Архітектурно-містобудівна рада запропонувала розташувати зоопарк у центральній частині Хмельницького

Архітектурно-містобудівна рада 9 вересня розглянула пропозиції щодо місця розташування земельної ділянки під зоопарк у Хмельницькому.

Про це у “Фейсбуці” написав головний архітектор міста Олексій Панасюк.

Презентували проект зоопарку голова громадської організації захисту тварин Мар’яна Яцик, та депутат міської ради Віталій Коліщак. Вони запропонували створити зоопарк загальною площою близько 4 га з поетапним терміном будівництва до 5 років.

Фото з "Фейсбуку" Олексія Панасюка

Фото з “Фейсбуку” Олексія Панасюка

Крім цього, на розгляді ради обговорювалося кілька варіантів місць розташування: у центральному парку імені Чекмана; дендропарку; заплаві річки Південний Буг (між вул. Свободи та Старокостянтинівським шосе); район Заріччя (біля вул. Західно-окружної та Нижньоберегової, вздовж річки Південний Буг).

Панасюк зауважив, що місце розташування зоопарку повинно бути доступним та працювати в комплексі з іншими можливими розвагами, мати комерційну та наукову складову. Потрібно врахувати санітарні норми та відстані до житла, можливість влаштування каналізації зоопарку, зонування його території, не в останнє зручність для самих тварин.

На думку членів ради та запрошених гостей майбутній парк «Європа», що розташується у заплаві річки Південний Буг між вул.. Свободи та Старокостянтинівським шосе, володіє можливістю комплексного вирішення його території із врахуванням зоопарку, і що важливо – надає перспективи розвитку до вул. Трудової.

“Натомість інші варіанти не володіють такими перевагами: парк імені Чекмана – затіснений забудовою, дендропарк – заборона забудови законодавством, район Заріччя біля вул. Західно-окружної – віддалений район.

Розташування зоопарку в заплаві річки Південний Буг відповідає рекреаційній зоні міста та захищатиме саму річку від забудови багатоповерхівками”, – написав архітектор.

У підсумку архітектурно-містобудівна рада рекомендувала визначити пріоритетним місцем розташування зоопарку заплаву річки Південний Буг (між вул. Свободи та Старокостянтинівським шосе) з перспективним розширенням до вул. Трудової. Рішення ухвалено більшістю голосів.

Як писав НГП, наразі Хмельницький немає повноцінного зоопарку. Тому громадська організація «Захист тварин Поділля» просить підтримати місцеву електронну петицію щодо виділення земельної ділянки під зоопарк.

До кінця збору підписів залишилось 

В цілому, в Україні нараховується 13 зоопарків, у тому числі у сусідніх обласних центрах: Вінниці, Луцьку та Рівному.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Шановна архітектурно-містобудівна рада, а як же омріяний діснейленд? Чи зоопарк стане його частиною? Як же спортсіті що будує Скочеляс? Скажіть будь ласка, до якої зони, згідно містобудівної документації, повинна відноситися територія щоб збудувати на ній зоопарк? А Коліщак молодший, певно йде шляхом батька, той також у свої роки від міста отримав у постійне користування низку земельних ділянок, які зараз активно забудовує двоповерховими котеджами. Зоопарк гарна ідея, тільки аби вона не перетворилася у звичайний деребан землі для забудови чергової багатоповерхівки від Любинецького. Останнє питання, а де можна подивитися склад цієї архітектурно-містобудівної ради?

  2. В Хмельницькому зоопарк уже є. Він знаходиться в двохповерховій будівлі на площі.
    А Коліщак-менший достойний син свого батька. Дивіться діти і знайте, що вчитися на трійки в школі це – запорука депутатства. А бути депутатом це – можливість дерибанити міську земельку.

  3. 4 га землі під зоопарк майже у центральній чатині міста??? Ви взагалі палоумні??? Ви про фінансову вигоду не чули, хіба не краще здати земельну ділянку в оренду, через аукціон, максимально прозоро та чесно? А для зоопарку знайти більш вдале та дешевше місце? Зоопарк буде приватним чи комунальним? Якщо комунальним, то хіба у міста не має більш проблемних питань куди виділити кошти. Ну а якщо приватний, то 100% схема для деребана комунальної землі

  4. Да…, що тільки не вигадають підприємлеві депутати, задля отримання земельноі ділянки! Головне отримати чим по-більше га., а “зоопарк” то вже питання другорядне. Як от, скочеляс взяв землю в оренду для стоянки, а збудував багатоповерхівку (біля парку Чекмана), ось так.

  5. Нам писателям нужно быть по – дальновиднее: 1) выжимать из этих идей креативных депутатов максимум для нас хмельничан !!! 2)создать алгоритм по которому все будут в равных условиях 3)перестать писать бред!!!!!!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.