Законопроект нардепа з Хмельниччини принесе бюджету додаткові 1,1 млрд. гривень

Місцеві бюджети щорічно зможуть отримувати додаткові 1,1 млрд. гривень. Це стало можливим після прийняття законопроекту№ 3006 під час «аграрного дня» в парламенті. Як зазначив один із авторів законопроекту, нардеп Сергій Лабазюк, Верховна Рада дозволила передавати територіальним громадам землі, визнані судом відумерлою спадщиною (майно померлого, яке не переходить до його спадкоємців).

Разом з тим, ухвалений закон встановлює, що у разі, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно (у тому числі земельна ділянка), орган місцевого самоврядування подає до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцем перебування майна, а не за місцем відкриття спадщини, як визначено в чинному законодавстві.

За словами С. Лабазюка, законодавчий акт визначає, що у разі відсутності спадкоємців або на виконання заповіту особою, яка управляє спадщиною, до складу якої входить земельна ділянка, є сільська, селищна, міська рада за місцем розташування такої земельної ділянки.

За підрахунками експертів, у результаті прийняття даного законопроекту місцеві бюджети щорічно зможуть отримувати додаткові 1,1 млрд. гривень.

Крім цього нардеп наголосив, що це вже третій «аграрний день» у Верховній Раді, підчас якого були прийняті важливі для реформування галузі рішення.

Як зазначив політик, прийняття законопроекту №2150а, в якому він також виступив співавтором, сприятиме підвищенню рівня харчової, екологічної та санітарно-епідемічної безпеки в нашій країні та сприятиме подальшій інтеграції в ЄС.

Прийнятий законопроект №2920 сприятиме довгостроковому плануванню інвестиційної діяльності та залученню інвестицій у аграрну галузь України, гарантуватиме довгострокову оренду земельних ділянок с/г призначення та стабільність у землекористуванні.

Нардеп також додав, що практику проведення тематичних днів у парламенті потрібно продовжити задля якісних змін і перетворень в АПК.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Смотрите. Была очень долгая многолетняя история борьбы депутата Мищенко за отмену высоких госпошлин на дарение, завещание земельных участков от старших владельцев своим молодым наследникам. Пока тянулась эта бодяга, в результате после смерти владельцев земля осталась “безхозной”, молодежь уезжала из сел и, не имея достаточных средств на большие госпошлины, зачастую отказывалась вступать в наследство на эти земельные участки. Ну а дальше наши самые гуманные суды признают эти земли відумерлою спадщиною. Теперь второй момент. Специалисты говорят, что в результате объединения территориальные громады становятся собственниками дополнительной земли, которая была “ничейной/спорной” между селами/деревнями. Ну, классика жанра! ЗЕМЛЯаааа!!!! Теперь вопрос. Кто реально, ну скажем так, контролирует целые районы в нашей области (города не в счет – тут свои нюансы)? А как теперь под “эти земли” проводятся выборы территориальных советов, старост, рассказать? Чьи там люди? Запахло феодализацией а не децентрализацией. И феодалы уже есть, и кріпаки уже готовы: продаются “за гречку” (может в селах другой ходовой товар), песни/оды своим благодетелям уже поют с самого детства. Печально. Но!..

  2. 90% сільських рад не напишуть позовну заяву, це поперше! По друге поки пройде наш чесний гуманний суд то пройде 1 рік а той більше…. то не така довідка то ще щось….. і т.д. – хто судився то знає! Навіть після визнання права власності на земельну ділянку територіальною громадою ….. хитренькі депутати передадуть її новому власнику для ведення особистого селянського господарства.. пояснюю!!
    Будь-хто взнає що сільрада відсудила та зареєструвала право власності на земельну ділянку… пише заяву до сесії сільської ради надати її мені безоплатно для ведення осг, та подає усі необхідні жокументи! А сесія не має права відмовити людині! Про які мільойни тут говорить нардеп не розумію! Підрозуміваю що за цим новим законом закопана свиння для людей а не міліони…..

  3. Ну да. Хто в цьому найбільше зацікавлений? Великі землевласники.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.