Причиною скрутного фінансового стану підприємств ЖКГ Хмельниччини є невідповідність затверджених тарифів обґрунтованим витратам

На підприємствах галузі ЖКГ Хмельниччини спостерігається подальше зростання обсягів дебіторської заборгованості на 37,5%, яка досягла 360,2 млн.грн., та кредиторської на 3,9% – 219,1 млн. гривень. Про це йшлося на розширеному засіданні колегії Хмельницької ОДА.

Основними складовими дебіторської заборгованості є заборгованість населення за отримані житлово-комунальні послуги (102,9 млн.грн. або 28%) та невідшкодована різниця в тарифах, яка з початку року збільшилася на 62% і на 01 серпня становить 197,6 млн.грн. або 55% від усієї заборгованості.

При цьому за даними Держкомстату України по рівню оплати населенням житлово-комунальних послуг у цьому році область стабільно перебуває на 3-8 місцях в Україні.

Причиною скрутного фінансового стану підприємств галузі є невідповідність затверджених тарифів на житлово-комунальні послуги економічно обґрунтованим витратам на ці послуги. У переважній більшості підприємств тарифи на житлово-комунальні послуги не покривають собівартості їх виробництва. За перше півріччя 2016 року рівень відшкодування собівартості тарифами послуг теплопостачання становить від 60 до 120%; послуг водопостачання – від 52 до 138%; водовідведення – від 54 до 126%; послуг з утримання будинків та прибудинкових територій – від 34 до 108 відсотків.

Підприємствам, тарифи яким на житлово-комунальні послуги затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг з 01 липня 2016 року встановлено економічно обґрунтовані тарифи на послуги теплопостачання. Підприємствам, тарифи яким встановлюються органами місцевого самоврядування, нові економічно обґрунтовані тарифи на послуги теплопостачання на 01 вересня 2016 року не встановлено. Така ж ситуація і з тарифами на послуги водопостачання та водовідведення, послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Зволікання із встановленням економічно обґрунтованих тарифів призвело до виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на 3-х підприємствах області на суму 179,5 тис.грн., у тому числі, на КП “Сатанівське” Городоцького району – 30,1 тис.грн., Чемеровецькому КП “Комунсервіс” – 64,9 тис.грн. та Полонському ВКГ – 84,5 тис. гривень. З початку року загальна сума заборгованості із заробітної плати зменшилася на 288,0 тис.грн. або 61,6 відсотка

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.