Створені в державі кардіологічні диспансери мають більш широку функцію не лише в діагностичному та лікувальному аспекті, але і в методичному та профілактичному.

Довідка НГП. За 2015 рік питома вага смертності від хвороб системи кровообігу у Хмельницькій області становила 61%, що в 4,8 рази більше за показник смертності від злоякісних новоутворень.

Кожен четвертий пацієнт кардіологічного профілю, який потребує госпіталізації, потребує і кардіохіругічної допомоги різного ступеня складності, 50% з яких – невідкладні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Спасибо Кланцу за большую смертность. Детская больница требует больше денег, чем хирург Кланц.

 2. Загородному потрібно відпрацювати за хабар,який дали за мене.

 3. Зверніть увагу :” у 2015 році Асоціація кардіологів України висловила занепокоєння з приводу необґрунтованої реорганізації Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.”
  Я не медик , та моє спілкування з хворими-сердечниками дає право сказати, що про хворих ї їх біди при реорганізації найменше йдеться. ЦЕ ПРОСТО БІЗНЕС І КОРУПЦІЯ НА БІДІ ЛЮДЕЙ. Цуглевич- Флаксемберг- Кланца. А за ними рішення обласної ради і як кажуть не малі суми за потрібне рішення.
  Хіба не зрозуміло, що на пігулках, капельницях, профілактиці заробляються копійки. А от на скальпелі з шунтами-десятки і сотні тисяч з одного пацієнта. Під диспансер Салабая давали копійки з бюджету, а от під кардіохірургічний центр потечуть десятки мільйонів з бюджету плюс бабки з пацієнтів.. Різатимуть навіть тих кому капельниця допоможе. МАЄШ ГРОШІ–ЛЯГАЙ ПІД НІЖ. Не маєш подихай! Ось ї вся філософія і мораль .

 4. Алим пишет правду, об этом заколдованным кругом, где наши депутаты которые так волнуются за народ. Закрыли свои хавальнники и чтоб народ дальше дальше платил бабки этим жидам. СЛАВА УКРАИНЫ, це ми навчились кричати, а за народ забили. Правду писал Тарас Шевченко Жиди погані правлять нами, а ще гірші ніж вони, ми продали дідівську славу жиди в ярмо нас запрягли.

 5. Алим пишет правду, об этом заколдованным кругом, где наши депутаты которые так волнуются за народ. Закрыли свои хавальнники и чтоб народ дальше дальше платил бабки этим жидам. СЛАВА УКРАИНЫ, це ми навчились кричати, а за народ забили. Правду писал Тарас Шевченко Жиди погані правлять нами, а ми ще гірші ніж вони, ми продали дідівську славу жиди в ярмо нас запрягли.

 6. А пациенты в это время где будут? А проект кто делал? Кто писал аояснительную записку? Страна должна знать своих “хероев”

 7. хмельницкие отказались делать проект, то делают в винница. где депутати Олуйко и свобода которые так волнуются за народ.

 8. простоюе військовий шпиталь у раково, там потрібні маленькі кошти. Ні давай їм центр міста. коли буде справедливість.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.