Губернатор відкрив шлях до об’єднання двом тергромадам Хмельниччини

Голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук затвердив висновки на відповідність проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Відповідні розпорядження глава області підписав 9 і 12 вересня.

Таким чином, визнано Ленковецьку сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Ленківці Шепетівського району, куди ввійшли 7 сільських рад. Аналогічне рішення стосується також Чемеровецької селищної територіальни громади з адміністративним цент- ром у селищі Чемерівці Чемеровецького району. Вона складатиметься з 18 сільських і однієї селищної рад.

Як писав НГП, у 2015 році на Хмельниччині було утворено 24 об’єднані сільські та міські територіальні громади.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 р. №924-р (зі змінами) затверджено перспективний план формування територій громад Хмельницької області, яким передбачено утворення 44 об’єднаних громад загальною площею 17,27 тис. кв. км.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. ЗЕМЛЯааааа!!!!
  З одного боку декомунізація (демонтаж пам”ятників, перейменування міст/сіл/селищ/вулиць), з іншого (по факту) – утворення нових удільних князівств, латифундій? Повертаємось до феодалізму, панщини, кріпацтва? Народ готовий? Приклади уже є (шукай відео п.Попика).
  Може і помиляюсь.
  Але, пригадую слова Козьми Прукова: “Зри в корень!”

 2. Зміни до Контитуції щодо децентралізації і…(далі знаєте) не проголосовані.
  Отож, кому цікаво – шукайте відповідність рішень діючій Конституції:
  “Коституція України
  Розділ IX. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ
  Стаття 132. Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.
  Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
  До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.
  Міста Київ та Севастополь мають спеціальний статус, який визначається законами України.
  Розділ XI. МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
  Стаття 140. Місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
  Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
  Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
  Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
  Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.
  Сільські, селищні, міські ради можуть дозволяти за ініціативою жителів створювати будинкові, вуличні, квартальні та інші органи самоорганізації населення і наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.
  Стаття 141. До складу сільської, селищної, міської, районної, обласної ради входять депутати, які обираються жителями села, селища, міста, району, області на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п’ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради.
  Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п’ять років.
  Чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах.
  Статус голів, депутатів і виконавчих органів ради та їхні повноваження, порядок утворення, реорганізації, ліквідації визначаються законом.
  Голова районної та голова обласної ради обираються відповідною радою і очолюють виконавчий апарат ради.
  Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
  Територіальні громади сіл, селищ і міст можуть об’єднувати на договірних засадах об’єкти комунальної власності, а також кошти бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, організацій і установ, створювати для цього відповідні органи і служби.
  Держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
  Стаття 143. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
  Обласні та районні ради затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання; затверджують районні і обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, та контролюють їх виконання; вирішують інші питання, віднесені законом до їхньої компетенції.
  Органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади. Держава фінансує здійснення цих повноважень у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України або шляхом віднесення до місцевого бюджету у встановленому законом порядку окремих загальнодержавних податків, передає органам місцевого самоврядування відповідні об’єкти державної власності.
  Органи місцевого самоврядування з питань здійснення ними повноважень органів виконавчої влади підконтрольні відповідним органам виконавчої влади.
  Стаття 144. Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території.
  Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.
  Стаття 145. Права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.
  Стаття 146. Інші питання організації місцевого самоврядування, формування, діяльності та відповідальності органів місцевого самоврядування визначаються законом”.
  Без купюр.

 3. Губернатор відкрив! Це що з вислів? Дурні ці громади ой будуть жаліти! Розводяоь цих силюків майбутні “ворони” обєднаних тер громад! Мало все мало……. що б ви понажерались і лопли…..

 4. Найбільш часто вживані запитання і відповіді для голів ОТГ!
  http://despro.org.ua/upload/medialibrary/OTG_Frequently%20asked%20questions%20%281%29.pdf

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.