Ювелір зі Славути до 100-ліття Острозького заповідника виготовив унікальні шахи зі срібла та бурштину

4 вересня своє 100-ліття урочисто відзначив Острозький історико-культурний музей-заповідник. Про це повідомляє Нетішинська міська рада.

До цієї події ювелір зі Славути Август Вольський виготовив сувенірні шахівницю та шахові фігури.

5-9-3

А вони – не прості, адже на шаховому полі напроти фігур бусурманів-завойовників розташувалися фігури-постаті козаків-характерників та славетних князя Костянтина Острозького й княгині Гальшки Острозької. В «образі» двох тур – фортеця, біля якої відбувалося дійство.

Шахівниця та шахи виготовлені зі щирого срібла та бурштину та отримали назву «Велич історії».

За словами Августа Вольського, сім років пішло на виготовлення шахів, що вперше виставлялися для широкого загалу. Чотири кілограми срібла та два з половиною кілограми сонячного каменя лягли в основу титанічної праці. «Якби розпочинав у цей час роботу над такими шахами, фігури були б іншими. Думаю, розумієте про що я кажу, про нинішню війну», – поділився думками автор дивовижного витвору мистецтва.

Ювелірною справою автор «княжо-козацьких» шахів займається вже майже чверть століття – але це «до» та «після», як поміж зазначеного періоду 13 років він прослужив у правоохоронних органах, у карному розшуку. Син Артем наразі пішов іншим шляхом – але вже теж видатний майстер, щоправда з ковальського мистецтва.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.