Міський голова Славути Василь Сидор дав інтерв’ю, яке опублікував офіційний сайт міста Славута.
Відповідаючи на питання, чи справдились його надії на децентралізацію, мер Славути наголосив:
«Проголошена децентралізація залишиться декларацією на папері, якщо містам не будуть передані відповідні ресурси, і громади не отримають права розпоряджатися землями поза межами населених пунктів.
А нехтування волевиявленням громад об’єднатися в Славутську об’єднану територіальну громаду є політичним шантажем.
Хочу довести до відома усіх жителів громад що 8 вересня цього року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дійшов висновку, що чинне на сьогодні законодавство не містить правових підстав для не призначення ЦВК перших виборів сільських, селищних, міських рад в ОТГ, що об’єднують територіальні громади різних районів або територіальну громаду міста обласного значення з прилеглими сільськими територіальними громадами, який вони розмістили на своєму сайті!
Отже – Центральна виборча комісія не призначила вибори до Славутської ОТГ, як і до інших 10-ти громад, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення виборів. А через рік Комітетом Верховної Ради встановлено зовсім інше!
Чому у січні, як було обіцяно, не було внесено зміни до законодавства, що мали відкрити громадам зелене світло? Чому зміни до Конституції для можливості призначення генерального прокурора без відповідної освіти здійснюються за один день? Як можна реалізовувати волевиявлення за таких обставин? Хто понесе відповідальність за дискридитацію процесу децентралізації та відновить довіру до центральних органів влади.
Такі дії є результатом діяльності народних депутатів та Уряду, ціленаправленими спробами окремих груп та кланів високопосадовців, спрямованими на затягування часу, аби відібрати якнайбільше земельних ресурсів у громад. Довіри до влади немає, але є впевненість, що створення спроможних потужних громад – це правильний шлях розвитку держави.
Наразі йде процес спекуляції, який вносить дискомфорт в настрої населення, зокрема, народним депутатом Роман Мацолою створений інститут, який за сприяння державної адміністрації, веде роз’яснювальну роботу серед громад щодо свого тлумачення законодавства про об’єднані громади: мовляв, створюйте, до прикладу, об’єднану громаду в Крупці, а керувати будете нею зі Славути. Але суть децентралізації полягає в передачі повноважень на місця, наближенні послуг до людей. Законодавством чітко прописано, що не може бути створена громада в одному місці, а керівництво здійснюватись з іншого. Голова районної адміністрації повинен дотримуватися Законів України, а не виконувати чиїсь сумнівні доручення. Хіба може державна влада в особі адміністрації вводити в оману людей?
Я щиро сподіваюся, що будуть внесені зміни до законодавства і вибори до Славутської ОТГ будуть призначені. А поки що ми пропонуємо співпрацю для громад району на рівних. Ми готові ділитися своїми досягненнями, створювати спільні проекти, аби вирішувати нагальні питання, в першу чергу, екологічні: такі як вивіз сміття, його утилізація тощо».