Хмельницький окружний адміністративний суд визнав незаконною затримку лісоматеріалів ДП «Славутське лісове господарство» Закарпатською митницею

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС щодо затримки на станції перетину кордону Чоп чотирьох залізничних вагонів з паливними дровами державного підприємства «Славутське лісове господарство».

Як наголошується в постанові суду, затримання вагонів Закарпатської митницею було скоєно, в тому числі, на підставі розпорядження голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 р .. № 236 про заборону експорту деревини паливної у Закарпатській області довжиною більше 1 метра.

Однак, суд врахував той факт, що вказане розпорядження, згідно з іншим розпорядженням від 18.08.2016 р .. № 400, визнано таким, що втратив силу.

Варто відзначити, що Закарпатська митниця ДФС почала проводити зважування деревини з метою встановлення невідповідності фактичної ваги товару зазначеної в товаросупровідних документах.

Однак зважування відбувалося з порушеннями і вимірювалося в тоннах. Як відомо, відповідно до стандартів, відвантаження паливної деревини здійснюється в щільних метрах кубічних, про що зазначено і в вантажних митних деклараціях.

Необхідно взяти до уваги і той факт, що деревина на момент початку зважування вже більше 60 днів перебувала в наполовину розвантажених вагонах при середній температурі повітря 25º С під відкритим небом, в результаті чого деревина всохла, а її вага зменшилася.

Також в рішенні суду зазначається, що за результатами митного огляду, за участю представників Закарпатської торгово-промислової палати, встановлено відповідність лісоматеріалів вимогам дров по ГОСТ 3243-88, код УКТ ЗЕД 4401 «деревина паливна».

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС було задоволено.

Відзначимо, що сьогодні в різних областях України тривають суди за відповідними позовів від інших лісгоспів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.