Депутатам Хмельницької обласної ради пропонують спрямувати 10 млн. грн на початок реорганізації Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.
Такий проект рішення з внесення змін до обласного бюджету виноситься на чергову сесію 23 березня.
Так, на початок проведення реконструкції приміщення обласного кардіодиспансеру для створення обласного центру кардіології та кардіохірургії виділять 5 млн. грн.
У пояснювальній записці зазначено, що з метою удосконалення надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги планується об’єднати зусилля кардіологів та кардіохірургів області для більш ефективного і своєчасного надання висококваліфікованої та сучасної допомоги пацієнтам кардіологічного профілю.
“Необхідним є створення обласного центру кардіології та кардіохірургії, що дало би можливість отримати весь спектр допомоги в одному закладі на європейському рівні. Сучасні стандарти лікування свідчать, що європейська кардіологія функціонує лише у тісній співпраці із кардіохірургією”, – сказано в інформації.
Також 4,9 млн. грн направлять на співфінансування придбання ангіографічного обладнання для обласного кардіодиспансеру.
Загалом, на проведення робіт з реконструкції приміщення обласного кардіодиспансеру в центр кардіології і кардіохірургії передбачено виділити 33 млн. 969,4 тис. грн.
Раніше зазначалося, що у 2015 році Асоціація кардіологів України висловила занепокоєння з приводу необґрунтованої реорганізації Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.
На їхню думку, кардіохірургія потребує підтримки та подальшого вдосконалення. Однак цей напрямок в структурі загальної кардіологічної допомоги займає близько 10 відсотків. Створені в державі кардіологічні диспансери мають більш широку функцію не лише в діагностичному та лікувальному аспекті, але і в методичному та профілактичному.
Довідка НГП. За 2015 рік питома вага смертності від хвороб системи кровообігу у Хмельницькій області становила 61%, що в 4,8 рази більше за показник смертності від злоякісних новоутворень.
Кожен четвертий пацієнт кардіологічного профілю, який потребує госпіталізації, потребує і кардіохіругічної допомоги різного ступеня складності, 50% з яких – невідкладні.