Бізнес росіян на Поділля і фактор громадської ради

Початок грудня 2013-го. Україною розпочинаються масові протестні акції, які згодом назвуть Революцією гідності. У цей момент у містах Полонне і Шепетівка Хмельницької області відбувається купівля-продажу двох потужних підприємств ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” і ПАТ “Полонський гірничий комбінат”. За даними інформаційного ресурсу Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку “SMIDA”, діючий депутат Хмельницької обласної ради Іван Гладуняк склав повноваження голови Наглядової ради цих фірм. Також відійшли від управління соратники Гладуняка. Їхнє місце зайняли нові власники з Росії: Марія Фокіна, на яку оформили все майно і Валерій Сізов, який зайшов у Наглядові ради і став представником інтересів Фокіної. Саме цим “зв’язковим” сьогодні зацікавилася СБУ і… Громадська рада при Хмельницькій облдержадміністрації.

Бізнес росіян на Хмельниччині на пряму залежить від московської “Лада Траст”. Її заснував все той же Валерій Сізов. Організація спеціалізується на гуртовій торгівлі будматеріалами та виробами. Пані Фокіна також має управлінський портфель у вигляді посади фінансового директора.

“З 2008 року російська “Лада Траст” купувала щебінь у шепетівського гранкар’єру. У 2014 році після придбання Фокіною гранкар’єру і гірничого комбінату 90% продукції поставлялася до Росії. Нові власники заборонили будь-що реалізовувати в Україні. Контроль за виконанням даного розпорядження здійснював представник Сізова В.С. – Танабаш Г.П.,який в березні 2015 року був введений до Наглядової ради обох підприємств. Через їхнє бездарне управління “Пронекс” “влетів” на понад 200 тисяч гривень штрафів від “Укрзалізниці” за простій вагонів. Росіяни банально викачували ресурси”, — вважає колишній директор ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” Сергій Пилипчук.

Співрозмовники, котрі знайомі з веденням підприємницької справи Фокіної-Сізова, намалювали схему виведення активів та заплутування слідів. Після продажу ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” і ПАТ “Полонський гірничий комбінат” росіяни ініціювали створення двох “товок”. Так, у квітні 2014-го виник “Полонський щебеневий кар’єр”, а в червні 2015 року — “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс”.

12

Зокрема, на “Полонський щебеневий кар’єр”перекидалися активи та заставне майно ПАТ “Полонський гірничий комбінат”. Подібний ланцюжок мали налагодити в Шепетівці, але попередній голова правління відмовився. Єдиним шлях врятувати  ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” – це залучення вітчизняного інвестора, придбання заставного майна товариства у ФГВФО, який на сьогоднішній день є розпорядником майна ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” через систему “СЕТАМ “. Але представники росіян різними методами затягують процес реалізації заставного майна ФГВФО, та повернення вкладів збанкрутілих банків для громадян України.

З 2015 року ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс” Марії Фокіної є лежачим: реалізація продукції зупинена, банківські рахунки заблоковані, кар’єри затоплюються водою через відключення заводу від електроенергії, заборгованість із зарплати працівникам та податках перевалила мільйон гривень. На початку 2016 року гранкар’єр очолив уродженець РФ Валерій Косогов.

4

3

2

Не краща ситуація з ПАТ “Полонський гірничий комбінат”. Заборгованість останнього перед “Брокбізнесбанком” становить 86,4 млн. грн!

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd0

%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd

“З 2015 року практично був втрачений зв’язок із Сізовим. Він ніяк не реагував на мої численні службові записки про критичну фінансово-економічну ситуацію на шепетівському гранкар’єрі. А власниця Фокіна у брутальній формі в одному з листів написала: “Мы не собираемся перечислять и платить деньги бэндэровцам”, — процитував Пилипчук.

1

6

І тут дивним чином з’являється лист від Громадської ради при Хмельницькій облдержадміністрації. Голова Ради Алім Міщук звернувся до начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Сергія Харченка за допомогою у знятті обмеження в’їзду на територію України громадянину Росії Валерію Сізову. Мовляв, без фізичної участі останнього, який є потерпілою стороною, не можливо завершити досудове слідство.

go

 

17

26

Відповідь силового відомства не забарилася. “Громадянину Росії Валерію Сізову в’їзд на територію України заборонено у відповідності до ч. 1 ст. 13 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

%d1%81%d0%b1%d1%83

На думку колишнього керівництва “Пронексу”, роль Громадської ради виглядає лобістською з огляду на всю історію відносин між новими російськими власниками та їхніми купленими підприємствами на Хмельниччині. І заступництво за персоною нон-грата є надто ведмежою послугою.

До речі, сам Сізов виявляється має “пророчий дар”.

“У 2014 році Валерій Сергійович був присутній під час привітання жіночого колективу з 8 Березням. На запитання наших жінок щодо організації відпочинку, Сізов відповів: “Зачекайте трішки, і поїдете відпочивати до російського Криму” (остаточна анексія півострова Росією відбулася 18 березня — НГП), — переповів розмову дворічної давнини тодішній юрисконсульт “Пронексу” Олег Федорчук.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. Різні Сизови. В “рішенні про відвову в перетинанні…” -дідулька 66 років , у відповіді СБУ -40ка річний.

  • Сизов Валерий Сергеевич родом з житомирщини десь з під Чуднова , а Фокіна Мария Сергеевна його сестра . Років не знаю скільки , но на 66 не виглядає .

 2. Куди не ткнись, скрізь Алім Міщук. Як цього разу відбріхуватись будеш?

 3. так відпрацьовує Алімка російські гроши

 4. От що я скажу: використовуючи фактор війни у власників віджимають майно. Громадська рада все пояснила в листі до сбу , яке тут показане А от який “фактор громадського порталу ” в цій справі мені абсолютно зрозумілий. іпрізвище замовника є в цій статейці.

  • Почекай Алімка, Сізов і тебе відправить відпочивати до російського Криму.
   Власники “бендерівцям” гроші перераховувати не хочуть, а от Міщуку, мабуть, трішки підкинули.

 5. Цікаво, що Алім став на захист бізнесменів, котрі не хочуть платити гроші “бендерівцям”. Так може на…ра тоді такий власник, котрий тільки й думає про свою Рашку.
  Більше того, відсутність певних розумових здібностей, не дає можливість Аліму Міщуку зрозуміти цю просту річ.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.