Мер Славути: «Довкола децентралізації йде процес спекуляції, який вносить дискомфорт в настрої населення»

Міський голова Славути Василь Сидор дав інтерв’ю, яке опублікував офіційний сайт міста Славута.

Відповідаючи на питання, чи справдились його надії на децентралізацію, мер Славути наголосив:

«Проголошена децентралізація залишиться декларацією на папері, якщо містам не будуть передані відповідні ресурси, і громади не отримають права розпоряджатися землями поза межами населених пунктів.

А нехтування волевиявленням громад об’єднатися в Славутську об’єднану територіальну громаду є політичним шантажем.

Хочу довести до відома усіх жителів громад що 8 вересня цього року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дійшов висновку, що чинне на сьогодні законодавство не містить правових підстав для не призначення ЦВК перших виборів сільських, селищних, міських рад в ОТГ, що об’єднують територіальні громади різних районів або територіальну громаду міста обласного значення з прилеглими сільськими територіальними громадами, який вони розмістили на своєму сайті!

Отже – Центральна виборча комісія не призначила вибори до Славутської ОТГ, як і до інших 10-ти громад, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення виборів. А через рік Комітетом Верховної Ради встановлено зовсім інше!

Чому у січні, як було обіцяно, не було внесено зміни до законодавства, що мали відкрити громадам зелене світло? Чому зміни до Конституції для можливості призначення генерального прокурора без відповідної освіти здійснюються за один день? Як можна реалізовувати волевиявлення за таких обставин? Хто понесе відповідальність за дискридитацію процесу децентралізації та відновить довіру до центральних органів влади.

Такі дії є результатом діяльності народних депутатів та Уряду, ціленаправленими спробами окремих груп та кланів високопосадовців, спрямованими на затягування часу, аби відібрати якнайбільше земельних ресурсів у громад. Довіри до влади немає, але є впевненість, що створення спроможних потужних громад – це правильний шлях розвитку держави.

Наразі йде процес спекуляції, який вносить дискомфорт в настрої населення, зокрема, народним депутатом Роман Мацолою створений інститут, який за сприяння державної адміністрації, веде роз’яснювальну роботу серед громад щодо свого тлумачення законодавства про об’єднані громади: мовляв, створюйте, до прикладу, об’єднану громаду в Крупці, а керувати будете нею зі Славути. Але суть децентралізації полягає в передачі повноважень на місця, наближенні послуг до людей. Законодавством чітко прописано, що не може бути створена громада в одному місці, а керівництво здійснюватись з іншого. Голова районної адміністрації повинен дотримуватися Законів України, а не виконувати чиїсь сумнівні доручення. Хіба може державна влада в особі адміністрації вводити в оману людей?

Я щиро сподіваюся, що будуть внесені зміни до законодавства і вибори до Славутської ОТГ будуть призначені. А поки що ми пропонуємо співпрацю для громад району на рівних. Ми готові ділитися своїми досягненнями, створювати спільні проекти, аби вирішувати нагальні питання, в першу чергу, екологічні: такі як вивіз сміття, його утилізація тощо».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Куда спешішь … – такой жара!!!
  От не розумію? Чому, так кортить нашим високопосадовцям процес децентралізації??
  Але їх можна зрозуміти…! у межах міста закінчилась земля надра та ресурси, які можна дерибанити, продавати, роздавати. Потрібно навішати “лапшу” людям із прилеглих сіл про гарне, багате майбутнє життя і загарбати людське майно!!
  Але зараз люди не дурні – та послали Сидора далеко у чорну круглу дірку.. От і нервує Сидор…. бо знову вірвалось…..

 2. так ці процеси серйозні, треба все зважувати, поспішиш людей насмішиш

 3. Сидор)))) я теж не люблю Мацолу, але ти б сказав що за рахунок бюджету хоч фінансувати села навколо Славути, щоб потім легше у ВР пройти)
  але вже обманщик.

 4. Варваріська сільська рада бюджет 800 тисяч. а Сидор привіз роздруківку що зробить дороги школу утеплить і тд. в загальному на 4 міліона. Тобто 3,2 міліона піде з бюджету міста, в Славуті вже все зроблено? НІ! політика піар більш нічого. Славутчани виведіть цього проходімця на чисту воду!

 5. За прокурора сідор перегнув…..якщо донесуть в київ то відразу буде перевірка та кримінальна справа за корупцію……

 6. За прокурора сідор перегнув…..якщо донесуть в київ то відразу буде перевірка та кримінальна справа за корупцію……

 7. Найбільш часто вживані запитання і відповіді для голів ОТГ!
  http://despro.org.ua/upload/medialibrary/OTG_Frequently%20asked%20questions%20%281%29.pdf

 8. Ваше село, місто, громада стикнулося з проблемою сміттєвих відходів? До Вашої уваги історія успіху молодого та кваліфікованого сільського голови, що знайшов вихід з цієї проблеми абсолютно БЕЗКОШТОВНО!
  Дивитися як: https://www.youtube.com/watch?v=sqo8KtbygIA&feature=youtu.be
  #сміття #відходи #рішення

 9. Не знаєте, що робити із сміттєзвалищами? Комплексний підхід до вирішення проблеми сміття:
  https://www.youtube.com/watch?v=sqo8KtbygIA&feature=youtu.be

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.