За рік доходи у місцеві бюджети області зросли на 42,1%, але громади не залучені до процесу контролю

За 2016 рік приріст власних доходів у місцеві бюджети міст і сел Хмельницької області зросли на 42,1% (з 2,93 млрд. грн – до 4,16 млрд. грн), але громади не залучені до процесу контролю за витрачанням бюджетних коштів.

Про сказала координатор комунікаційного напряму громадської ініціативи #ВКЛЮЧАЙСЯ Марина Дадінова.

Вона зазначила, що, відповідно до державного бюджету-2017, перелік витрат, що фінансуються з місцевих бюджетів, значно розширився. За такі витрати, як опалення або технічне забезпечення шкіл, придбання необхідних витратних матеріалів для місцевих лікарень та багато іншого, несе відповідальність місцева влада.

“Гроші на це в бюджетах на місцях з’явились внаслідок  бюджетної децентралізації і відносної економічної стабілізації. В окремих об’єднаних територіальних громадах було отримано в 7 разів більше грошей, порівняно з минулим роком. Слід також зазначити, що станом на кінець 2016 року держава виконала свої зобов’язання за субвенціями місцевим бюджетам на 99,6% від затвердженого обсягу (за даними Державної казначейської служби України)”, – зауважила експерт.

Як писав НГП, у 2016 році об’єднані територіальні громади і влада на місцях не зуміли використати 35 млн. грн, які були повернуті до державного бюджету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Новоушицька селищна об’єднана територіальна громада втілює суттєві зміни у розвиток інфраструктури:
    http://pvisti.info/index.php/politics/2993-i-navedut-poriadok

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.