На Хмельниччині прокуратура подала судові позови, аби повернути пасовище громаді

Нещодавно у деяких засобах масової інформації піднімалося питання законності надання у приватну власність більше 2 га земель у с. Слобідка-Красилівська Яворовецької сільської ради Красилівського району. Йшлося про  земельні ділянки, які мешканці села споконвічно використовували як пасовище для худоби.

Враховуючи невдоволення громади ти суспільну напругу, Старокостянтинівська місцева прокуратура вивчила додержання законодавства при розпорядженні вказаними землями.

Як повідомив керівник місцевої прокуратури Василь Сліпець, на підставі рішень сільської ради у 2015 році двом мешканцям Красилова надано безоплатно земельні ділянки площами 1,8 га та 0,5 га для ведення особистого селянського господарства. В подальшому ці ділянки приватизовані. Їх загальна вартість ставить більше 800 тисяч гривень.

Встановлено, що землі розташовані в межах прибережної захисної смуги струмка, який відноситься до малої річки загальнодержавного значення і є лівою притокою річки Бужок (басейн річки Південний Буг). Землі такої категорії перебувають виключно у державній та комунальній власності і можуть надаватися лише в користування та для спеціально визначених цілей.

Крім того, передача у власність громадян спірних земельних ділянок відбулась без обов’язкової зміни їх цільового призначення, а отже всупереч вимогам закону.

У зв’язку із зазначеним, місцевою прокуратурою заявлено в суд 2 позови до сільської ради та двох власників земельних ділянок про визнання незаконними та скасування рішень сільської ради, визнання недійсними свідоцтв про право власності на земельні ділянки.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Створено новий амбітний проект #Водавсело, метою якого є поширення отриманого досвіду серед усіх зацікавлених сторін із тим, щоб кількість систем водопостачання, створених за цією моделлю, збільшувалася, забезпечуючи доступ до якісного водопостачання більшій кількості сільського населення в Україні:

    http://vodavselo.info/

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.