На Хмельниччині кожен шостий мешканець страждає від ожиріння – дослідження

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, що проводиться органами державної статистики, на Хмельниччині більше третини чоловіків старше 18 років хоча б раз на тиждень займаються фізкультурою та спортом. Серед жінок цього ж віку кожна шоста намагається таким чином підтримати свою фізичну форму.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

У середньому по країні 38% чоловіків та 24% жінок займаються фізкультурою не менше одного разу на тиждень. Серед регіонів України найбільшу увагу спорту приділяють мешканці Дніпропетровської області, де кожен другий чоловік та кожна третя жінка щотижня відвідують спортивні заняття. Найменше піклуються про свій фізичний стан, займаючись фізкультурою та спортом, чоловіки Закарпаття (кожен п’ятий) та жінки Рівненщини (кожна восьма).

Одним з напрямків обстеження умов життя домогосподарств є вивчення питань щодо антропометричних даних населення країни. Важливим є показник “Індекс маси тіла” – відношення ваги людини в кілограмах до квадрату її зросту в метрах. Згідно з нормами, встановленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я, індекс маси тіла вважається нормальним у межах 18,5–25. Відповідно до цього, за результатами опитування, нормальну вагу тіла має 45% населення країни (у Хмельницькій області – 44%). Надлишкову масу тіла мають 39% українців (у Хмельницькій області – 38%), а кожен шостий мешканець як області, так і країни взагалі страждає від ожиріння.

Аналізуючи ситуацію в регіонах країни, найбільше повних людей мешкає на Волині, де три особи з п’яти страждають від зайвої ваги, найменше товстунів – на Івано-Франківщині (дві особи з п’яти).

Водночас кожний сотий мешканець як країни в цілому, так і області зокрема, не добирає необхідних кілограмів та має понижену масу тіла. Найбільше занадто худих людей зафіксовано серед мешканців Житомирщини (3,2%), а найменше (0,1%) – у Сумській області.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.